Balíček Borelióza s Andrographis Náhľad

Balíček Borelióza s Andrographis

AR3042

Zloženie: Balíček Borelióza s Andrographis
Zaradenie: Borelióza

1. Krídlatka japonská kapsule 500+ 100kapsúl
2. Mačací pazúr - Vilcacora 500 mg x 100 kapsúl
3. Andrographis 10% extrakt 400 mg x 100 kapsúl

Na sklade

29,62 €

Detaily

Zloženie: Balíček Borelióza s Andrographis
Zaradenie: Borelióza

Balíček Borelióza s Andrographis (Kód: AR3042)

1. Krídlatka japonská kapsule 500+ 100kapsúl
2. Mačací pazúr - Vilcacora 500 mg x 100 kapsúl
3. Andrographis 10% extrakt 400 mg x 100 kapsúl


Krídlatka japonská kapsule 500+ 100ks

Krídlatka japonská podzemok sa používa v tradičnej čínskej medicíne a japonskej medicíne už tisíce rokov. Bylina sa najčastejšie používa ako liek na rôzne infekcie (ako bakteriálne, vírusové a plesňové), bolesti kĺbov, rovnako ako doplnok k ochorenia kardiovaskulárneho systému a niektorých typov rakoviny. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov chráni kardiovaskulárny systém, pečeň a bunky nervového systému. Kapsuly z odrody japonskej krídlatky obohatenej o resveratrol majú mnohé pro-zdravotné vlastnosti. Obsahuje veľa hodnotných zložiek - vrátane je bohatým zdrojom resveratrolu. Zvyšovaním obsahu resveratrolu v kapsulách sa znížilo množstvo užívaných kapsúl, ale zvýšila sa ich účinnosť. Jedna kapsula obsahuje 50 mg trans-resveratrolu a 450 mg žalúdka kestrel. Balenie obsahuje 100 kapsúl.

APLIKÁCIA
Pozitívny vplyv na imunitný systém
Pozitívny vplyv kardiovaskulárny systém
Estrogénna aktivita

Ďalšie prínosy pre zdravie
Zmierňuje ochorenia kĺbov
Podporuje proces čistenia a detoxikácie organizmu
Ovplyvňuje reguláciu metabolizmu

Dlhší a pravidelný príjem doplnku môže vyvolať estrogénny účinok. Z tohto dôvodu môžu kapsuly zmierniť negatívne príznaky menopauzy u žien s androgénnym akné a môžu byť užitočné pre mužov, ktorí sa potýkajú s hypertrofiou prostaty.

ZLOŽENIE
1 kapsula obsahuje 450 mg rizomu japonskej krídlatky a 50 mg resveratrolu, želatínovú kapsulu.
Účinná látka krídlatky zahŕňa deriváty stilbénu: resveratrol, polidatin; deriváty antracénu: emodín, parietín, chryzofanol, chinín, cyto-toozín; flavonoidy: kvercetín, luteolín, apigenín a ďalšie zlúčeniny z fenolovej skupiny, napríklad protocátová kyselina a fytosteroly

Kontraindikácie
Choroby spôsobujúce poškodenie sekrécie zažívacieho enzýmu, enzymatické nedostatky v zažívacom systéme - kapsule z krídlatky japonskej pôsobia na stimuláciu sekrécie tráviacich štiav. Vzhľadom na estrogénny účinok môže dlhodobý príjem spôsobiť zníženie syntézy mužských hormónov.

AKO POUŽÍVAŤ
1 kapsula 3 krát denne. Odporúča sa užívať kapsulu jednu hodinu pred jedlom.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Japonská krídlatka pochádza z južnej Ázie, dovezená do Európy v devätnástom storočí, pôvodne ako okrasná rastlina, ľahko sa šíri a je teraz považovaný za invazívny druh. Roste rýchlo a rozširuje sa expanzívne, dorastie na 3 až 5 metrov a jej odnože produkujú látky, ktoré inhibujú rast iných rastlín. Pre včelárov je to cenná medová rastlina, kvôli neskorému obdobiu kvitnutia. Hojivou surovinou sú rizómy (korene) (Rhizoma Polygoni cuspidati), ktoré by mali byť získané z neznečistených oblastí, pretože majú schopnosť akumulovať ťažké kovy.

--------------------------------------------------------------

Mačací pazúr - Vilcacora 500 mg x 100 kapsúl - Uncaria tomentosa


Vilcacora má priaznivý účinok na imunitný systém, posilňuje telo, podporuje rekonvalescenciu a zvyšuje odolnosť proti stresu. Vilcacora, tiež známy ako mačací pazúr, je silná drevenatá liana z džungle Amazonky, ktorej kôru používali domáci šamani a liečitelia viac ako 2000 rokov. Tradičná juhoamerická medicína používala vilcacoru na ošetrovanie rán a kožných ochorení a vnútorne proti rakovine, artritíde, zápalových ochoreniach čriev, astme a žalúdočných vredoch. Indiáni z Amazonky verili, že táto rastlina predlžuje život, zabraňuje všetkým chorobám, odstraňuje bolesti a čistí a posilňuje telo.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Účinne podporuje imunitné mechanizmy tela - stimuluje aktivitu a množenie imunitných buniek a zintenzívňuje fagocytózu
Podporuje telo pri odstraňovaní patogénnych baktérií a vírusov
Podporuje správnu reakciu tela na zápaly, ktorý sa vyskytuje v rôznych orgánoch, napríklad v črevách, kĺboch, obličkách alebo pokožke
Podporuje rekonvalescenciu prostredníctvom priaznivých účinkov na procesy opravy DNA
Je adaptogénny, to znamená, že zvyšuje toleranciu organizmu voči stresovým faktorom a zároveň zvyšuje fyzickú účinnosť a mentálnu rezistenciu
Má silný antioxidačný účinok
Zvyšuje náladu a znižuje nervové napätie spôsobené stresom
Má pozitívny účinok na pokožku - podporuje hojenie rán a dermatologické zmeny

ZLOŽENIE
1 kapsula obsahuje 500 mg vnútorného mačací pazúr (Uncaria tomentosa). Neobsahuje žiadne prísady.
Vilcacora obsahuje rad účinných látok - to sú pentacyklické oxoindolové alkaloidy: (unkarín, pteropodín, izopteropodín, špeciofylín, mitrafilín, izomitrafilín a iné) a tetracyklické (rhinofylín, izorinchofylín, korynoxetín, izokorfininín, triterpény, flavonoidy (kvercetín, rutín), fytosteroidy (b-fytosterol, kampesterol) a katechíny (prokyanidíny).

AKO POUŽÍVAŤ
Odporúčané použitie: 2-3 krát denne, 1 kapsula.
Neprekračujte odporúčanú dávku. Odporúčaný denný príjem nebol stanovený. Diétne doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.

INTERAKCIE
Vilcacora znižuje agregáciu krvných doštičiek a zrážanie krvi, preto sa NESMIE používať spolu s antikoagulantami (riedidlami krvi).

Kontraindikácie
Nepoužívajte počas tehotenstva a dojčenia
Nedávajte žiadnym pacientom po transplantácii alebo pred plánovanou transplantáciou akéhokoľvek orgánu, kostnej drene alebo kože; nepodávať v prípade transfúzie krvi a krvných produktov (prípravky obsahujúce Vilcacora sa môžu podávať tri týždne po transfúzii, ale podávanie sa má prerušiť týždeň pred plánovanou transfúziou)
Nepoužívať u detí mladších ako 3 roky (vo výnimočných prípadoch rozhodne lekár)
Nepodávať pacientom liečeným inzulínom a niektorými steroidnými hormónmi
Kapsuly z vakcíny Vilcacora by sa nemali používať tri dni pred a tri dni po očkovaní proti infekčným chorobám
Nepoužívajte počas chemoterapie a rádioterapie - môže sa podať tri dni po ukončení chemoterapie a rádioterapie, ale podávanie sa má prerušiť tri dni pred ďalším cyklom chemoterapie a rádioterapie)
Ak máte pochybnosti, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom
Kvôli obsahu tanínu v kôre môžu vysoké dávky (3-4 gramy naraz) spôsobiť bolesť brucha a gastrointestinálne problémy u niektorých ľudí
Hnačka alebo uvoľnené stolice sú zvyčajne mierne a počas ďalšieho používania vymiznú. Prerušte užívanie alebo znížte dávku, ak hnačka pretrváva dlhšie ako tri alebo štyri dni
Vilcacora môže sťažiť otehotnenie. Účinok je však taký slabý, že sa nemôže zamieňať s antikoncepciou


-----------------------------------------------------------------------

Andrographis 10% extrakt 400 mg x 100 kapsúl - Andrographis paniculata

Andrographis je účinnou dennou podporou imunitného systému a aj keď je telo slabé - napríklad počas infekcie, chrípky alebo nachladnutia.

Andrographis (Andrographis paniculata) pochádza z Indie a je rastlina vysoko cenená v tradičných zdravotníckych systémoch na ďalekom východe, ako napríklad Ayurveda, Siddha, Unani a tradičná čínska medicína. Jeho meno v sanskrte je sarva roga nivarani, čo znamená "liek na všetky choroby", a indiáni mu hovoria  maha-tikta, alebo "kráľ horkosti", pretože je to jedna z najhornejších bylín známej prírodnej medicíny. Spoločný názov používaný v Malajzii tiež zdôrazňuje horkú chuť tejto rastliny, a to znie hempedu bumi, čo znamená "žltá zem". Ďalšie populárne mená pre andrographis sú kalamegha, bhunimba a kiratatika, fungujúce v Ayurvede a termín "indická echinacea", používaný na západe.

V súčasnosti sa používa andrographis v prípade náhlej vírusovej infekcie, nachladnutia, hubových a parazitárnych infekcií, pneumónie a bronchitídy, ako aj alergie a malárie. Populárna aplikácia andrographis v Indii je tiež tučná pečeň alebo zväčšená pečeň. Podľa Ayurvedy má táto rastlina chladiace a čistiace vlastnosti, podporuje odstraňovanie toxínov z tela, má pozitívny účinok na pečeň a chráni ju, podporuje obeh, dýchacie a močové systémy. Znižuje prebytočnú pittu a kaphu a zvyšuje vata (podľa Ayurvédskej filozofie sa vyznačujú energiami alebo temperami v ľudskom tele a charakterom: vata, pitta a kapha).

Vlastnosti podporujúce zdravie

Andrographis obsahuje široké spektrum bioaktívnych zlúčenín. Patria sem predovšetkým diterénové laktóny, t.j. andrografolidy,
ako aj flavonoidy, fytosteroly, flavóny a minerály.

Pravidelne používaná andrographis:

Podporuje prirodzenú imunitu
Pomáha zmierniť kašeľ a upchatý nos
Podporuje správne fungovanie pečene a chráni jej štruktúru pred poškodením
Pozitívne ovplyvňuje prácu srdca a fungovanie obehového systému
Pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi
Zlepšuje chuť do jedla

ZLOŽENIE
1 kapsula obsahuje 400 mg extraktu Andrograhis paniculata, štandardizovaný na 10% arografolidov, želatínové kapsuly.
Balenie obsahuje 100 kapsúl.

AKO POUŽÍVAŤ
1 kapsula 1x denne pred jedlom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

SYNERGIA
Kombinácia so sibírskym ženšenom (Eleutherococcus senticosus) posilňuje priaznivý účinok na imunitu a odporúča sa najmä na infekcie a prechladnutie.

KONTRAINDIKÁCIE A INTERAKCIE
Andrografia môže znížiť účinnosť antikoagulantov a antihypertenzív.
Ak sa vyskytne alergická reakcia, užívanie výrobku sa má prerušiť.

UPOZORNENIE
Nepresahujte odporúčaný denný príjem denne. Výrobok nemožno použiť ako náhradu za pestú stravu. Dojčiace a tehotné ženy by mali použitie prípravku konzultovať s lekárom.

Skladovanie
Chráňte pred svetlom. Skladujte pri izbovej teplote, na suchom mieste mimo dosahu malých detí.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Jedná sa o jednoročnú rastlinu vyskytujúcu sa v tropickom a subtropickom prostredí. Najmä v Indii, Číne a juhovýchodnej Ázii, a menej často v USA, na Bahamách a na Tichomorských ostrovoch. Andrographis dosahuje výšku 50 až 100 cm. Listy rastú protichodne a majú podlhovastý tvar s lesklým povrchom. Jeho kvety sú malé a biele s fialovými škvrnami. Pozostávajú zo štyroch úzkych okvetných lístkov ohnutých dozadu a zo stredu vyčnievajú dlhé biele tyčinky s fialovým koncom. Plody Andrographis vyzerajú ako malé zelené struky,
ktoré rastú vertikálne smerom nahor. Sú asi 2 cm dlhé. Vnútri sú hnedé semená.
Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

19 ďalších produktov v rovnakej kategórii: