Palina vňať - Artemisia vulgaris - 100g sekaný Náhľad

Palina obyčajná vňať - Artemisia vulgaris - 100g sekaný

AR79807

Zloženie: Palina obyčajná vňať - Artemisia vulgaris - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

5,83 €

Detaily

Zloženie: Palina obyčajná vňať - Artemisia vulgaris - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Artemisia vulgaris výrazne ovplyvňuje tráviace procesy a funkciu pečene, je tiež cenená pre upokojujúci účinok. Vyskytuje sa široko v Poľsku aj Európe, kde sa zvyčajne považuje za burinu. V minulosti však bola bylina obklopená veľkým rešpektom a verilo sa v jej magické sily. V dávnych dobách sa táto rastlina používala na odstraňovanie hadov a ochranu proti besnote. Slovania používali jej charakteristickú arómu v bylinných kadidlách, ktoré čisttili vzduch od zlých síl a jej pálenie v ohniskách malo odháňať mraky a búrky. Prítomná bola nielen v kultúre Slovanov, ale aj v Keltov, Nemcov a Baltov ako rastlina proti kúzlam.


Vlastnosti podporujúce zdravie:
Účinnými zlúčeninami prítomnými v byline sú cineol a thujon nachádzajúci sa v éterických olejoch, adeín, inulín, chalkón, laktóny - horké látky, flavonoidy, taníny, živicové zlúčeniny a vitamíny.

Vďaka bioaktívnym látkam, ktoré sú v ňom obsiahnuté:

Podporuje zažívacie procesy tým, že ovplyvňuje sekréciu žlčových a tráviacich štiav
Pomáha zmierniť gastrointestinálne ťažkosti, ako je nadúvanie, poruchy trávenia a zápcha
Podporuje fungovanie pečene
Zmierňuje menštruačné bolesti
Pomáha relaxovať
Pozitívne ovplyvňuje pokožku a sliznice

APLIKÁCIE:
Poruchy trávenia, poškodenie pečene, menštruačná bolesť, stres a zvýšené nervové napätie.

ZLOŽENIE:
100% bylina. Surovina najvyššej kvality.

AKO POUŽÍVAŤ:

V kuchyni
V kuchyni je v súčasnosti zriedkavo používaná. V minulosti bola používaná v strednej Európe ako korenie na pečené mäso a ryby a v Nemecku sa tradične pripravuje na Vianoce pečené husacie maso ochutené palinou. Z času na čas boli mladé listy konzumované surové alebo sa pridávali do šalátov. Sušená má charakteristickú arómu a horkú chuť. Látky obsiahnuté v paline zlepšujú trávenie a vstrebávanie živín.

Variť
1 lyžica suchej byliny zaliať pohárom vriacej vody. Prikryte a nechajte 10-15 minút lúhovať. Spotrebujte pol pohára dvakrát denne.

Tinktúra
2 plné polievkové lyžice suchej bylinky zalejeme 100 ml 70% alkoholu. Uzavrite nádobu a nechajte ju na tmavom mieste 2 týždne. Potom filtrovať, nalejte do tmavej fľaše a uložte na tmavom, chladnom mieste. Vezmite 2-4 krát denne, jednu čajovú lyžičku rozpustenú vo vode.

Malo by sa pamätať na to, že tujón prítomný v hnilobe je jedovatý. Nepresahujte odporúčané dávky.

Kontraindikácie
Obdobie tehotenstva a dojčenia, precitlivenosť na rastliny z čeľade Asteraceae, akútna gastroenteritída a apendicitída.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Palina vňať patrí do čeľade Asteraceae a vyskytuje sa v severnej pologuli v miernom podnebí. V Európe je bežná a často nazývanaá ako burina. Hnedá stonka je silne rozvetvená a rastie do výšky 0,5-2,5 m. Listy zložené z tenkých pozdĺžnych častí. Povrch listov je tmavozelený a spodok je strieborný. Kvety sú svetlo zelené, nažltlé alebo načervenalé, majú tvar vajec v tvare koša s veľkosťou 3-4 mm a tvoria okvetie na vrcholoch výhonkov.Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: