Bazalka posvätná list - Ocimum sanctum - 50g sekaný Náhľad

Bazalka posvätná list - Ocimum sanctum - 50g sekaný

AR78986

Zloženie: Bazalka posvätná list - Ocimum sanctum - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,97 €

Detaily

Zloženie: Bazalka posvätná list - Ocimum sanctum - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Svätá bazalka, tulsi, tulasi (Ocimum sanctum alebo Ocimum tenuiflorum)
je ázijská bylina s priaznivým účinkom na pamäť a kognitívne schopnosti, neuroprotektívnu a redukujúcu úroveň stresu. Má antiseptickú aktivitu a podporuje správny metabolizmus glukózy a cholesterolu.

Na ceste do Indie, Číny a krajín juhovýchodnej Ázie, kde sa používa v tradičnej medicíne a v kuchyni, sa určite stretneme so svätou bazalkou. Hrá tiež rituálnu a magickú úlohu - pre hinduistov je to svätá rastliny a symbol bohyne Lakshmi, ktorá je bohyňou šťastia, bohatstva a krásy. V mnohých indických domoch sa tulasi pestuje, vždy na reprezentatívnom mieste. Tulasi je slovo zo Sanskritu, čo znamená "bezkonkurenčný".

Ayurveda zahŕňa posvätnú bazalku ako adaptogény, to znamená rastliny, ktoré zvyšujú odolnosť tela voči rôznym stresovým faktorom. Tulasi je súčasťou mnohých indických prípravkov a rastlinných zmesí. Indovia ju nazývajú elixírom života a veria, že pomáha vyrovnávať všetky procesy, ktoré sa vyskytujú v tele. V minulosti sa používala na liečbu veľkého množstva ochorení, ako sú srdcové ochorenia, astma, úzkosť, poruchy trávenia, hnačka, bolesť chrbta, artritída, kožné ochorenia alebo pohryznutie hada, pichnutie škorpiona.

Vlastnosti podporujúce zdravie:
Tulasi má pozitívny účinok na mozog a nervový systém. Bioaktívne látky obsiahnuté v bylinkách prispievajú k zlepšeniu pamäti a zabraňujú jej strate, ako aj zvyšujú schopnosti učenia. Navyše pôsobia neuroprotektívne, to znamená, že chránia mozog a neuróny pred degeneráciou a poškodením.
Štúdie ukázali, že tulasi znižuje stres tým, že bráni sekrécii kortizolu v nadobličkách, čo oprávňuje nazývať túto rastlinu adaptogénom.
Tulasi má antimikrobiálne schopnosti a vďaka nim podporuje prirodzenú imunitu organizmu v boji proti bakteriálnym a vírusovým infekciám, ako aj plesňovým infekciám.
Pravidelné používanie svätej bazalky pozitívne ovplyvňuje metabolické parametre. Táto rastlina pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy v krvi a cholesterolu.

APLIKÁCIE:
Na zlepšenie pamäti a intelektuálnych schopností
Zmierňovanie stresu a nervového napätia
Podpora odolnosti
Podpora správneho metabolizmu glukózy a lipidov


ZLOŽENIE:
Svätá bazalka bylina 100%. Surovina najvyššej kvality.
Tulasi obsahuje esenciálny olej a v ňom linalool, metylchicanol, cineol, eugenol, citral, navyše flavonoidy, saponíny, taníny a minerálne soli.

DÁVKOVANIE TULASU A AKO POUŽÍVAŤ

Tulasový čaj (rezaný list):

Odvar:
1 polievková lyžica bylinky sa zaleje 1 šálku vriacej vody, zakryjeme a necháme odstáť asi 20 minút. Konzumujte 2-3x denne.

Iné použitia:

Tinktura 1:5
Alkohol 40-60%. Macerovať 7-14 dní. Vezmite 2-3 ml trikrát denne.

Prášok
Vezmite polovicu čajovej lyžičky bylinky 3-4 krát denne po zmiešaní s medom.

Kuchársky
Sušená bazalka môže byť skvelým doplnkom jedál. Jemná, sladko-bylinná vôňa vhodná k zelenine, najmä baklažán, cuketa, špenát a paradajky. Tulasi je možné pridávať do každej polievky a čerstvého šalátu, ale aj šošovice, hrášku a fazuľe.

SYNERGIA:
Kombinácia s Brahmi alebo Gotu Kola posilní pozitívne pôsobenie tulsi na srdce a kognitívne schopnosti. Brahmi a ashwagandha pomôžu znížiť stres a nervové napätie.

Kontraindikácie:
Tehotenstvo a dojčenie - účinky tulasi nie sú známe, ale lepšie sa vyhnúť jej užívaniu. V prípade precitlivenosti sa má prerušiť užívanie tulasi.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY:
Vyskytuje sa v tropickom prostredí Indie, Číny a krajín juhovýchodnej Ázie a na severe Austrálie. Celá rastlina vydáva príjemnú arómu. Dosiahne výšku od 30 do 100 cm. Jeho stopka je rovná, zdvihnutá a pokrytá jemnými chĺpkami. Listy sú zelené, menej často zelené-fialové. Majú oválny tvar a zúbkované okraje. Drobné tulasi kvety sú fialové a dvojité. Vytvárajú vzpriamené, špicaté kvetenstvo na vrcholoch výhonkov. Tulasi plody sú malé, svetlo hnedé semená.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: