Haronga - Harungana madagascariensis - 50g sekaný Náhľad

Haronga - Harungana madagascariensis - 50g sekaný

AR85199

Zloženie: Haronga - Harungana madagascariensis - 50g sekaný
Zaradenie: Zberateľ

Tento produkt už nie je dostupný

9,01 €

Detaily

Zloženie: Haronga - Harungana madagascariensis - 50g sekaný
Zaradenie: Zberateľ

Haronga (Harungana madagascariensis) je malý ihličnatý strom z Afriky. Je to rastlina pomerne široko využívaná miestnymi obyvateľmi. Odvary z kôry a harongových listov sa používajú ako liek na poruchy trávenia, bolesti brucha a hnačky, ako aj na menštruačné problémy. Niekedy sú mladé vetvičky a korene Haronga žuvané ako náhrada zubnej pasty.

Vlastnosti podporujúce zdravie
Podporuje trávenie
Proti hnačke

Odvar z kôry Haronga sa tradične používa ako pomoc pri trávení. Haronga zvyšuje vylučovanie tráviacich štiav, a tým uľahčuje proces trávenia a môže tiež zvýšiť chuť do jedla.

ZLOŽENIE
Balenie obsahuje kôru Haronga (Harungana madagascariensis).
Kôra Haronga obsahuje okrem iného fenoly, taníny, alkaloidy, harunganín (harunganín), antrachinón a saponín;

DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA

Čaj Haronga:

Varenie
1 lyžičku Haronga kôry na 250 ml vody, priveďte do varu, potom varte ďalších 15 minút na nízkej teplote. Odložte na 20 minút, precedte. Nepoužívať dlhšie ako 2 mesiace.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Haronga extrakty môžu znížiť hladinu cukru v krvi.
Nepoužívajte haronga v prípade problémov s pankreasom, pečeňou, žlčníkom (napr. Žlčové kamene, blokády žlčových ciest) alebo črevnou obštrukciou.
Haronga môže zvýšiť citlivosť na slnečné svetlo - preto by ľudia s svetlou pleťou mali byť veľmi opatrní.
Vzhľadom na nedostatok údajov o vplyve haronga na zdravie vyvíjajúceho sa plodu sa neodporúča konzumovať ho počas tehotenstva a dojčenia.


CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Haronga (Harungana madagascariensis; dračí krvný strom, strom pomarančového mlieka) je huňatý, ihličnatý strom, ktorý sa prirodzene nachádza v dažďových pralesoch Afriky. Často rastie na okraji lesov, na mýtinách a pozdĺž riek. Haronga patrí k druhom, ktoré sa objavujú najprv na miestach po zdevastovanom lese. Haronga sa prirodzene vyskytuje na Madagaskare, rovnako ako v kontinentálnej Afrike od Sudánu po Južnú Afriku, je to druh, ktorý bol tiež prenesený do Austrálie. Haronga má charakteristické biele kvety, ktoré sa menia na jedlé plody. Miestne názvy - dračí krvný strom, mulirira, mulilis, alillibar, ururtu, ngoningoni, mgondogondo, mdamu mdamu, mbura, kumamaji, elepo;


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

25 ďalších produktov v rovnakej kategórii: