Gunpowder Temple of Heaven - 100g Náhľad

Gunpowder Temple of Heaven - 100g

AR71650

Zloženie: Gunpowder Temple of Heaven - 100g
Zaradenie: Zelený čaj

Na sklade

6,77 €

Detaily

Zloženie: Gunpowder Temple of Heaven - 100g
Zaradenie: Zelený čaj


Jedná sa o gunpowder čaj s väčšími listami a ostrou chuťou. Gunpowder je zelený čaj z východnej Číny. Skladá sa z charakteristických lístkov tesne zakrútených do guľôčok, ktoré vyzerajú ako strelný prach - a preto aj jeho meno. Listy sú tmavo zelené a keď sa na ne pozeráme pod svetlom, pozorujeme strieborný lesk. Toto rozlišuje tento čaj od druhu oolong, ktorého listy sa tiež zrolujú počas výroby. Vzhľad a chuť čaju ho robia jedinečným v porovnaní s inými zelenými čajmi. Výrazná chuť sa dokonale hodí k rôznym príchutiam. Toto ocenili obyvatelia krajín severnej Afriky, ktorí vyvážajú rôzne druhy čaju ktorých základom je čaj z Číny, napríklad vyrábajú marocký čaj s listami mäty a veľkým množstvom cukru.

Ako pripraviť:
1 čajová lyžička na pohár,  pol čajovej lyžičky na malý pohár
teplota vody na zaparenie: 70-80 ° C
dĺžka zaparenia: 1-3 minúty

ZLOŽENIE: Gunpowder čaj 100%.

Chuť a vôňa:
Po prvom 2-minútovom zaparení je farba odvaru intenzívne jantárová. Čerstvá vôňa pripomína kvety a stromy. Chuť je veľmi expresívna a celkom nepríjemná, dokonca mierne kovová. Oveľa ostrejšia ako klasický gunpowder.
Chuť po druhom zaparení je oveľa vyváženejšia. Objavujú sa sladšie a citrusové tóny ktoré sa dobre spájajú s mäkkou a sviežou chuťou odvaru. Vôňa je mierne ľahšia a viac drevitá tentoraz.
Tretie a štvrté zaparenie dáva odvar so zlatou farbou. Vôňa je veľmi mierna a mierne orechová. Chuť je oveľa jemnejšia, ale stále čistá a sladšia.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: