Jelení jazyk list - Phyllitis scolopendrium - 50g sekaný Náhľad

Jelení jazyk list - Phyllitis scolopendrium - 50g sekaný

AR82749

Zloženie: Jelení jazyk list - Phyllitis scolopendrium - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,57 €

Detaily

Zloženie: Jelení jazyk list - Phyllitis scolopendrium - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Jazyk obyčajný (Phyllitis scolopendrium, Asplenium scolopendrium) je dobrým prostriedkom podporujúcim činnosť žalúdka, pečene a čriev. Pôsobí močopudne, čo pomáha vyčistiť močový systém od kameňov a detoxikuje celé telo. Jazyk bol známy už v staroveku. Grécki lekári Galen a Dioscurides odporúčali túto rastlinu na hnačky kvôli jej horkým adstringentom. Dioskurides tiež vyrábal extrakty z listov na víne a podávali ho ako protijed na uhryznutie jedovatými hadmi. V stredoveku sa tejto rastline hovorilo ako o jeleňom jazyku alebo lingua cervina a používala sa na úľavu od dny a na očistu očí a na umývanie rán čerstvým listovým odvarom. V 17. storočí anglický botanik a bylinkár Nicholas Culpeper opísal jazyk ako prostriedok na podporu zdravia pečene a sleziny a tiež na odstránenie prebytočného tepla zo žalúdka.

Vlastnosti pre zdravie:

Jazyk normalizuje činnosť čriev a reguluje defekáciu.
Pozitívne vplýva na tráviaci trakt a podporuje trávenie.
Podporuje správne fungovanie pečene, chráni jej štruktúru a stimuluje vylučovanie žlče.
Pozitívne ovplyvňuje močový systém - podporuje vyplavovanie kameňov z obličiek a močových ciest, stimuluje činnosť obličiek a zvyšuje výdaj moču.
Podporuje detoxikáciu tela.

APLIKÁCIA
zlé trávenie
lenivé črevo
preťažená pečeň
obličkové kamene
čistenie močového systému a celého organizmu

ZLOŽENIE
Phyllitis scolopendrium - 100% bylina. Najkvalitnejšia surovina!

AKO POUŽÍVAŤ
Jazykový odvar (rezaný list):
1 - 2 čajové lyžičky bylinky zalejte pohárom vriacej vody, zakryte a odložte na 15 minút. Precedte. Konzumujte 1 - 2 krát denne.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Jazyk, tiež známy ako jelení jazyk, je papraď. Jej populácia zahŕňa Áziu, Európu a severnú Afriku. Na Slovensku sa vyskytuje zriedka a je pod prísnou ochranou ako ohrozený druh. Rastie hlavne na juhu. Jazyk rastie vo vlhkých lesoch. Rád rastie na skalách alebo na svahoch a v tieni, preto si väčšinou vyberá severné a severovýchodné svahy. Jazyk vďačí za svoj názov jazykovým listom, ktoré na rozdiel od listov iných papradí nie sú rozdelené. Ich dĺžka sa pohybuje od 15 do 60 cm a šírka 3,5-6 cm. Majú špicatý koniec a ich dlhé chvosty sú pokryté chĺpkami. Povrch listov je lesklý a môže byť viac alebo menej zvlnený. Listy vyrastajú priamo z stonky, ktorá je krátka a vzpriamená, hrubá asi 0,5 cm. Stonka je tiež pokrytá chĺpkami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: