Dong quai - archangelika koreň - Angelica sinensis - 50g sekaný Náhľad

Dong quai - archangelika koreň - Angelica sinensis - 50g sekaný

AR76049

Zloženie: Dong quai - archangelika koreň - Angelica sinensis - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

8,11 €

Detaily

Zloženie: Dong quai - archangelika koreň - Angelica sinensis - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Angelika čínska, alebo dong quai
Dong quai (Angelica sinensis) je rastlina tradičnej čínskej medicíny určená pre ženy, ktoré ťažko znášajú menštruáciu alebo trpia jej atrofiou, prechádzajú menopauzou alebo sú v období po pôrode.

Koreň dong quai sa používa v prírodnej medicíne v Číne, Kórei a Japonsku už viac ako tisíc rokov. Vďaka svojmu pôsobeniu sa často nazýva ženský ženšen. Číňania ho nazývajú aj dang gui a používajú ho na výživu krvi a reguláciu jej obehu, zmierňujú bolesti brucha a odstraňovajú zápchu.

Zdraviu prospešné vlastnosti:

Dong quai (vyslovuje sa don ke) je bohatým zdrojom fytoestrogénov, ktoré pomáhajú obnoviť rovnováhu ženskej hormonálnej rovnováhy. Vďaka tomu angelika zmierňuje neduhy spojené s menštruáciou a menopauzou.
Kumarín obsiahnutý v koreni dong quai a ďalšie bioaktívne zlúčeniny podporujú činnosť nervového systému a podporujú správny krvný obeh.

APLIKÁCIA
bolestivé obdobia
nepravidelná a slabá menštruácia
PMS
iné menštruačné problémy
menopauza
perinatálne obdobie
zvýšené nervové napätie

ZLOŽENIE
Angelika čínska - koreň rezaný alebo mletý 100%. Najkvalitnejšia surovina!

DÁVKOVANIE A AKO POUŽÍVAŤ

Pozor! Nepoužívajte počas menštruácie. Angeliku sa odporúča začať užívať deň po skončení menštruácie a pokračovať až do dňa ovulácie. Potom si urobte prestávku a pokračujte v užívaní po menštruácii.


Dong guai – čaj (rezaný koreň):
1-2 čajové lyžičky koreňa zalejte pohárom vriacej vody a prikryté lúhujte 20-30 minút. Podľa chuti môžete pridať med a škoricu. Pite 2-3 krát denne po pohári infúzie.


Prášok čínskej angeliky:
Užívajte 1 g (cca ¼ plochej čajovej lyžičky) mletého koreňa 3x denne.

SPOLUPRÁCA
Koreň bielej pivonky.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, menštruácia, precitlivenosť na rastlinu.

Pri používaní prípravku by ste mali obmedziť pobyt na slnku, pretože furanokumaríny v ňom obsiahnuté zvyšujú citlivosť pokožky na slnečné žiarenie.

Interakcie:
Dong quai môže zvýšiť účinky antidiabetických a antikoagulačných liekov.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Dong quai je čínska angelika. Patrí do čeľade zelerovej a vyskytuje sa najmä v Číne, Kórei a Japonsku. V iných krajinách strednej Ázie a v častiach Európy je o niečo menej bežný. Angelika rastie vysoko v horách a má rada chladné a vlhké miesta. Má silne rozkonárený medený alebo svetlohnedý koreň, dlhý 15-25 cm. Jeho stonka dosahuje výšku 1,5 m, vo vnútri je hrubá a dutá. Listy angeliky sú sperené a kvety vyzerajú ako zelerové kvety. Sú biele, malé a tvoria dáždnikové súkvetia. Celá angelika príjemne vonia, jej mladé výhonky a semená sa v Ázii používajú ako korenie.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: