Magnézium citrát - 100 kapsułek Náhľad

Magnézium citrát - 100 kapsułek

AR88730

Zloženie: Magnézium citrát - 100 kapsułek
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Na sklade

10,12 €

Detaily

Zloženie: Magnézium citrát - 100 kapsułek
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Magnézium citrát je zlúčenina, ktorá kombinuje uhličitan horečnatý s kyselinou citrónovou. Táto kombinácia je jednou z najlepšie absorbovateľných foriem horčíka. Horčík je štvrtý najpočetnejší minerál prítomný v tele, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní správneho fungovania nervového systému a svalov, regulácie krvného tlaku, metabolizmu a tiež podporuje imunitný systém. V prípade nedostatku horčíka alebo zvýšeného dopytu po tomto prvku je vhodné použiť tablety, kapsuly alebo horčíkový prášok.

K dispozícii je citrát horečnatý:
v kapsulách
v prášku

Vlastnosti podporujúce zdravie:
Prispieva k správnej práci nervového systému, svalovej práce a reguluje syntézu bielkovín
Ovplyvňuje správne fungovanie psychiky, udržuje zdravé zuby a hrá dôležitú úlohu v procese rozdeľovania buniek
Eliminuje únavu

Oficiálne uznané vlastnosti horčíka zahŕňajú:
má pozitívny vplyv na psychologické funkcie
podporuje správne fungovanie svalov
podieľa sa na správnej syntéze proteínov
pomáha udržiavať zdravé kosti a zuby
pomáha udržiavať rovnováhu elektrolytov tela
prispieva k udržaniu správneho energetického metabolizmu

Magnéziumcitrát môže preniknúť do rôznych typov krvných ciev. Pomáha tiež uvoľniť, regulovať hladinu cukru v krvi a udržiavať správne fungovanie myokardu. Kapsule citranu horečnatého majú tiež laxatívny účinok. V niektorých situáciách sa používa na čistenie čriev. Tento doplnok je tiež užitočný pri zmierňovaní zápchy, aj keď v tomto prípade to nie je prostriedkom prvej voľby. Nedávne štúdie v Turecku ukázali, že citrát horčíka môže znížiť výskyt migrény. Štúdia, ktorá trvala tri mesiace, bola vykonaná na ľudoch s migrénou bez aury a jej výsledky sú mimoriadne sľubné. Tiež sa predpokladá, že citrát horčíka sa môže použiť na chorobu z vysokej nadmorskej výšky a dokonca aj sennú nádchu.

APLIKÁCIE
Kapsule citrátu horčíka sa odporúčajú v prípade nedostatku horčíka a jeho prevencie. Nedostatok horčíka môže byť príčinou chronickej únavy, zníženej fyzickej a psychickej kondície, slabého svalového výkonu, nízkej motivácie, migrény, porúch spánku, zníženej nálady a úzkosti.
Výhody používania doplnku sa môžu týkať ľudí, ktorí fyzicky alebo psychicky pracujú a sú vystavení dlhotrvajúcim stresom, ako aj športovci, fyzicky aktívni ľudia, deti a dospievajúci, starší ľudia a ľudia, ktorí sa stretávajú s metabolickými poruchami.

ODPORÚČANÁ denná spotreba

Pre kapsule
1 kapsula 1-3x denne počas jedla.
1 želatínová kapsula obsahuje 700 mg citrátu horečnatého (112,5 mg horčíkových iónov).

Nepresahujte odporúčanú dennú dávku. Doplnok určený pre dospelých.Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.

Spôsob skladovania:
Uchovávajte v uzavretej nádobe pri izbovej teplote, mimo dosahu malých detí.

ZLOŽENIE

Magnézium citrát 100%. Žiadne prísady alebo plnidlá.
Obsah horčíkových iónov v prípravku: 16-16,5%.
Kapsula: želatína

Kontraindikácie
Nepoužívajte u ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú zo zložiek lieku.


Možné nežiaduce účinky sú:
Hnačka
Kontrakcie alebo rozrušenie žalúdka
Závrat
Nadmerné potenie

V odporúčaných dávkach sú nežiadúce účinky zriedkavé.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: