Hloh plod - Crataegus monogyna - 100g vcelku Náhľad

Hloh plod - Crataegus monogyna - 100g vcelku

AR84270

Zloženie: Hloh plod - Crataegus monogyna - 100g vcelku
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,28 €

Detaily

Zloženie: Hloh plod - Crataegus monogyna - 100g vcelku
Zaradenie: Byliny

Sušené bobule hlohu

Bobule hlohu sú skutočným spojencom kardiovaskulárneho systému. Vďaka vysokému obsahu polyfenolov, najmä epikatechínov a kvercetínu, posilňujú srdce a cievy, zlepšujú krvný obeh a pomáhajú regulovať krvný tlak.
Plody hlohu sa dlho považovali za mimoriadne cennú bylinnú surovinu. V ľudovom liečiteľstve v Európe sa používali na všetky choroby srdca a obehového systému, pripravovali sa z nich odvary, tinktúry a vína. Boli odporúčané pri ochoreniach tráviaceho traktu, pretože napomáhajú tráveniu a majú diastolický účinok, rovnako ako pri kožných problémoch a cukrovke, ktorá ospravedlňuje bohatosť flavonoidov, ktoré obsahujú. Účinné látky obsiahnuté v éterických olejoch z ovocia upokojujú nervové napätie, takže hloh sa používal aj v prípade nespavosti, vyčerpania a nadmernej podráždenosti.
Plody hlohu si našli svoje miesto aj v kuchyni - horlivo sa spracovávali na džemy, džúsy a tinktúry. Sú tiež jedlé surové. Majú príjemnú sladkú chuť, ale nie sú veľmi obľúbené, pretože vo vnútri je veľká kôstka.

Vlastnosti pre zdravie:

Plody hlohu sa starajú o fungovanie kardiovaskulárneho systému niekoľkými spôsobmi:
posilniť srdcový sval,
pomáhajú regulovať srdcový rytmus,
pomáhajú udržiavať normálny krvný tlak,
posilniť a utesniť cievy,
zvýšiť účinnosť celého obehového systému.

Plody hlohu navyše majú upokojujúce a relaxačné účinky na hladké svalstvo. Vďaka tomu upokojujú nervy, podporujú regeneráciu a relaxáciu.

APLIKÁCIA
pre zdravie srdca a ciev
pre správny obeh
stres, podráždenosť, zvýšené nervové napätie
menopauza u žien

ZLOŽENIE
Hloh - sušené ovocie 100%. Najkvalitnejšia surovina!

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Plody hlohu majú rovnaké vlastnosti ako kvety hlohu. Rozdiel je v tom, že z ovocia môžete pripraviť viac prípravkov. Môžete tiež kombinovať použitie oboch surovín.

Plody hlohu - čaj:
1 lyžicu rozdrveného ovocia zalejte do 1 šálky vody, priveďte do varu a povarte ich 3 - 5 minút. Odstavené zakryte 30 minút, potom preceďte cez sitko a podľa chuti pridajte med. Pijte 1 pohár odvaru 1-2 krát denne. Hloh by sa mal používať najmenej 3 mesiace!

SPOLUPRÁCA
Kvety hlohu

KONTRAINDIKÁCIE
Gravidita, laktácia, precitlivenosť rastlín, hypotenzia.
Ľudia užívajúci lieky na choroby srdca a obehového systému a antihypertenzíva by sa mali ohľadom užívania hlohu poradiť so svojím lekárom alebo fytoterapeutom.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Hloh obyčajný (Crataegus monogyna) patrí do čeľade ružovitých. Jeho pôvod je v Európe, severnej Afrike, západnej Ázii a na Kaukaze. Teraz je k dispozícii aj v Severnej Amerike, Austrálii a na Novom Zélande. Rastie v lesoch, kríkoch, pri cestách a niekedy je súčasťou živého plotu. Znáša rôzne pôdy, vyhýba sa len rašeline a nekvalitnému piesočnatému podkladu. Hloh môže byť ker alebo malý strom. Pohybuje sa od 6 do 8 m výšky. Jeho koruna je veľmi hustá a vetvy pokryté tŕňmi. Hloh má charakteristické 3-7 laločnaté listy s hlbokými vrúbkami. Listy rastú na spodku listov. Kvety sú biele a s piatimi okvetnými lístkami, tvoria podbaldachy. Z dna kvetu vyčnievajú početné tyčinky s tmavo ružovými hlavami a jedným piestikom s jedným hrdlom. Plody hlohu sú sférického alebo oválneho tvaru, karmínovej farby. Dozrievajú od augusta do októbra.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: