Síran - Magnesium sulfuricum, Magnesium sulfate - 250g Náhľad

Síran - Magnesium sulfuricum, Magnesium sulfate - 250g

AR73807

Zloženie: Síran - Magnesium sulfuricum, Magnesium sulfate - 250g
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Na sklade

5,64 €

Detaily

Zloženie: Síran - Magnesium sulfuricum, Magnesium sulfate - 250g
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Síran horečnatý je kúpeľová soľ, ktorá sa tiež nazýva horká soľ, anglická soľ alebo epsomská soľ. Tento druhý názov pochádza z názvu mesta v Anglicku, kde sa síran horečnatý predtým získaval z miestnych zdrojov.


Výhody soľného kúpeľa Epsom:

dodáva nášmu telu ióny horčíka a síry, ktoré sú pokožkou rýchlo absorbované a dopĺňajú nedostatok týchto prvkov,
hlboko uvoľňuje a uvoľňuje svaly, podporuje ich regeneráciu,
znižuje hladinu stresu,
zjemňuje pokožku a pomáha odstraňovať odumretú pokožku,
zlepšuje stav pokožky, vlasov a nechtov,
zmierňuje príznaky dermatologických chorôb,
upokojuje boľavé kĺby.

Síran horečnatý sa odporúča namiesto chloridu horečnatého ľuďom trpiacim chorobami štítnej žľazy.

Prečo sa oplatí používať magnéziové kúpele?
Horčík je nevyhnutný pre správne fungovanie všetkých buniek tela. Aktivuje viac ako 300 enzýmov, ktoré sa podieľajú na metabolických zmenách. Podieľa sa na vedení nervových impulzov a práci svalov, reguluje krvný tlak, telesnú teplotu a homeostázu tela. Jeho nedostatky môžu spôsobiť chronickú únavu, zníženie fyzickej a psychickej kondície, oslabenie svalovej sily, nízku motiváciu konať, migrény, poruchy spánku, zníženú náladu a úzkosť. Dlhodobý nedostatok horčíka zvyšuje riziko srdcového infarktu a môže viesť k depresiám, hypertenzii, ateroskleróze, osteoporóze a inzulínovej rezistencii. Väčšina Slovákov pravdepodobne trpí nedostatkom horčíka. Je to spôsobené ťažkosťami pri poskytovaní správneho množstva horčíka v strave, ako aj jeho priemerným vstrebávaním (15 - 40%) a pravidelnou konzumáciou výrobkov, ktoré znižujú vstrebávanie a zvyšujú vylučovanie horčíka z tela, napríklad kávu. a čaj, kolové nápoje, energie, mliečne a spracované potraviny a bohaté na nasýtené mastné kyseliny a sodík. Na trhu máme desiatky perorálnych doplnkov horčíka, ale ich biologická dostupnosť sa líši a proces suplementácie horčíka ústami môže trvať dlho, takže žiadny z nich sa nemôže rovnať účinnosti horčíkového kúpeľa. Ióny horčíka sú pokožkou perfektne absorbované a okamžite tak doplnia nedostatky tohto prvku. Je však dôležité, aby sa kúpele robili pravidelne, pretože horčík musí byť telu dodávaný neustále a nie je možné ho doplňovať „do zásoby“. Nadbytok horčíka sa vylučuje močom.


AKO POUŽIŤ
Na prípravu kúpeľa rozpustite 2 poháre soli vo vani s teplou vodou. Relaxačný kúpeľ by mal trvať 20 - 30 minút, nepoužívajte však mydlo ani inú kozmetiku, aby nebránili vstrebávaniu iónov horčíka a síry. Aby ste nohy namočili, rozpustite v miske s vodou 1 pohár soli a nohy namočte na 10 - 20 minút. Po každom kúpeli v horkej soli opláchnite pokožku čistou vodou.

ZLOŽENIE
Heptahydrát síranu horečnatého.
Čistota: čistá

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: