Štetka lesná koreň - Dipsacus sylvestris - 100g sekaný Náhľad

Štetka lesná koreň - Dipsacus sylvestris - 100g sekaný

AR77053

Zloženie: Štetka lesná koreň - Dipsacus sylvestris - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

19,92 €

Detaily

Zloženie: Štetka lesná koreň - Dipsacus sylvestris - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Štetka (Dipsacus sylvestris, Dipsacus fullonum) posilňuje imunitný systém, obnovuje silu stratenú počas choroby a zároveň sa stará o zdravie pečene a kĺbov. Je bohatý na silné bioaktívne zlúčeniny, ktoré pomáhajú ničiť baktérie, vírusy a plesne. Ľudová medicína tvrdila, že dokáže opraviť poškodené tkanivá a podporuje hojenie rán, zlomenín kostí a kĺbov. Hovorilo sa tiež, že to pomáha liečiť zlomené srdce a dušu.

Je zaujímavé, že existujú predpoklady, že rastlina je čiastočne hmyzožravá. Jeho spodné listy nemajú stopky a objímajú stonku tak, že sa v nich zhromažďuje dažďová voda. V tejto vode sa často zabíja hmyz a niektorí tvrdia, že účinné látky štetín ho štiepia, aby sa ním rastlina živila.

Vlastnosti pre zdravie:

Koreň stimuluje imunitný systém.
Podporuje organizmus v boji proti borelióze.
Chráni a posilňuje pečeň.
Pozitívne ovplyvňuje činnosť kĺbov.

APLIKÁCIA
zlepšiť fungovanie pacientov s lymskou boreliózou
obdobie zníženej imunity
obdobie na zotavenie
posilnenie pečene a kĺbov

ZLOŽENIE
Štetka lesná koreň - 100% koreň. Najkvalitnejšia surovina!

DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA
Čaj (nakrájaný koreň):
Nasypte 1 polievkovú lyžicu koreňov do 1 pohára vody, povarte ich 5 minút, preceďte. Pite 1 pohár 2 krát denne. Môže byť použitý na starostlivosť o kožné zápalové lézie.

Tinktura:
100 g suchého koreňa zalejte 600 g 40% alkoholu, macerujte 2 týždne. Filtrovať. Vezmite 10 ml 3x denne. Používa sa na umývanie kožných lézií.

SPOLUPRÁCA
Štetka lesná list

KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosť na rastlinu, tehotenstvo, dojčenie.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Patrí do čeľade štetinatých - Dipsacaceae. Je to dvojročná rastlina. Prirodzene sa vyskytuje v Európe, severnej Afrike a západnej Ázii. Rozšíril sa do Severnej a Južnej Ameriky a Ázie. Zvyčajne rastie na otvorených plochách, napríklad na pastvinách, na brehoch riek, na kopcoch. Má rád hlinené pôdy. Dorastá až do výšky 2 m. Jeho stopka je tuhá a pokrytá tŕňmi. Na spodku tvorí ružicu dlhých zvlnených zadných listov so zaoblenými koncami. Kmeňové listy sú menšie, užšie a ostro špicaté. Kvety sú veľmi výrazné. Rastú v tzv kvetenstvách, ktoré sú zelené, majú vajcovitý tvar a sú husto pokryté tenkými ostňami. V priestoroch medzi tŕňmi rastú drobné, svetlofialové kvety. Keď kvitnú, na ich mieste sa objavia semená.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: