Repík lekársky - Agrimonia eupatoria - 100g sekaný Náhľad

Repík lekársky - Agrimonia eupatoria - 100g sekaný

AR79027

Zloženie: Repík lekársky - Agrimonia eupatoria - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

5,39 €

Detaily

Zloženie: Repík lekársky - Agrimonia eupatoria - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Agrimonia eupatoria je rastlina, ktorá podporuje zdravú činnosť pečene, žalúdka a čriev. Podporuje trávenie, pôsobí upokojujúco na sliznice a pokožku, podporuje hojenie rán a dermatologické zmeny.

Repík lekársky je bežná bylina v EU, ale v súčasnosti sa vo fytoterapii používa len zriedka. Ľudové liečiteľstvo ho využívalo pri chorobách pečene, žlčníkových kameňoch, poruchách trávenia, hnačke a horúčke. Nálev z repy sa odporúčal spevákom a rečníkom na výplach hrdla pri zápaloch. Svoje miesto si táto rastlina našla aj v čínskej tradičnej medicíne, ktorá odporúčala konzumáciu bylinných odvarov ženám so silnou menštruáciou a pacientom s cukrovkou, chorobami pľúc, močového mechúra a čriev.

Zdravotné vlastnosti:

Repík podporuje činnosť pečene, zvyšuje aj vylučovanie žlče a zlepšuje jej prietok žlčovými cestami.
Upokojuje podráždenia a podporuje regeneráciu defektov ústnej sliznice, žalúdka a čriev. Môžete ho piť s vredmi.
Vykazuje jemné adstringentné vlastnosti, vďaka ktorým pomáha regulovať prácu čriev.
Brzdí nadmerné kvasenie v črevách.
Podporuje správnu reakciu organizmu na zápaly v tráviacom trakte, močových cestách, ústach či pokožke.
Stará sa o zdravý vzhľad pokožky a pomáha redukovať nepriaznivé dermatologické zmeny, ako sú vyrážky, začervenanie, ekzémy, akné.
Urýchľuje hojenie rán a upokojuje svrbenie.
Má antiseptický účinok.


APLIKÁCIA
pre zdravú činnosť pečene
na zlepšenie funkcie trávenia
podráždený tráviaci trakt, vredy
na vyplachovanie úst a hrdla
na starostlivosť o pleť

ZLOŽENIE
Repík lekársky - sušená bylina 100%. Najkvalitnejšia surovina!
Repík lekársky obsahuje silicu, triesloviny, triesloviny, flavonoidy, horčiny, glykozidy, triterpény, cholín, fytosteroly, kyselinu protokatechovú, kyselinu vanilovú, kyselinu nikotínovú, fytochinón a oxid kremičitý.

Repík lekársky - čaj (rezaná bylina):

Infúzia:
1-2 čajové lyžičky bylinky zalejte pohárom vriacej vody a nechajte 15-20 minút lúhovať. Konzumujte až 3 poháre denne.

Odvar:
1 polievkovú lyžicu bylinky zalejte pohárom vody, priveďte do varu a varte 20 minút. Konzumujte až 3 poháre denne.
Nálev a odvar možno použiť zvonka: na umývanie pokožky, výplachy hrdla a úst, ako obklady na unavené a začervenané oči.

Repový prášok:
Pol lyžičky mletej bylinky zalejte malým množstvom horúcej vody. Po vychladnutí zapite bylinkou. Používajte 2-3 krát denne.

Tinktúra:
Pomer strán 1:5. Alkohol 40-60%. Macerovať 7-14 dní. Užívajte 5-10 ml 3x denne po zriedení vodou.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.
Repík lekársky používaný v odporúčaných množstvách je bezpečný. Vysoké dávky môžu spôsobiť gastrointestinálne ťažkosti, bolesti brucha a nevoľnosť.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Repík obyčajný patrí do čeľade ruží. Jeho rozsah pokrýva väčšinu Európy, severnej Afriky a západnej Ázie až po Čínu. Rastie pri cestách, lúkach, poliach, pasienkoch či pustatinách. Obľubuje slnečné a zásadité pôdy. Stonka repky dosahuje 30 až 150 cm. Je zelený alebo niekedy červenkastý a husto pokrytý chĺpkami, zriedka sa vetví. Listy sú perovito zložené z párov väčších lístkov s pármi menších lístkov medzi nimi. Všetky sú kopijovité a majú hlboko zúbkované okraje. Povrch listov je intenzívne zelený a spodná strana je belavá a chlpatá. Kvety repika zvyčajne kvitnú od júna do augusta. Na vrchole stonky tvoria klasnaté súkvetie. Všetky sú žlté a pozostávajú z piatich okvetných lístkov. Ich kalich je zo spodnej strany obklopený malými zelenými klasmi, ktoré vyrastajú na okrajoch kvetného dna. Plody repy sú vrecúška so semenami s hrotmi.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: