Kyselina citrónová - Acidum citricum - 100g Náhľad

Kyselina citrónová - Acidum citricum - 100g

AR72380

Zloženie: Kyselina citrónová - Acidum citricum - 100g
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Na sklade

4,90 €

Detaily

Zloženie: Kyselina citrónová - Acidum citricum - 100g
Zaradenie: Vitamíny a minerály


Kyselina citrónová - podávaná orálne, zvyšuje vylučovanie žalúdočnej šťavy, zabraňuje oxidácii vitamínu C, reguluje kyslosť, pôsobí ako antiemetikum, zvyšuje vlastnosti ďalších antioxidantov.
Nachádza sa v mnohých liekoch, kozmetike, doplnkoch a potravinách. Pridáva sa do väčšiny nápojov. Chemicky je to kyselina 2-hydroxy-1,2,3-trikarboxylová (kyselina 2-hydroxypropántrikarboxylová). Teplota topenia kyseliny citrónovej je 153 °C. Rozpúšťa sa vo vode a alkoholoch. Získané z nedozretej šťavy z citrusových plodov, synteticky z cukrov (maltózy alebo glukózy) a fermentáciou plesňou Citromyces (Aspergillus niger).

KYSELINA CITROVÁ
Má antioxidačné vlastnosti a reguluje kyslosť.
Pôsobí ako stabilizátor a chuťová zložka.
Zabraňuje oxidácii kyseliny askorbovej (vitamín C).
Zvyšuje vlastnosti ďalších antioxidantov.
Tvorí pufrovací systém so soľami. Tvorí komplexy s kovmi: železo, kobalt, meď, nikel, vápnik, stroncium, zinok a mangán.
Uľahčuje vstrebávanie kovových bioelementov, ale na druhej strane aj detoxikuje. V tele sa viaže na ťažké kovy a uľahčuje ich vylučovanie z tela.
Ak sa užíva perorálne, zvyšuje vylučovanie žalúdočnej šťavy.
Inhibuje nevoľnosť, pôsobí ako antiemetikum.
Po nanesení na pokožku pôsobí zjemňujúco, antibakteriálne a proti opuchom.

APLIKÁCIA

ČISTENIE
Kyselina citrónová je ideálna na ekologické čistenie. Pomáha zbaviť sa vodného kameňa a tuku, osviežuje a má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Tu je niekoľko príkladov aplikácií:

Odvápnenie kanvice
Nalejte do kanvice 2-3 poháre vody a pridajte 2 čajové lyžičky kyseliny citrónovej. Varte vodu a nechajte ju pôsobiť aspoň 15 minút. Vylejte vodu a kanvicu opláchnite.

Odstránenie vodného kameňa z kávy a čaju
Nalejte kyselinu citrónovú na vlhkú špongiu a umyte hrnčeky, poháre a čajové lyžičky. Môžete tiež pripraviť pastu tak, že do kyseliny pridáte trochu vody a pomocou tejto pasty vyčistíte riad.

Čistenie sitka od drezu
Na čistenie sitka použite pastu z kyseliny citrónovej a vody alebo sitko posypte kyselinou, nechajte niekoľko minút pôsobiť a vydrhnite špongiou alebo štetcom.

Čistenie mikrovlnnej rúry
3 lyžice kyseliny citrónovej rozpustite v pohári vody. Nalejte do misy a vložte do mikrovlnnej rúry na 2 minúty. Potom misu vyberte a vnútro utrite vlhkou handričkou.

Odvápnenie kúpeľňového vybavenia
2 čajové lyžičky kyseliny citrónovej rozpustite v pohári teplej vody. Do roztoku namočte gázu alebo vatu a naneste na povrchy zafarbené kameňom. Nechajte pôsobiť 15-20 minút, potom vyčistite špongiou.

Sklenený riad
Stačí, aby ste riad opláchli vo vode s prídavkom kyseliny citrónovej, aby získal lesk.

Bielenie bielizne
Pred zapnutím bielej bielizne pridajte do prášku 2 čajové lyžičky kyseliny citrónovej. Kyselina zvýši bieliace a osviežujúce vlastnosti prášku.

Čistenie vane, umývadla a sprchovej vaničky
Nalejte trochu vody do vane a rozpustite v nej lyžicu kyseliny citrónovej. Výsledným roztokom sa kúpeľ umyje.

Turbo-riešenie na čistenie potrubí
Zmiešajte 1 šálku octu s 2 lyžicami kyseliny citrónovej a nalejte do odtoku. Počkajte 15-20 minút, potom dôkladne opláchnite.

Univerzálna pasta
Pripravte pastu s kyselinou citrónovou zmiešanou s trochou vody alebo pre lepšie výsledky s trochou octu. Táto pasta je vhodná na čistenie kuchyne, kúpeľne, škárovacej hmoty, rúry, mikrovlnnej rúry, rôznych usadenín a húževnatých škvŕn. Môžete ho uložiť v dobre uzavretej nádobe.

KOZMETICKÝ
Odstránenie škvŕn z rúk
Ruky si navlhčite, nalejte do nich kyselinu a pílingujte ich. Kyselina odstráni nečistoty a zosvetlí pokožku vašich rúk bez toho, aby ju dráždila.

Peeling na nechtovú kožičku
Vytvorte pastu z kyseliny citrónovej a trochu vody, potom ju naneste. Nechajte niekoľko minút pôsobiť, potom kožičky dôkladne vydrhnite a umyte kyselinou. Teraz ich môžete ľahko odstrániť pomocou svojho nástroja.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: