Ku Shen koreň - Sophora flavescens, Sophora japonica - 50g sekaný Náhľad

Ku Shen koreň - Sophora flavescens, Sophora japonica - 50g sekaný

AR76266

Zloženie: Ku Shen koreň - Sophora flavescens, Sophora japonica - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,77 €

Detaily

Zloženie: Ku Shen koreň - Sophora flavescens, Sophora japonica - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Ku Shen (Sophora flavescens, Kushen) je všestranná rastlina s dlhou históriou používania v tradičnej medicíne v Číne, Japonsku, Kórei a Indii. V modernom laboratórnom výskume ku shen preukázal schopnosť ničiť rakovinové bunky a práve touto vlastnosťou je rastlina najznámejšia. Samozrejme, nie je známe, či je toto pôsobenie v ľudskom tele rovnako účinné ako v laboratórnych podmienkach. Medzi ďalšie dôležité vlastnosti kušenu patrí pozitívny vplyv na činnosť srdca, zápaly orgánov a kožné neduhy.

Ku Shen sa používa v čínskej bylinnej medicíne od čias vlády dynastií Qin a Han (asi 221 pred Kristom). Neskôr bola popísaná v klasických dielach Tradičnej čínskej medicíny – vr. v autoritatívnej monografii Compendium of Materia Medica, považovanej za kvintesenciu najstarších náuk TČM. Koreň Sophora flavescens má podľa nej horkastú chuť a chladivý charakter, spája sa s procesmi očisty od tepla a odvádzania vlhkosti, čím vyživuje pečeň, žlč a zmierňuje reumu. Podľa Materia Medica Sophora flavescens ovplyvňuje meridián srdca a tiež uvoľňuje energiu čchi zo stagnácie. V TČM je koreň Ku Shen súčasťou mnohých bylinných zmesí a prípravkov, ktoré často tvoria ich hlavnú zložku.

V Kórei sa koreň Sophora flavescens nazýva kosam. V minulosti sa tam používal ako prostriedok, ktorý pomáhal v boji proti infekciám a parazitom a podporoval hojenie rán, vredov a popálenín. V Japonsku je známy ako kujinn a bol zahrnutý v 16. vydaní Japonského liekopisu.

Koreň Ku Shen dostupný v našom obchode pochádza z plodín v Číne. Dbáme na to, aby každá várka bola tej najvyššej kvality.

Zdravotné vlastnosti:

Ku Shen stimuluje protizápalové procesy,
zlepšuje činnosť pečene a má ochranný účinok na jej tkanivo,
má neuroprotektívny účinok (chráni mozog),
podporuje správnu činnosť srdca,
stará sa o dobrý stav kĺbov,
pri vonkajšom použití priaznivo pôsobí na pokožku, podporuje regeneráciu abnormalít a tiež stimuluje rast vlasov v oblastiach postihnutých alopéciou.

APLIKÁCIA
pre zdravie pečene, mozgu, srdca a kĺbov
na starostlivosť o zápalové kožné lézie pri psoriáze, ekzémoch a atopickej dermatitíde; akné, alergické zmeny
na vtieranie do pokožky hlavy pri alopécii

ZLOŽENIE
Ku Shen - rezaný koreň (Sophora flavescens) 100%. Surovina najvyššej kvality!
V koreňoch Sophora flavescens bolo identifikovaných viac ako 200 aktívnych zlúčenín. Najpočetnejšiu skupinu tvoria flavonoidy a alkaloidy.

KU SHEN - DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Podľa Čínskeho liekopisu z roku 2010 je odporúčaná denná dávka koreňov Sophora flavescens od 4,5 do 9 g.

Ku Shen - čaj (rezaný koreň):
Odvar: 2-3 čajové lyžičky koreňov zalejte pohárom vody, priveďte do varu a prikryté varte 15-20 minút. Preceďte to. Vypite pol pohára odvaru 2-krát denne alebo aplikujte zvonka.
1 čajová lyžička obsahuje asi 3 g koreňov Ku Shen.

Ku Shen - mletý koreň:
Polovicu čajovej lyžičky prášku (asi 2 g) zalejte ½ šálky vriacej vody. Prikryjeme a necháme vychladnúť. Pite s práškom. Používajte 2-4 krát denne.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.
Koreň Ku Shen používaný v správnych dávkach nespôsobuje vedľajšie účinky. Nadmerné množstvo môže spôsobiť kontrakcie a paralýzu dýchacieho centra, preto je potrebné dodržiavať odporúčané dávky.
Ku Shen sa nesmie kombinovať s prípravkami s obsahom čemerice čiernej (Veratrum nigrum).

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Ku Shen (Sophora flavescens) patrí do čeľade Fabaceae. Je to malý opadavý ker, ktorý dorastá do výšky 1,5 m. Prirodzene sa vyskytuje v celej východnej Ázii – najmä v Číne, Kórei, Japonsku a tiež v niektorých európskych krajinách. Doteraz bolo z koreňov ku shen izolovaných viac ako 200 zlúčenín, pričom hlavnými zložkami sú flavonoidy a alkaloidy.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: