Železník lekársky - Verbena vňať - Verbena officinalis - 100g sekaný Náhľad

Železník lekársky - Verbena vňať - Verbena officinalis - 100g sekaný

AR86334

Zloženie: Železník lekársky - Verbena vňať - Verbena officinalis - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,37 €

Detaily

Zloženie: Železník lekársky - Verbena vňať - Verbena officinalis - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Železník lekársky (Verbena officinalis) je bylina so širokým rozsahom použitia, ktorá je mimoriadne cenená v ľudovej medicíne. Má pozitívny vplyv na dýchacie a tráviace ústrojenstvo, upokojuje nervy, zmierňuje kontrakcie maternice pri bolestivej menštruácii a podporuje imunitný systém.

Verilo sa, že odvary z verbeny zintenzívňovali snívanie a dokonca evokujú vedome sny. Na tento účel ich používali  indiáni a z vízií podobnému snu si prečítali budúcnosť alebo ju využili pri rozhodovaní. V Európe sa odvary z verbeny obzvlášť páčili básnikom a spisovateľom, pretože verili, že ich pitie zvyšuje kreativitu. Okrem toho bola verbena pridaná k magickým nápojom a slúžila ako účinné afrodiziakum. Ľudová medicína ich používala na liečbu prechladnutia, astmy, ochorenia pečene, dny, dyspepsie a hnačky a odporúčala bylinné infúzie na menštruačné, migrénové a črevné bolesti.


Vlastnosti podporujúce zdravie

Podporuje dýchací systém, uľahčuje kašľanie a dýchanie
Upokojuje, zmierňuje nervové napätie a stres, pomáha pri zaspávaní
Zvyšuje náladu
Podporuje prirodzenú imunitu
Funguje diastolicky
Zlepšuje trávenie, stimuluje vylučovanie žlče
Zmierňuje bolestivú menštruáciu a PMS
Stimuluje dojčenie u dojčiacich matiek
Postará sa o stav pokožky a slizníc

APLIKÁCIE

Vnútorne
tažkosti s dýchaním, kašeľ
stres, zvýšené nervové napätie
problémy so zaspávaním
obdobie zníženej imunity
oslabené trávenie
zmeny maternice, čriev

Vonkajšie
umývanie rán
opláchnutie úst a hrdla

ZLOŽENIE
100% verbena bylina. Surovina najvyššej kvality.

DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA

Werbena čaj (rezané byliny):
1 polievkovú lyžicu byliny zalejte pohárom vriacej vody, prikryte a luhujte 15-20 minút. Konzumujte 2 krát denne. Môžete sladiť s medom alebo prírodnou šťavou. Po ochladení môže byť aplikované zvonka.

Prášok Werbena:
Pol lyžičky mletej byliny zalejte malým množstvom horúcej vody. Po ochladení vypite spolu so sedimentom. Aplikujte 2-3 krát denne.

Ďalšie použitie:

Tinktúra 1:5
Alkohol 40%. Macerovať minimálne 7 dní. Užívajte 5-10 ml 2-3 krát denne

Kontraindikácie
Tehotenstvo, precitlivenosť na rastlinu.

Charakteristika rastliny
Železník lekársky sa vyskytuje prakticky na celom svete, okrem polárnych zón. Často pôsobí ako dekoratívna rastlina. Má rád slnečné miesta a vyhýba sa kyslým pôdam.
Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: