Bentonit - 1kg

AR70605

Zloženie: Bentonit - 1kg
Zaradenie: Prírodné kozmetické hliny

Na sklade

17,64 €

Detaily

Zloženie: Bentonit - 1kg
Zaradenie: Prírodné kozmetické hliny

Bentonit je zaujímavá surovina so stovkami aplikácií. Používa sa v chemickom, potravinárskom, vŕtačskom a stavebnom priemysle. Jeho najdôležitejším znakom je schopnosť absorbovať veľké množstvo vody, čo vedie k napučaniu a tvorbe gélov. Táto vlastnosť sa používa ako pri výrobe kozmetiky, tak pri výstavbe tunelov v baniach alebo v studniach a pri sušení nádrží na vodu. Znie to úplne neuveriteľné, ale to nie je všetko. Bentonit môže byť tiež súčasťou zlievárenských foriem, zahusťovadiel pre farby a podstielky pre mačky. Utesňuje gumu, maltu, panely a strechy. Používa sa aj na sfarbenie papiera, na čistenie a stabilizáciu vína alebo na čistenie jedlých olejov. Je tiež užitočná pri pestovaní rastlín, pretože poskytuje pôdu s množstvom minerálov. A to všetko je len malá časť bentonitových aplikácií.

Bentonitová hlina je tvorená sopečným popolom vystaveným atmosférickým podmienkam, zvyčajne za prítomnosti vody. Tiež označovaný ako montmorillonit, je jedným z najúčinnejších liečivých ílov. Rozlišujeme dve triedy tejto hliny, používané v záhradníctve, kozmetike a medicíne: bentonit sodný a vápenatý. Sodny bentonit, keď je namočený vo vode, zvyšuje jeho hmotnosť niekoľkokrát. Rovnako ako bentonit vápenatý, je široko používaný v kozmetických a farmaceutických odvetviach, ako aj ako čistiaci prostriedok.

Bentonitová hlina má silný záporný náboj, takže priťahuje mnoho toxínov, ktoré majú pozitívny náboj. Pri kontakte s toxínmi, chemikáliami alebo ťažkými kovmi ich táto hlina absorbuje a zároveň uvoľňuje minerály obsiahnuté v hline. Z tohto dôvodu sa používa ako prísada do krmiva pre zvieratá. Je to hlavná zložka vo Fullerovej Zemi, ktorá sa používala ako čistiaci prostriedok už celé stovky rokov. Kvalitná bentonitová hlina má sivú / krémovú farbu, produkt v bielej farbe je určite podozrivý. Dotyk je jemný, zamatový, neznečistí.

Je to úplne prirodzený produkt a má mnoho aplikácií

Na farme

Živina pre pôdu - použitie bentonitovej hliny vyživuje pôdu, upokojuje eróziu, zlepšuje zadržiavanie vody a poskytuje základné minerály. Použitie bentonitu sodného sa považuje za "najefektívnejšie medzi lacnými metódami" na zlepšenie pórovitosti pôdy. Spĺňa prakticky všetky požiadavky potrebné na zabezpečenie plného zdravia rastlín za veľmi nízku cenu.
Podklad rybníkov a jazier - bentonit sodný pri kontakte s vodou zvyšuje svoj objem až 15-krát, silne sa viaže na zem a vytvára vodotesný povrch.
Renovácia budov - renovácia stien a iných špecializovaných aplikácií.

Pre ľudí 

Bentonit môže byť použitý samostatne na starostlivosť o pleť vo forme pasty alebo postreku. Pri príprave pasty jednoducho premiešajte bentonit s vodou, aby ste získali správnu konzistenciu. Pasta môže byť použitá ako maska alebo aplikovaná na zmenené miesta na koži.

Bentonit tiež slúži ako zložka kozmetiky. Na svojom základe môžete vytvoriť svoju vlastnú masku alebo ju pridať do krémov a zubnej pasty.

Kozmetické ošetrenie - bentonit pre kozmetické účely sa široko využíva pri výrobe farebnej kozmetiky, mydiel, masiek a hlinených zábalov, výrobkov na tvár a telo, prípravkov na odstraňovanie tetovania a bielenia, v kúpeľnom priemysle atď.
Maska na tvár - pre zdravú a hladkú pokožku, pripravte pastu bentonitu a vody, aplikujte na tvár.
Zníženie hmotnosti, upokojenie, čistenie a remineralizácia telových zábalov - zoberte správne množstvo bentonitu a pripravte kašu. Aplikujte na pokožku a jemne naneste na 2-3 minúty a potom ošetrenú časť tela zavinte plastovou foliou. Následne ovinte bandážou a nechajte niekoľko hodín, potom odstráňte obväz a dôkladne umyte pokožku
Čistiaci kúpeľ - pridajte asi ¼ šálky bentonitu do kúpeľa, aby ste vyčistili pokožku
Oplachovanie úst - bentonit môže byť zmiešaný s vodou a použitý ako alkalizačné činidlo a odstraňovanie toxínov a baktérií. Je účinná pri vredoch v ústach, pri ochoreniach dýchacích ciest, zápachu, vírusových a bakteriálnych infekciách atď. Zmiešajte ½ čajovej lyžičky íl s ¼ šálkou vody v malom pohári, potriasajte. Opláchnite vodou po dobu 1-2 minút, zopakujte, až sa ochorenia uzdravia. Očistí ústa a posilňuje a bielí zuby
Remineralizácia zubného prášku - pretože bentonit má vynikajúcu schopnosť absorbovať ťažké kovy a toxíny, rovnako ako dodávať minerály, je vynikajúcim remineralizačným práškom na zuby. Môže byť použitý samostatne alebo spolu so zubnou pastou. Je bez chuti.
Kožné problémy a rany - aplikujte kašu bentonitu a vody na podráždenú pokožku; ako sú škvrny, uhryznutie hmyzom, škrabance, rany a popáleniny. Nechajte ju na pokožke, kým nevyschne, a potom opláchnite vodou.
Bentonit pôsobí mimoriadne účinne na svrbivú pokožku ekzémom, dermatitídou, rosaceou, psoriázou, ovčím kiahňam atď.
Pomáha pri liečbe záchvatov. Pri vážnejších problémoch položte na pokožku silnú vrstvu hliny a naneste na ne vlhkú gázu alebo iný materiál. Zabaliť dôkladne choré miesto, zábal meňte každé dve hodiny
Odstránenie tetovania - vápenatý bentonit má prirodzené molekuly s negatívnym nábojom, zatiaľ čo väčšina látok, ako napríklad tetovanie na tetovanie, má pozitívny náboj. Bentonit doslova priťahuje pozitívne nabitý atrament a umiestňuje svoje ióny do svojich molekúl. Tento proces funguje s prekvapujúcou účinnosťou
Bielenie pleti - Bentonit jemne bieli a odstraňuje pigment. Môže rozjasniť farbu pleti, znížiť pečeňové škvrny
Zápal bradavky - pripravte zábal alebo masku bentonitového ílu a vody, aplikujte na postihnutú oblasť. Opakujte liečbu každú hodinu, pokiaľ je to potrebné, kým sa infekcia neodstráni
Púder pre deti - bentonitová hlina je účinný upokojujúci prostriedok proti infekciám a začervenaniu. Môžete tiež vytvoriť "masku" na urýchlenie liečenia chorého miesta

Pre zvieratá
Minerálny doplnok stravy - E558 - bentonit obsahuje viac ako 70 minerálov potrebných pre zdravie a dobrú formu hovädzieho dobytka, vtákov, koní a domácich zvierat. Bolo dokázané, že bentonitová hlina zlepšuje:

rast mladých zvierat
fyzický stav hospodárskych zvierat
mieru reprodukcie, ak je pod normálnou hodnotou
mliečnosť
prežitie prežúvavcov a ich novorodencov počas procesu pôrodu
rast vlny
zlepšiť imunitnú odpoveď na vnútorných parazitoch
výživa bielkovín vyrovnaním úrovne minerálov a amoniaku v bachore

Vápnik bentonit Sepifeed BA-200 pre zvieratá je veľmi užitočná prídavná látka pre hovädzí dobytok, vtáky, kone a domáce zvieratá. Pomáha odstrániť vnútorné parazity, vyčistiť telo od ťažkých kovov, toxínov a rádioaktívnych častíc. Zvyšuje pH v črevách a poskytuje celý rad stopových minerálov. Niektoré z výhod, ktoré sa zaznamenali pri dennej spotrebe bentonitu zvieratami:

Základné stopové minerály - prospešné pre všetky zvieratá, vrátane cicavcov
Podporuje čistenie tela baktérií, vírusov, E-coli, ťažkých kovov a toxínov
Je úplne netoxický, nespôsobuje odolnosť mikroorganizmov s dlhšou dobou spotreby
Účinné liečivo pre zažívacie ťažkosti, ako je reflux, nadúvanie, zápcha, plyny atď.
Pomáha sa zlepšovať po vracaní, hnačke a zápaloch žalúdka a čriev
Odstraňuje ťažké kovy a chemikálie z tela
Zlepšuje vzhľad kože, peria, vlasov, kože, hrivy, kopytníkov a pazúrov


V záhrade

Živina pre pôdu - použitie bentonitovej hlinky vyživuje pôdu, upokojuje eróziu, zlepšuje zadržiavanie vody a poskytuje základné minerály
Použitie bentonitu sodného sa považuje za "najefektívnejšie medzi lacnými metódami" na zlepšenie pórovitosti pôdy. Spĺňa prakticky všetky požiadavky potrebné na zabezpečenie plného zdravia rastlín za veľmi nízku cenu
Podklad rybníkov a jazier - bentonit sodný pri kontakte s vodou zvyšuje svoj objem až na 15-krát, silne sa viaže na zem a vytvára vodotesný povrch
Renovácia budov - renovácia stien a iných špecializovaných aplikácií
Hnojivo - bentonit obsahuje viac ako 70 stopových minerálov potrebných pre zdravie záhrady
Pridávanie k semenám - pridajte bentonit k semenu trávy alebo inej zmesi osiva v rovnakých pomeroch (50/50).

V podnikaní a priemysle

Použitie bentonitu je doslova tisíce. Zvyčajne - ale nielen - sa používa vo výrobkoch na báze vody ako stabilizačné, gélovacie, väzbové, zahusťovacie a oddeľovacie činidlo.

Poľnohospodárstvo a krmivo pre zvieratá
Emulgátory na bitúmenové emulzie
keramika
Výstavba a inžinierske stavby
Starostlivosť a make-up kozmetika
detergenty
Tesniace látky
Horizontálne vŕtanie
Čistenie výrobkov
Priemyselné kryty
Výroba peliet železnej rudy
Odlievanie kovov
Výroba ropy / potravín
Ropné a plynové studne
Farby, farbivá a leštiace prostriedky
Výroba a recyklácia papiera
Produkty pre zvieratá
Farmaceutika, kozmetika, medicína
Čistička odpadových vôd
Objasnenie vína a štiav

Skladovanie
Odporúčame skladovať bentonit v tesných, nekovových obaloch. Udržiavanie bentonitovej hliny mimo vlhkosti a vody pomáha udržiavať jeho kvalitu dlhú dobu.

Právo
Vzhľadom na predpisy platné v Európskej únii nie je bentonit potravinová zložka. Nemožno ju použiť aj v potravinových doplnkoch. V niektorých krajinách, napr. V USA, je bentonit vysokej čistoty považovaný za doplnok stravy.

ZLOŽENIE

Výsledky typického chemického rozboru:

Si02 - 57,74%
Al2O3 - 18,23%
Fe2O3 - 3,09%
CaO - 1,93%
MgO - 4,19%
K2O - 3,03%
Na2O - 1,72%
P2O3 - 0,13%
TiO2 - 0,39%
Mn3O4 - 0,08%
V2O5 - <0,05%
Cr2O3 - <0,05%


TECHNICKÉ INFORMÁCIE

Forma: bentonit vápenatý
Hustota: 800-900 g / l
pH: 6
Pomer opuchu: 8 ml / 2 g
Katexová výmenná kapacita: 85-90 meq / g
Sieťová analýza: na sitku s priemerom 150 mikrónov zostáva maximálne 5%, 15 až 20% na sitku s veľkosťou 75 mikrónov
Hlina sušená na slnku (nepražená)
Výživový doplnok pre zvieratá.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: