Kozinec blanitý koreň 500 mg Complex x 100 kapsúl - Astragalus membranaceus Náhľad

Kozinec blanitý koreň 500 mg Complex x 100 kapsúl - Astragalus membranaceus

AR12040

Zloženie: Kozinec blanitý koreň 500 mg  Complex x 100 kapsúl - Astragalus membranaceus
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

11,98 €

Detaily

Zloženie: Kozinec blanitý koreň 500 mg  Complex x 100 kapsúl - Astragalus membranaceus
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Kapsuly s mikronizovaným koreňom Astragalus sú doplnkom stravy určeným pre oslabených, unavených a imunokompromitovaných ľudí. Astragalus podporuje správne fungovanie imunitného systému, pomáha telu brániť sa proti infekciám, zvyšuje odolnosť a adaptabilitu organizmu a pomáha udržiavať dobré zdravie.

Astragalus membranaceus (Astragalus membranaceus, syn. Astragalus propinquus) je strukovina zo severnej Číny a Mongolska. Je dôležitým prvkom Tradičnej čínskej medicíny, ktorá ho zaraďuje medzi 50 základných bylín a medzi najlepšie adaptogény. Veľmi si ho cenia a pestujú aj Japonci, ktorí ho nazývajú ogi, a Kórejci, ktorí ho nazývajú hwanggi. Číňania ho nazývajú huang qi, čo doslova znamená „žltý vodca“ alebo „žltý senior“ a myšlienka je, že je „seniorom všetkých bylín“. Slovo žltá (huang) sa vzťahuje na farbu koreňa astragalus. Qi na druhej strane znamená v čínskej filozofii životnú energiu, ktorú má astragalus vyrovnávať.

Tradičná čínska medicína používala koreň astragalus pred 2000 rokmi v prípadoch chronickej únavy, hnačky, infekcií horných dýchacích ciest, zníženej chuti do jedla, cukrovky, ochorení srdca a pečene a ako doplnok pri liečbe rakoviny. Číňania veria, že nedostatok energie čchi spôsobuje únavu a oslabuje slezinu a astragalus pomáha túto energiu dopĺňať a posilňuje slezinu a ďalšie orgány. Priaznivo pôsobí na krv a krvný obeh a tiež zvyšuje wei qi - obrannú energiu organizmu, teda imunitu.

Astragalus sa predáva v Číne a po celom svete vo forme prášku, kapsúl, extraktov, tinktúr alebo sušených kúskov koreňa. Korene sa vykopávajú, keď má rastlina 4-5 rokov, potom sa nakrájajú na plátky pozdĺžne alebo na šírku a sušia sa. V tejto podobe astragalus používajú Číňania každý deň na prípravu nálevov, polievok a pridávajú ho do jedál.

Najdôležitejšími bioaktívnymi látkami prítomnými v koreni astragalus sú saponíny, flavonoidy a polysacharidy. Okrem nich sú to aj antracinóny, alkaloidy, β-sitosterol, aminokyseliny a minerály. Odhaduje sa, že astragalus obsahuje viac ako 126 účinných látok.


Zdraviu prospešné vlastnosti:

Astragalus má pozitívny vplyv na imunitný systém stimuláciou imunitných buniek, najmä T lymfocytov a makrofágov.
Podporuje telo v boji proti infekciám a nachladnutiu.
Má silný antioxidačný účinok a odďaľuje procesy starnutia organizmu.
Podporuje správnu činnosť srdca a obehového systému a brzdí tvorbu krvných zrazenín.
Pomáha kontrolovať hladinu glukózy a inzulínu v krvi u ľudí s cukrovkou 2. typu.
Pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi.
Priaznivo pôsobí na činnosť obličiek a pečene.
Chráni štruktúru mozgu a nervových buniek a podporuje ich fungovanie.

ZLOŽENIE
1 kapsula obsahuje 250 mg extraktu z koreňa astragalus (Astragalus membranaceus) štandardizovaného tak, aby obsahoval 50 % polysacharidov a 250 mg mletého koreňa astragalus. Celulózová kapsula. Balenie obsahuje 100 kapsúl.


AKO POUŽIŤ
Odporúčaná denná dávka: jedna kapsula trikrát denne pred jedlom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
Obsah v dennej dávke (tri kapsuly): 750 mg extraktu z koreňa a 750 mg mletého koreňa astragalus.

SPOLUPRÁCA
Angelika – zvyšuje vstrebávanie účinných látok kozlíka lekárskeho. Astragalus a angelika majú silnú synergiu a tradičná čínska medicína ich spojenie nazýva „dang gui buxue tang“.
Stephania tetrandra v kombinácii s astragalus umožňuje lepšiu kontrolu glykémie.

KONTRAINDIKÁCIE
Astragalus v kapsulách sa neodporúča počas gravidity a laktácie – neexistujú žiadne údaje o bezpečnosti.
Kapsuly Astragalus sú kontraindikované v prípade autoimunitných ochorení.


CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Astragalus (Astragalus membracaneus) je bylinná, trváca rastlina patriaca do čeľade bôbovité Fabaceae. Prirodzene sa vyskytuje v severovýchodnej Číne, strednom Mongolsku a na Sibíri. Pre svoje cenné vlastnosti je aj hojne pestovaná. Astragalus rastie v miernom podnebí a znáša teploty až do -7°C. Dosahuje výšku od 25 do 80 cm. Základnou bylinnou surovinou je koreň, ktorý má svetlú, krémovú farbu a príjemnú sladkastú chuť. Plody Astragalus sú semenné struky.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: