Buch - Bukko - Agathosma betulina - 25g sekaný Náhľad

Buch - Bukko - Agathosma betulina - 25g sekaný

AR75914

Zloženie: Buch - Bukko - Agathosma betulina - 25g sekaný
Zaradenie: Byliny

Tento produkt už nie je dostupný

10,33 €

Detaily

Zloženie: Buch - Bukko - Agathosma betulina - 25g sekaný
Zaradenie: Byliny

Buchu / breza bukko - list
Buchu (Agathosma betulina) je cenená predovšetkým pre svoj viacsmerný vplyv na močový systém, vďaka čomu je výbornou podporou pri liečbe porúch močenia a rôznych infekcií tohto systému.

Brezový buk je jednou z najdôležitejších liečivých rastlín pre pôvodných obyvateľov Južnej Afriky. Už dlhé roky sa tam používa pri reume, poruchách močového a tráviaceho ústrojenstva, ale aj lokálne na kožu na zmiernenie bolesti. Zaujímavosťou je, že listy bukko sú pokryté žľazami, ktoré vylučujú esenciálne oleje s vôňou čiernych ríbezlí, ktoré sa využívajú v potravinárskom priemysle.

Vlastnosti podporujúce zdravie
Bukko obsahuje bioaktívne látky s pozitívnym vplyvom na činnosť močového, obehového a tráviaceho systému. Najdôležitejšie z nich sú diosmín a hesperidín.

Močové cesty:

Aktívne látky obsiahnuté v bukko stimulujú činnosť obličiek a močového mechúra prostredníctvom ich diuretického účinku. Podporujú odplavovanie usadenín z močových ciest a zabraňujú ich hromadeniu. Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam pomáhajú v boji proti infekciám orgánov a močových ciest. Úľavu môžu priniesť aj pri ochoreniach prostaty, keďže uľahčujú močenie a uvoľňujú kŕče a pálenie močovej trubice.

Zažívacie ústrojenstvo:

Účinné látky listov bukko tonizujú tráviaci systém a pomáhajú pri bolestiach žalúdka a čriev. Ich antiseptický účinok pomáha zbaviť sa bakteriálnych a vírusových infekcií, ktoré sa objavujú v tráviacom trakte.

Obehový systém:

Diosmín a hesperidín sú látky zo skupiny flavonoidov s priaznivým účinkom na obehový systém. Diosmín podporuje správnu cirkuláciu krvi a posilňuje cievne steny a hesperidín vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam zabraňuje tvorbe aterosklerotického plátu.


BUKKO - APLIKÁCIA
pre zdravie močového, tráviaceho a obehového systému
opuchy a prebytočná voda v tele

ZLOŽENIE
100% list buchu. Najkvalitnejšia surovina!

DÁVKOVANIE A AKO POUŽÍVAŤ
Buchu/bukko – čaj (rezaný list):
1-2 čajové lyžičky sušených listov zalejte pohárom vriacej vody, prikryte a lúhujte 10 minút. Konzumujte 2-3 krát denne po pohári nálevu.


Tinktúra:
1 diel bylinky zalejeme 5 dielmi silného liehu. Nechajte 2 týždne, potom prefiltrujte. Užívajte jednu čajovú lyžičku 3x denne.

SPOLUPRÁCA
Pri užívaní bukko na zdravie močových ciest sa oplatí kombinovať s kukuričnými bliznami, medvedicou, bobuľami borievky a vrbovkou malokvetou.


KONTRAINDIKÁCIE
Obdobie tehotenstva a laktácie, zlyhanie obličiek.


CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Brezový buk patrí do čeľade Rutaceae. Rastie v nižších častiach hôr Južnej Afriky. Je to ker dorastajúci do výšky 2 m. Rastie na malých, oválnych listoch dlhých 2 cm, ktoré sú pokryté žľazami vylučujúcimi silicu s vôňou čiernych ríbezlí. Kvety Bukko sú biele alebo svetloružové a skladajú sa z 5 okvetných lístkov. Hnedé plody bukko sú 5-komorové vrecká, v ktorých sú umiestnené semená.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: