Jasenec biely koreň - Dictamnus albus - 50g mletý Náhľad

Jasenec biely koreň - Dictamnus albus - 50g mletý

AR79246

Zloženie: Jasenec biely koreň - Dictamnus albus - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

9,37 €

Detaily

Zloženie: Jasenec biely koreň - Dictamnus albus - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Koreň jasenca bieleho (Dictamnus albus) je cenným, hoci málo známym rastlinným materiálom. Prvá zmienka o ňom pochádza z čínskych lekárskych textov z roku 600. V tradičnej čínskej medicíne sa kôra koreňa dictamnu, nazývaná Pai-hsien, používa na reumatizmus, nachladnutie, bolesti hlavy a žltačku. Predpokladá sa, že vysoká koncentrácia éterických olejov uvoľnených počas horúcich slnečných dní môže viesť k samovznieteniu, čo spôsobuje účinok „horiaceho kríka“.

Od najdávnejších čias sa oceňujú čistiace a detoxikačné vlastnosti Dictamnu. Dictamnus nielen pomáhal odstraňovať toxíny v moči, ale bol tiež použitý na zastavenie otrávených rán a miest po uhryznutí jedovatých zvierat. Bol tiež považovaný za prvok s posilňujúcim a regulačným účinkom. Bol odporúčaný ženám na nepravidelnú menštruáciu alebo biely výtok. Vo forme odvarov sa  často používal na zmiernenie zažívacích ťažkostí alebo iných gastrointestinálnych ťažkostí (napr. Reflux, otrava, kolika). Bojoval aj s parazitmi.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Čistiaci a detoxikačný účinok na telo (aj diuretikum)
Podporuje trávenie a reguluje činnosť tráviaceho traktu
Posilňuje telo
Zlepšuje stav pokožky, rozjasňuje pleť

Výťažky a odvary z koreňa dictamnus albus môžu byť použité na čistenie a detoxikačné ošetrenie. Dictamnus albus pomáha odstraňovať škodlivé metabolity a poskytuje telu potrebné antioxidanty. Koreň dictamnus albus má posilňujúci a ochranný účinok, podporuje regeneračné procesy. Má pozitívny vplyv na gastrointestinálny katar, poruchy trávenia, koliku a nadúvanie. Môže byť úspešne použitý na problematickú starostlivosť o pleť, na tento účel môže byť použitý odvar na umytie pleti, je však potrebné dbať na to, aby sa zabránilo vystaveniu slnku (kvôli fotosenzitívnemu účinku, ktorý môže spôsobiť popáleniny).

ZLOŽENIE
Obsahuje koreň Dictamnus albus.
Korene okrem iného obsahujú diktamín (od 0,04 do 0,09%), gama-fagarín, skimát;

DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA

Dictamnus albus - čaj (narezaný koreň):

Odvar:
Nasypte 1g -2g dictamnus rozdrveného koreňa do pohára vody. Priveďte do varu, potom varte pod krytom na miernom ohni 5 minút. Odložte na 20 minút, precedte. Pite 2 krát denne jeden pohár.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Nepoužívať počas tehotenstva a dojčenia.
Deti môžu použivať od 7 rokov.
Furanokumaríny obsiahnuté v kôre zvyšujú citlivosť pokožky na svetlo, takže keď užívate dictamnus albus, nemali by ste sa opaľovať na slnku alebo v soláriu.

SYNERGIA
Pri liečbe predmenštruačného napätia u žien alebo precitlivenosti sa odporúča zmiešať koreň s valeriánom, melissou a levanduľou (pripraviť odvar).

CHARAKTERISTIKA ZARIADENIA
Biely diptam (Dictamnus albus, syn Dictamnus fraxinella, Fraxinella dictamnus) patrí k stepným druhom, vyskytuje sa aj vo svetlých suchých listnatých lesoch. Pravdepodobne prišiel z juhovýchodu a je zvláštnosťou rastlín v našej rodnej flóre. Dnes je to ohrozený druh, ktorý je úplne chránený. Vďaka svojmu krásnemu vzhľadu sa často pestuje v domácich záhradách a parkoch. Dictamnus albus má špecifickú škoricovo-citrónovú vôňu, ktorá pochádza zo vzdušného oleja. Najčastejšie používanou bylinnou surovinou je koreň, ale byľ, kvety a semená sa používajú aj v ľudovom liečiteľstve.
Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: