Zinok picolinate - 5g Náhľad

Zinok picolinate - 5g

AR74835

Zloženie: Zinok picolinate - 5g
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Tento produkt už nie je dostupný

6,62 €

Detaily

Zloženie: Zinok picolinate - 5g
Zaradenie: Vitamíny a minerály

Zinkový prášok

Zinok je nevyhnutným prvkom pre správne fungovanie ľudského tela. Obrovská úloha, ktorú v našom tele hrá, súvisí s jeho účasťou v stovkách životných procesov, ktoré sa v nás odohrávajú. Zinok aktivuje viac ako 300 enzýmov, bez ktorých by sa tieto procesy nemohli uskutočniť, a tak sa podieľa na:

syntéza DNA, nukleových kyselín a proteínov,
génová expresia,
syntéza krvných prvkov,
metabolizmus alkoholu,
produkcia a sekrécia hormónov, ako je testosterón, inzulín, tyroxín (hormón štítnej žľazy)
registrácie stimulov,
reakcie imunitného systému
a mnoho ďalších reakcií.

Z dôvodu vysokej dôležitosti zinku pre naše zdravie sme do našej ponuky zaradili zinok vo forme pikolinátu zinočnatého, ako v prášku, tak aj v kapsulách. Je to organická forma zinku, ktorá sa považuje za najlepšie stráviteľnú.


ZLOŽENIE
Picolinát zinočnatý 100%. Nie sú pridané žiadne plnivá, farbivá, konzervačné látky ani klzné látky.
Vhodný pre vegánov. Doplnok stravy. Neprekračujte odporúčanú dávku. Doplnky výživy nemôžu byť použité ako náhrada pestrej stravy a nie sú náhradou zdravého životného štýlu.

DÁVKOVANIE A POUŽITIE

1 odmerka jedenkrát denne po jedle.

1 odmerka (0,05 ml) obsahuje 40 mg pikolinátu zinočnatého, t.j. 8 mg iónov zinku.

Odporúčaná časť pokrýva 250% NRV (referenčná hodnota príjmu). Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nadbytok zinku môže byť škodlivý.

Pozor! Zinok by sa nemal užívať spolu s vitamínmi D a B12, železom, vápnikom a selénom (znížená absorpcia). Odporúčaný interval sú 2 hodiny.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Príliš veľa zinku je toxické!

SYNERGIA
Horčík

Kontraindikácie
Doplnok zinku je bezpečný (a dokonca sa odporúča) pre tehotné a dojčiace ženy.

VEDĽAJŠIE ÚČINKY
Zinok užitý na lačný žalúdok môže spôsobiť, že sa budete cítiť zle.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: