Ratania koreň - Krameria triandra - 250g mletý Náhľad

Ratania koreň - Krameria triandra - 250g mletý

AR78144

Zloženie: Ratania koreň - Krameria triandra - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Tento produkt už nie je dostupný

17,78 €

Detaily

Zloženie: Ratania koreň - Krameria triandra - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Koreň ratanii (Radix Ratanhiae) je vynikajúci pre zdravie ďasien, úst a hrdla. Pomáha regulovať fungovanie tráviaceho systému, pozitívne ovplyvňuje pokožku, sliznice a cievy. Jeho pôsobenie je založené na adstringentných, antiseptických a antioxidačných vlastnostiach.

Ratania (Krameria lappacea, Krameria triandra) je ker, ktorý rastie iba v Južnej Amerike. Nájdete ju v Andách vo výškach od 900 do 3000 m. Domorodci z Peru používali koreň ratánie predovšetkým na starostlivosť o ústa a krk a na hnačky a gastrointestinálne vredy. Koreňové odvary liečili aj abnormálny vaginálny výtok, hemoroidy, oslabené krvné cievy a kožné lézie a ženy pili infúzie na zmiernenie ťažkých období.

Zdravotné vlastnosti:


Koreň ratanii má silný adstringentný účinok v dôsledku vysokého obsahu trieslovín (až 10 - 20%). Táto akcia sa používa na starostlivosť o ďasná a krk, akné, mastnú pleť a pupienky a reguluje činnosť žalúdka a čriev. Vďaka svojim adstringentným vlastnostiam pomáha Ratania tiež znižovať nadmerné menštruačné krvácanie, má pozitívny vplyv na hojenie rán a dermatologické zmeny kože.

Ostatné:
- Koreň ratanii má antiseptický účinok a podporuje organizmus napríklad v boji proti baktériám a vírusom, ktoré sa vyskytujú napríklad v ústach, krku, žalúdku, črevách alebo koži.
- Pozitívne ovplyvňuje protizápalové reakcie tela.
- Pomáha znižovať vnútorné a vonkajšie krvácanie.
- vykazuje silné antioxidačné vlastnosti vďaka obsahu lignanov, polyfenolov a prokyanidínov.
- Postará sa o správnu štruktúru krvných ciev.

APLIKÁCIE

vnútorne:
- na reguláciu funkcie čriev a žalúdka
- gastrointestinálne podráždenie
- slabé krvné cievy

navonok:
- starostlivosť o ústa a krk
- starostlivosť o mastnú, akné a pupienkovú pleť
- starostlivosť o pohlavné orgány a konečník
- umývanie rán, modrín a kožných dermatologických zmien

ZLOŽENIE
Ratania (trichoptera) - 100% koreň. Surovina najvyššej kvality!

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE
Ratania - (rezaný koreň):

Odvar: 1-2 čajové lyžičky suroviny zalejeme pohárom vody, privedieme k varu a povaríme 10-15 minút na miernom ohni.
Precedíme. Konzumujte 2-3 krát denne alebo navonok aplikujte na vypláchnutie úst a krku, umývanie kože a kožných lézií, ako aj vo forme kúpeľa.

Tinktúra:
1:5. Alkohol 70%. Makerujte minimálne 14 dní, filtrujte. Po zriedení vodou užite 2 ml 2-3 krát denne. Neriedenú tinktúru je možné aplikovať na kožné lézie a vtierať ju do ďasien.

Prášok:
Odvar: 1 čajovú lyžička mletej suroviny zalejte pohárom vody, privedte k varu a varte 10-15 minút na miernom ohni. Precedte. Konzumujte 2-3 krát denne alebo navonok aplikujte na vypláchnutie úst a krku, umývanie pokožky a kožných lézií, ako aj vo forme kúpeľa.

Kontraindikácie
Tehotenstvo a dojčenie, precitlivenosť na liek.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Táto rastlina je vždyzelený ker rodiny Krameriaceae. Vyskytuje sa iba v Južnej Amerike a jej zdroje sú dosť obmedzené. Stretneme sa s ňou v Peru, Čile, Argentíne, Bolívii a Ekvádore. Rastie vo výškach od 900 do 3000 m, na suchých a slnečných miestach. Krík ratanii dosahuje výšku 50 - 90 cm. Je malý, ale hustý. Vytvára rozsiahly koreňový systém. Jeho strieborné konáre sú pokryté dlhými ostnami a malými, strieborno-zelenými listami. Listy majú kopijovitý a úzky tvar a ich povrch je pokrytý jemným chĺpkami. Kvety sú intenzívne ružové a skladajú sa zo 4 alebo 5 okvetných lístkov. Plody ratanii sú okrúhle, zelené kapsuly pokryté tenkými červenými hrotmi, vnútri ktorých sú semená.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: