Papája list - Carica papaya - 50g sekaný Náhľad

Papája list - Carica papaya - 50g sekaný

AR85237

Zloženie: Papája list - Carica papaya - 50g sekaný
Zaradenie: Zberateľ

Na sklade

6,37 €

Detaily

Zloženie: Papája list - Carica papaya - 50g sekaný
Zaradenie: Zberateľ

Papája - sušené listy

Listy papáje (Carica papaya) sú prírodným a bezpečným prostriedkom, ktorý podporuje správny metabolizmus uhľohydrátov a posilňuje imunitu tela. Vďaka bohatstvu aktívnych fytochemikálií obsiahnutých v listoch papáje si získavajú čoraz väčšiu pozornosť výskumníkov. Tieto zlúčeniny pôsobia synergicky, čo znamená, že navzájom zlepšujú svoje vlastnosti. Je to predovšetkým silný antioxidačný a imunostimulačný účinok.

Listy papája sú v tradičnej medicíne v Ázii a Južnej Amerike široko používané na vírusové a bakteriálne infekcie. Používajú ich tiež ľudia s tráviacimi problémami alebo so zvýšenou hladinou glukózy alebo cholesterolu v krvi. V minulosti sa odvar z listov papáje používal v prípade malárie alebo horúčky dengue. V niektorých častiach Ázie sa čerstvé listy papáje pripravujú a konzumujú podobne ako špenát alebo sa odšťavujú.

Vlastnosti pre zdravie:

podporovať prácu tráviaceho systému
Listy papáje obsahujú aktívne enzýmy: papaín a chymopapaín, ktoré napomáhajú tráveniu bielkovín a sacharidov. Nálev z listov je veľmi nápomocný v prípade pomalého trávenia a zažívacích problémov. Je bezpečný pre ľudí so žalúdočnými a dvanástnikovými vredmi.

podporujú správny metabolizmus sacharidov
Zloženie listov papáje pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi a reguluje metabolizmus uhľohydrátov. Zvyšuje tiež citlivosť tkanív na inzulín, a preto môže byť dobrou oporou pre ľudí bojujúcich s cukrovkou.

zvyšujú prirodzenú obranyschopnosť tela
Látky obsiahnuté v listoch papáje zvyšujú počet lymfocytov a zvyšujú ich aktivitu, ako aj podporujú imunitný systém v boji proti infekciám.

brzdia proces starnutia tela
Účinné látky prítomné v listoch papáje zahŕňajú papaín, acetogenín, karpain, pseudokarpain a hydrokarpain, ako aj polyfenoly, hlavne kvercetín a kaempferol. Vykazujú silné antioxidačné a anti-age-ing vlastnosti.

pomáhajú udržiavať správnu hladinu kyseliny močovej v krvi
Listy papáje obsahujú enzýmy, ktoré štiepia kyselinu močovú a uľahčujú jej rozpúšťanie (kyselina močová sa nerozpúšťa vo vode). Vďaka tomu možno pomocou infúzie listov papáje udržiavať správnu koncentráciu kyseliny močovej v krvi.

majú pozitívny vplyv na pokožku
Infúzia listov papáje sa môže použiť aj zvonka. Látky v nich obsiahnuté urýchľujú hojenie drobných rán, zmierňujú tiež bolesť a svrbenie. Infúziu je možné použiť na opláchnutie opuchnutých a odretých miest, modrín a modrín, bodnutí hmyzom, škrabancov a pokožky náchylnej na akné.


ZLOŽENIE
Papája - sušené listy (Carica papaya) 100%. Najkvalitnejšia surovina!


DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Listy papáje - čaj (rezaný list):
Vložte 1-2 čajové lyžičky listov do pohára, zalejte vriacou vodou a nechajte zakryté 10 minút pôsobiť. Pite pohár infúzie 2-3 krát denne.
Ak chceme nálev použiť zvonka, stojí za to pripraviť si z pár lyžičiek trochu silnejší nálev.


KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na papáju.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Botanický názov pre papáju je strom papája (Carica papaya). Papája sa vo veľkej miere pestuje v tropických krajinách a pochádza z Južnej, Strednej Ameriky a južných Spojených štátov. Niekedy sa omylom označuje ako strom, pretože sa mu trochu podobá. Je to trvalka a dosahuje výšku 5 - 10 m. Z vrcholu rastliny vyrastajú veľké listy s priemerom 50 - 70 cm, dlaňovité a s početnými vrúbkami. Kvety papáje sú biele, malé a zložené z piatich okvetných lístkov. Ovocie papája je klasifikované ako bobule. Na dĺžku dosahujú až pol metra a majú oválny alebo hruškovitý tvar. Keď dospejú, sfarbia sa do oranžova. Vo vnútri je veľa malých, okrúhlych a čiernych semien.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

25 ďalších produktov v rovnakej kategórii: