Palina vňať - Artemisia absinthum - 100g sekaný Náhľad

Palina pravá vňať - Artemisia absinthum - 100g sekaný

AR85109

Zloženie: Palina pravá vňať - Artemisia absinthum - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,62 €

Detaily

Zloženie: Palina pravá vňať - Artemisia absinthum - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Palina (Artemisia absinthium), obyčajne nazývaná palina alebo absint, je bylina, ktorá má fantastický účinok na tráviaci systém a podporuje normálny metabolizmus. Zvyšuje vylučovanie tráviacich štiav a žlče a zvyšuje chuť do jedla. Jedovatá pre parazity, červy a huby, ktoré napadajú naše telo. Okrem toho zvyšuje kontrakcie maternice, takže ju možno použiť v prípade slabej menštruácie. V minulosti ženy konzumovali palinu pri pôrode, aby ho uľahčili, a tiež keď chceli zastaviť tehotenstvo.

Palina má dlhú a bohatú históriu používania. Je známa už od staroveku v Egypte, Ríme a Grécku, keď našla miesto v kuchyni ako intenzívne bylinné korenie. Neskôr, v stredoveku, sa používala na aromatizáciu piva a medoviny a dnes sa používa na výrobu absintu a iných destilátov. Absint konzumovaný v nadmerných množstvách spôsobuje otravu, ktorá sa nazýva absintizmus, preto bol tento alkohol v niektorých európskych krajinách po určitú dobu zakázaný. Potom bol zákaz zrušený zavedením obmedzenia koncentrácie thujónu v absinte. Palina tiež našla ďalšie zaujímavé aplikácie. Kedysi sa používal na odradenie molí a iného hmyzu a jej extrakty sa pridali do atramentu na ochranu kníh a časopisov pred hlodavcami a škodcami. Palina bola tiež používaná na zafarbenie tkanín do žlta alebo zelena s prídavkom zlúčenín železa.


Vlastnosti podporujúce zdravie

Dokonale podporuje trávenie prostredníctvom stimulujúceho účinku na vylučovanie tráviacich štiav: žalúdka, pankreasu a čriev a žlče
Reguluje črevnú peristaltiku - stimuluje ju, keď sú "lenivá" a spomaľuje, keď sú nadmerná
Pozitívne ovplyvňuje fungovanie pečene a žlčových ciest
Zvyšuje chuť k jedlu
Podporuje organizmus v boji proti plesniam, parazitom a červom, vnútorným aj vonkajším (napr. Roztoče, červy, vši), pretože na ne pôsobí toxicky.
Stimuluje menštruačné krvácanie

APLIKÁCIE

Spomalený metabolizmus
Slabé trávenie
Nedostatočná sekrécia tráviacich štiav
Pomalé črevá
Oslabená, preťažená pečeň
Preťaženie, pocit ťažkosti po výdatnom jedle
Zlá chuť do jedla
Poškodenie menštruácie
Užitočné pri odstraňovaní parazitov, červov a húb z vnútra tela a kože

ZLOŽENIE

Bylina paliny 100%. Surovina najvyššej kvality.
Bioaktívne zlúčeniny prítomné sú glykozidy (horké látky): absintín, anabsintín a artabsín; kumarínové zlúčeniny, prchavý olej obsahujúci hlavne thujón; a tujol, kandinen, azulen, felandren, chamazulen, cineol, taníny, živice, organické kyseliny a artemitín - flavonoid prítomný v kvetoch paliny.

DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA

Čaj (rezané byliny):
1 polievkovú lyžicu bylinky zalejeme 1 šálkou vriacej vody, prikryjeme a paríme asi 30 minút. Konzumujte 1 pohár čaju denne rozdelený do niekoľkých malých porcií.

Tinktúra 1:3 alebo 1:5
Alkohol 40-70%. Macerujte 2 týždne a potom prefiltrujte. Užívajte 2-3 krát denne po 5 ml (1 čajová lyžička) alebo 15 ml raz denne ráno.
Tinktúru zriedenú vo vode možno použiť na umytie kože infikovanej parazitmi.

Prášok z paliny:
Pol lyžičky mletej byliny zaliať s malým množstvom horúcej vody. Po ochladení vypite spolu so sedimentom. Používajte dvakrát denne alebo častejšie v menších porciách.

Vedľajšie účinky
V dôsledku prítomnosti toxického thujónu môže nadmerná konzumácia prípravkov z paliny spôsobiť otravu, ktorá sa prejavuje mentálnym vzrušením, závratmi, psychózou, halucináciami, zimnicou, kŕčmi, nevoľnosťou, vracaním a podráždením obličiek a gastrointestinálneho traktu.
Okrem toho dlhodobé užívanie tinktúry z paliny môže viesť k závislosti.

Kontraindikácie
Počas tehotenstva a dojčenia, žalúdočných a dvanástnikových vredov a alergii na palinu. Nedávajte deťom.

Charakteristika rastliny
Palina patrí do rodiny astrovitých. Vyskytuje sa široko v krajinách Európy, Ázie a severnej Afriky. Je tiež prítomné v Severnej Amerike ako zavlečený druh. Má ráda veľmi slnečné a suché miesta. Palina dosahuje výšku až 1 m. Vďaka podzemným odnožám, ktoré slúžia na vegetatívne rozmnožovanie, vytvára husté zhluky. Jej stonka je rozvetvená. Je pokrytá hustými, striebristými chlpkami. Listy sú sivozelené a majú perovitý tvar, ktorý sa skladá z podlhovastých a zaoblených alebo kopijovito tvarovaných častí. V hornej časti stonky nájdete aj nerozdelené kopijovité listy. Kvetenstvo tvoria visiace koše naplnené žltými rúrkovitými kvetmi. Koše majú guľovitý alebo polguľovitý tvar a ich priemer je od 2 do 4 mm. Sú obklopené sivozeleným obalom a niekoľkými malými listami. Koše sú zhromaždené v zhlukoch, ktoré potom tvoria široké kvetenstvo. Plody sú semená nažky.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: