Tartrát sodík-draslík - 500g Náhľad

Tartrát sodík-draslík - 500g

AR77810

Zloženie: Tartrát sodík-draslík - 500g
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Na sklade

16,54 €

Detaily

Zloženie: Tartrát sodík-draslík - 500g
Zaradenie: Vitamíny a minerály

APLIKÁCIA
používa sa ako ústna voda
osmotické laxatívum
regulátor kyslosti, emulgačná soľ, sekvestrant
používa sa ako potravinárska prísada (E337) (cukrovinky a pekárenské výrobky, džemy, marmelády, želé, konzervy, syry, prášok do pečiva)
stabilizátor skupín medi pri chemických reakciách
v čistiacich prostriedkoch vyrobených z medi a ich zliatin

ČO TO JE ?
Vinan sodno-draselný je sodno-draselná soľ kyseliny vínnej so vzorcom NaKC4H4O6 • 4H2O, inak známa ako Seignetteova soľ alebo Rochellova soľ. Je to bezfarebná kvapalina s charakteristickou štipľavou chuťou. Získava sa reakciou hydrogénvínanu draselného (KHC4H4O6) a uhličitanu sodného (Na2CO3). Proces tvorby vínanu sodno-draselného pozostáva z niekoľkých etáp. V prvom z nich sa varí roztok hydrogénvínanu draselného. V druhom kroku sa do horúceho roztoku postupne pridáva uhličitan sodný, až kým nedochádza k peneniu. V ďalšom kroku sa vyššie uvedený roztok odfiltruje a voda sa odparí. Pri stálom zahrievaní sa z roztoku vyzráža vínan sodno-draselný. Sodné a draselné soli kyseliny vínnej sú prirodzenou súčasťou mnohých druhov ovocia, najmä hrozna. Komerčne vyrábané z vedľajších produktov výroby vína (hroznové šupky). V tele sa nemetabolizuje, vylučuje sa močom.

AKO POUŽIŤ
Prijateľná denná dávka je 30 mg/kg telesnej hmotnosti.

INTERAKCIE
Nie sú dostupné žiadne informácie o možných interakciách s inými látkami


VEDĽAJŠIE ÚČINKY
Príliš veľa môže spôsobiť hnačku.
Pre prítomnosť draselných solí by sa mu mali vyhýbať ľudia s diagnostikovaným zlyhaním obličiek, pečene alebo srdca.
Opatrní by mali byť aj hypertonici.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: