Laktát horčíka - 100g

AR72986

Zloženie: Laktát horčíka - 100g
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Na sklade

7,26 €

Detaily

Zloženie: Laktát horčíka - 100g
Zaradenie: Vitamíny a minerály


Laktát horečnatý je organická zlúčenina, ktorá kombinuje uhličitan horečnatý alebo hydroxid horečnatý s kyselinou mliečnou vo forme soli. Táto kombinácia je jednou z najviac vstrebateľných foriem horčíka.

Súhrnný vzorec pre laktát horečnatý je Mg (C3H5O3) 2 x 2H20. Jeho forma je biely kryštalický prášok. Dobre sa rozpúšťa vo vode, ale nie v etanole.

Horčík je jedným z najcennejších bioelementov. Zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní správneho fungovania nervového systému a svalov, regulácii krvného tlaku, metabolizmu a tiež podporuje imunitný systém. Bohužiaľ, väčšina z nás trpí nedostatkami horčíka a často o tom nevedia.

Prečo je horčík taký dôležitý?

Pomáha znižovať únavu a únavu
Horčík sa podieľa na energetickom metabolizme. Ak chýba, tempo procesov, ktoré znižujú energiu, t. J. Oxidácia glukózy a mastných kyselín, sa znižuje. Preto je únava a slabosť svalov jedným z prvých príznakov nedostatku horčíka. Doplnenie tohto prvku okamžite obnoví metabolickú rovnováhu a pomôže zvýšiť hladinu energie.

Podieľa sa na správnom fungovaní nervového systému a zvyšuje odolnosť voči stresu
Horčík sa podieľa na reakciách na stres, preto jeho nedostatky zosilňujú tieto reakcie a spôsobujú zvýšenú podráždenosť, napätie a úzkosť. Správny prísun horčíka zaručuje väčšiu odolnosť proti stresu. Stres je tiež faktorom znižujúcim stav horčíka v tele, a preto by ľudia, ktorí sú mu často vystavení, mali zabezpečiť vysoký prísun horčíka.

Podporuje správne fungovanie svalov
Horčík je nevyhnutný v procese vedenia nervových impulzov a od toho závisí práca svalov. Dostatočný prísun horčíka zabezpečuje ich správnu a efektívnu prácu, umožňuje tiež úplnú relaxáciu svalov počas odpočinku. V prípade nedostatku horčíka sa niektoré svaly môžu nedobrovoľne napnúť, čo bráni ich správnej regenerácii.

Pomáha udržiavať zdravé kosti a zuby
Asi 50 - 60% horčíka v tele sa nachádza v kostnom tkanive!

Podieľa sa na správnej syntéze bielkovín, ktoré sa používajú na vytváranie tkanív a orgánov

Pomáha udržiavať rovnováhu elektrolytov v tele, čo je dôležité najmä pri intenzívnej fyzickej aktivite

Prispieva k udržiavaniu správneho energetického metabolizmu, vďaka ktorému je možné naplno využiť energiu z živín


APLIKÁCIE
Laktát horečnatý sa odporúča pri nedostatkoch horčíka a pri prevencii nedostatkov. Nedostatky horčíka môžu byť príčinou chronickej únavy, zníženej fyzickej a psychickej kondície, oslabenej svalovej sily, nízkej motivácie k práci, migrény, porúch spánku, depresívnej nálady a úzkosti.
Výhody použitia doplnku môžu získať ľudia, ktorí fyzicky alebo duševne pracujú a sú dlhodobo vystavení stresu, ako aj športovci, fyzicky aktívni ľudia, deti a dospievajúci, staršie osoby a ľudia, ktorí zápasia s metabolickými poruchami.

ZLOŽENIE
Dihydrát laktátu horečnatého 100%.

NÁVOD NA POUŽITIE
2 odmerky 1-2 krát denne. Rozpustite vo vode alebo pridajte do koktailu. Konzumujte počas jedla alebo po jedle.
2 ploché odmerky (1 ml) obsahujú 1 000 mg laktátu horečnatého, čo zodpovedá 100 mg iónov horčíka.

SYNERGIA:
Vitamín B6

DODATOČNÉ POKYNY:
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Doplnok je určený pre dospelých.
Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.

Skladovanie:
Uchovávajte v uzavretej nádobe pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

Kontraindikácie
Prípravok sa môže používať počas tehotenstva a počas dojčenia.
Nepoužívajte produkt v prípade alergických reakcií alebo vedľajších účinkov.

Možné vedľajšie účinky:
hnačka
gastrointestinálne ťažkosti
nevoľnosť a zvracanie
závrat
nadmerné potenie
sčervenanie kože
poruchy spánku
interakcie

Absorpcia horčíka je obmedzená fosfátmi, vysokými dávkami vápnika a vysokým obsahom tukov.
Horčík naopak zasa absorbuje železo, fluoridy, tetracyklíny a deriváty warfarínu.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: