Soľ z Mŕtveho Mora - Magnesium chloratum crystallisat - 1kg Náhľad

Soľ z Mŕtveho Mora - Magnesium chloratum crystallisat - 1kg

AR73995

Zloženie: Soľ z Mŕtveho Mora - Magnesium chloratum crystallisat - 1kg
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Na sklade

9,31 €

Detaily

Zloženie: Soľ z Mŕtveho Mora - Magnesium chloratum crystallisat - 1kg
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Soľ z Mŕtveho mora je nenahraditeľným prostriedkom pre starostlivosť o pokožku a podporu regenerácie organizmu. Kúpeľ so soľami z Mŕtveho mora hĺbkovo vyživuje a zvlhčuje pokožku a dodáva jej zdravý vzhľad. Omladzuje a robí ho pružnejším. Podporuje hojenie kožných lézií a posilňuje ochrannú bariéru pokožky. Navyše úžasne regeneruje svaly a priaznivo pôsobí na stavbu a fungovanie kĺbov a svalov a zároveň príjemne uvoľňuje.

Mŕtve more sa nachádza na hranici medzi Izraelom a Jordánskom a je to vlastne jazero, pretože neodteká do žiadneho oceánu. Voda v Mŕtvom mori je taká slaná, že ktokoľvek pláva na jej hladine bez akejkoľvek námahy. Koncentrácia soli je tam takmer 30 %, pričom priemerná koncentrácia soli v oceánoch je len 4 %. Vďaka vysokému obsahu soli a minerálnemu zloženiu má voda z Mŕtveho mora zdraviu prospešné vlastnosti. Z tohto dôvodu je Mŕtve more cieľom turistov z celého sveta, ktorí sa do Jordánska prichádzajú okúpať v mori a bahne a dýchať vzduch nasýtený cennými prvkami.

Mimoriadne vlastnosti vody a soli z Mŕtveho mora sa využívali už v staroveku. Egypťania soľ ťažili, aby ju pridávali do rôznych druhov mydiel, balzamov a mastí, a Rimania a Židia vybudovali kúpele na Mŕtvom mori, ktoré umožňovali kúpanie vo vode a v bahne.

Čo robí soľ z Mŕtveho mora unikátnou, je jej jedinečný obsah minerálov. Tradičná morská soľ obsahuje asi 85 % chloridu sodného, ​​kým soľ z Mŕtveho mora len 12 – 18 %. V prípade tejto soli je chlorid sodný nahradený chloridom horečnatým, ktorého obsah sa pohybuje od 45-55%. Vedľa nej je to vyše 30 ďalších minerálov s priaznivým účinkom na ľudský organizmus (vrátane vápnika, mangánu, draslíka, železa, síry, fosforu). Vysoké množstvo horčíka a bohatý obsah prvkov prispievajú k terapeutickým vlastnostiam soli z Mŕtveho mora.

VLASTNOSTI

Koža
Minerálne zlúčeniny prítomné v soli z Mŕtveho mora prenikajú hlboko do pokožky, zlepšujú jej hydratáciu, robia ju jemnou, elastickou a zdravo vyzerajúcou. Znižujú kožné zmeny, ako sú ekzémy, začervenanie, vyrážky, alergické príznaky a psoriatické lézie. Znižujú drsnosť pokožky a upokojujú podráždenie. Spomaľujú procesy starnutia pokožky, zvyšujú jej pevnosť a vyhladzujú vrásky. Posilňujú ochrannú bariéru pokožky.

Pohybový systém
Kúpanie vo vode so soľou z Mŕtveho mora priaznivo pôsobí na stav svalov, kostí a kĺbov. Minerálne zlúčeniny, ktoré prenikajú pokožkou do tela, vyživujú celý pohybový aparát a podporujú hĺbkovú regeneráciu. Pomáhajú znižovať svalové napätie, zvyšujú pohyblivosť kĺbov a posilňujú štruktúru kostí.

Relaxácia
Kúpele so soľou z Mŕtveho mora majú nielen zdraviu prospešné, ale aj relaxačné vlastnosti. Horčík prenikajúci do pokožky cez pokožku pôsobí relaxačne na telo a myseľ, uvoľňuje nervové napätie, znižuje stres a uľahčuje odpočinok.

Dýchací systém
Soľ z Mŕtveho mora používaná vo forme inhalácie uľahčuje dýchanie a pomáha odblokovať upchatý nos a horné dýchacie cesty. Pomáha čistiť dutiny, zmierňuje kašeľ a podráždenie hrdla a úst.


APLIKÁCIA
zdraviu prospešné kúpele pre zdravie pokožky, regeneráciu svalov, posilnenie kostí a kĺbov
relaxačné kúpele
inhalácie
vypláchnutie úst a hrdla

ZLOŽENIE
Soľ z Mŕtveho mora 100%. Surovina najvyššej kvality! Bez doplnkov.


AKO POUŽIŤ

Soľný kúpeľ:

Rozpustite 1 šálku soli vo vani teplej, ale nie horúcej vody, aby ste nestratili cenné prvky. Ponorte sa a relaxujte asi 20-30 minút. Nepoužívajte mydlo. Nakoniec telo opláchnite vlažnou vodou. Telo je po takomto kúpeli mierne malátne, no veľmi zrelaxované, preto je dobré kúpať sa pred spaním alebo po ňom ešte 30-60 minút odpočívať. Kúru sa oplatí využívať aspoň 1x týždenne a na terapeutické účely aj 4-5x týždenne.

Peeling:
Stačí skombinovať kryštály soli s vašim obľúbeným kozmetickým olejom a použiť pri kúpaní.

Inhalácia:
Do misky nasypeme 1 vrchovatú polievkovú lyžicu soli a zalejeme horúcou vodou. Nakloňte sa nad hladinu, zakryte si hlavu uterákom a zhlboka vdychujte paru asi 10-15 minút. Môže sa opakovať 2 krát denne. Neprekračujte odporúčané množstvo soli, aby nedošlo k podráždeniu nosovej sliznice.

KONTRAINDIKÁCIE

Soľný kúpeľ nepoužívajte v prípade otvorených rán, hlbokých rezných rán, odrenín, škrabancov, vredov alebo krvácania. Medzi kontraindikácie patrí aj hypertyreóza, srdcové a/alebo obehové zlyhanie, pooperačný stav a vysoká hypertenzia.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: