Sida ostrá vňať - Sida acuta - 50g sekaný Náhľad

Sida ostrá vňať - Sida acuta - 50g sekaný

AR76892

Zloženie: Sida ostrá vňať - Sida acuta - 50g sekaný
Zaradenie: Koinfekcje borreliosis

Na sklade

9,77 €

Detaily

Zloženie: Sida ostrá vňať - Sida acuta - 50g sekaný
Zaradenie: Koinfekcje borreliosis

Sida acuta - sušená bylina


Sida acuta je bylina tradičnej medicíny v Mexiku, Strednej a Južnej Amerike, Afrike, Indii a na Srí Lanke. V týchto oblastiach pôsobila sida acuta predovšetkým ako antipyretikum a používala sa ako pomoc pri malárii a pri rôznych infekciách spojených s horúčkou. Bývalí bylinkári ho používali aj pri bakteriálnych a vírusových hnačkách, ochoreniach pľúc, otravách a vredoch. Pasta z čerstvých bylín sa aplikovala zvonka v prípade kožných ochorení, na uhryznutie hadom a hmyzom, na pokožku hlavy a vlasy postihnuté lupinami.


Vlastnosti pre zdravie:
Sida acuta obsahuje bioaktívne zlúčeniny, ktoré sú schopné ničiť baktérie a parazity.

SIDA ACUTA - AKO POUŽÍVAŤ
Podľa súčasnej legislatívy EÚ je sida acuta určená na vonkajšie použitie.

ZLOŽENIE
Sida acuta - 100% bylina. Surovina najvyššej kvality!

KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosť na rastlinu, tehotenstvo, dojčenie.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Sida acuta patrí do čeľade malvaceae. Pochádza z Mexika a Strednej Ameriky, ale teraz ju môžeme stretnúť v mnohých krajinách s tropickým podnebím, a to nielen v Amerike, ale aj v Afrike, Ázii a Austrálii. Sida acuta je vysoko rozvetvená rastlina s početnými tenkými a zdrevnatenými výhonkami. Dorastá až do výšky 1,5 m. Jej listy sú pomerne úzke a kopijovité, so zúbkovanými okrajmi. Kvety sú malé, žlté, s lievikovitou korunou. Plody sidy sú vrecka s jednotlivými semenami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

19 ďalších produktov v rovnakej kategórii: