Chlorid horečnatý - Magnesium chloratum crystallisat - 1kg Náhľad

Chlorid horečnatý - Magnesium chloratum crystallisat - 1kg

AR70868

Zloženie: Chlorid horečnatý - Magnesium chloratum crystallisat - 1kg
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Na sklade

10,16 €

Detaily

Zloženie: Chlorid horečnatý - Magnesium chloratum crystallisat - 1kg
Zaradenie: Vitamíny a minerály


Chlorid horečnatý je kúpelová soľ, ktorá je lacným a účinným spôsobom na doplnenie nedostatku horčíka.

Prečo je vhodné použiť horčíkové kúpele?

Horčík je nevyhnutný pre správne fungovanie všetkých telových buniek. Aktivuje viac ako 300 enzýmov, ktoré sa podieľajú na metabolických procesoch. Zúčastňuje sa prenosu nervových impulzov a svalovej práce, reguluje krvný tlak, telesnú teplotu a homeostázu tela. Jeho nedostatky môžu byť príčinou chronickej únavy, zníženej fyzickej a psychickej kondície, slabého svalového výkonu, nízkej motivácie konať, migrény, porúch spánku, zníženej nálady a úzkosti. Dlhodobé nedostatky horčíka zvyšujú riziko srdcového infarktu, môžu viesť k depresii, hypertenzii, ateroskleróze, osteoporóze a inzulínovej rezistencii.

Väčšina Slovákov trpí pravdepodobne nedostatkom horčíka. Je to spôsobené nesprávnym množstvom horčíka v potrave, ako aj jeho absorpcie v tele a pravidelnej spotreby produktov, ktoré znižujú absorpciu a zvyšujú vylučovanie horčíka z tela, ako je káva a čaj, mliečne výrobky a spracované potraviny bohaté na nasýtené mastné kyseliny a sodík.

Na trhu sú desiatky horčíkových prípravkov, ale ich biologická dostupnosť je odlišná a proces doplnenia horčíka orálnou cestou môže trvať dlhú dobu, takže žiadny z nich nemôže konkurovať účinnosti horčíka formou kúpelu. Ióny horčíka sú perfektne absorbované cez kožu a spôsobujú okamžitú nápravu deficiencie tohto prvku. Je však dôležité, aby kúpele boli pravidelné, pretože horčík musí byť vždy dodávaný telu.  Nadbytok horčíka sa vylučuje močom.

Horčíkový kúpeľ nielen dopĺňa nedostatky tohto prvku, ale má aj veľmi uvoľňujúci účinok. Horčík, ktorý sa dostane do svalov počas kúpeľa, podporuje ich relaxáciu a regeneráciu. Stojí za to použiť takú kúpeľ pred spaním.


AKO POUŽÍVAŤ

Na prípravu horčíka kúpeľa rozpustite 1 šálku soli vo vani teplou vodou. Relaxačná kúpeľ by mala trvať 20-30 minút, ale nepoužívajte mydlo alebo iné kozmetické prípravky, aby ste neinhibovali absorpciu horčíkových iónov.

Ak chcete namočiť nohy, rozpustite 1-2 lyžice soli v miske s vodou a namočte nohy po dobu 20-30 minút.

Po každej horčíkovej kúpeli opláchnite pokožku čistou vodou.

Chlorid horečnatý môže byť potravinárska prídavná látka a je označený symbolom E511.


Kontraindikácie

Nepoužívajte kúpeľ s chloridom horečnatým, ak je koža boľavá alebo podráždená.
Osoby trpiace ochorením štítnej žľazy by mali používať síran horečnatý namiesto chloridu horečnatého, pretože katióny chlóru môžu negatívne ovplyvniť metabolizmus jódu v tele.

ZLOŽENIE
Hexahydrát chloridu horečnatého
Čistota: CZDA

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: