Carqueja - Baccharis genistelloides - 50g mletý Náhľad

Carqueja - Baccharis genistelloides - 50g mletý

AR75920

Zloženie: Carqueja - Baccharis genistelloides - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,86 €

Detaily

Zloženie: Carqueja - Baccharis genistelloides - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Carqueja (Baccharis genistelloides), tiež známy ako cuchi-cuchi, je amazonský ker s nezvyčajným tvarom a jednou z najuznávanejších rastlín v Južnej Amerike používaných v tradičnej medicíne. Účinok carqueji na organizmus je viacsmerný, preto sa pre túto rastlinu našli desiatky využití. Ovplyvňuje predovšetkým gastrointestinálny trakt a pečeň. Ovplyvňuje tiež metabolizmus, imunitu a plodnosť.

V Južnej Amerike sa carqueja používala na liečbu malárie, horúčky, cukrovky a vysokého krvného tlaku. Používal sa na zvýšenie plodnosti a potencie. Používal sa aj ako analgetikum a prostriedok na hĺbkové čistenie.

Zdravotné vlastnosti:

Carqueja priaznivo ovplyvňuje celý tráviaci systém:

podporuje správnu funkciu pečene a žlčníka,
chráni pečeň pred poškodením,
podporuje činnosť trávenia,
zmierňuje nepohodlie po jedle,
pomáha regulovať pohyby čriev,
priaznivo pôsobí na stav stien tráviaceho traktu – upokojuje podráždenia a napomáha hojeniu dutín.

Ďalšou výhodou carquei je, že obsahuje množstvo zlúčenín, ktoré sú schopné ničiť patogénne baktérie a parazity. Vďaka nim carqueja podporuje organizmus v boji proti infekciám a infekciám, najmä tým, ktoré sa objavujú v tráviacom systéme.
Za zmienku stojí aj vplyv carqueja na metabolizmus. Experimenty ukázali, že pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi a krvný tlak. Carqueja sa na tieto účely používa už stovky rokov v krajinách Južnej Ameriky.

APLIKÁCIA
pre zdravie tráviaceho systému a pečene
podpora metabolizmu glukózy
posilnenie imunitných mechanizmov
očista a detoxikácia organizmu

ZLOŽENIE
Carqueja - nadzemná časť rastliny - 100%. Surovina najvyššej kvality!
Najdôležitejšie bioaktívne látky nachádzajúce sa v carqueja sú flavonoidy vrátane hispidulínu, kvercetínu, luteolínu, nepetínu a apigenínu a diterpény.

ZLOŽENIE
Carqueja - nadzemná časť rastliny - 100%. Surovina najvyššej kvality!
Najdôležitejšie bioaktívne látky nachádzajúce sa v carqueja sú flavonoidy vrátane hispidulínu, kvercetínu, luteolínu, nepetínu a apigenínu a diterpény.

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA

Cargueja - čaj:
1 čajovú lyžičku prášku zalejte pohárom vriacej vody, prikryte a nechajte 10 minút odstáť. Vypite pol pohára infúzie 2-3 krát denne. Môže sa jesť spolu s bylinkami.

Tinktúra:
Pol šálky práškovej bylinky zalejte 500 ml 40% liehu, premiešajte a odložte na 14 dní. Filter. Užívajte jednu čajovú lyžičku 2-3 krát denne.

SPOLUPRÁCA
Pozitívny vplyv na pečeň posilní pestrec mariánsky.

KONTRAINDIKÁCIE
Carqueji by nemali užívať tehotné ženy, pretože môže spôsobiť potrat.
Carqueja môže zvýšiť účinok antidiabetík a antihypertenzív.
Užívanie tejto rastliny sa neodporúča ľuďom s nízkym krvným tlakom.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Názov carqueja zahŕňa množstvo rastlín rodu Baccharis, ale najdôležitejšia z nich je Baccharis genistelloides. Ostatné druhy sa považujú za jeho náhrady. Carqueja sa vyskytuje v Južnej Amerike, najmä v Brazílii, severnej Argentíne, Paraguaji, Peru a Kolumbii. Dosahuje výšku 1 až 2 m. Je to krovitá trvalka, ale jej vzhľad je dosť nezvyčajný. Stonky Carqueji rastú zvisle nahor a tvoria malé rozvetvenie. Sú pokryté polooválnymi, sviežo zelenými "krídlami", zatiaľ čo listy sú zvyškové. Medzi krídlami na stonke sa objavujú malé, krémovo biele kvety v tvare malých cibuliek s chocholom tyčiniek.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: