Rasca čierna olej - Nigella sativa - 50ml Náhľad

Rasca čierna olej - Nigella sativa - 50ml

AR9408

Zloženie: Rasca čierna olej - Nigella sativa - 50ml
Zaradenie: Rastlinné oleje

Na sklade

8,86 €

Detaily

Zloženie: Rasca čierna olej - Nigella sativa - 50ml
Zaradenie: Rastlinné oleje

Rasca čierna (Nigella sativa) je odpradávna známe ako liečivá a koreninová rastlina. Jej semená produkujú cenný olej s vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín a éterických olejov. Medzi esenciálne oleje patrí tymochinón a jeho deriváty, ktoré sú antioxidantmi a biologicky aktívnymi zložkami semien čiernej rasce s pro-zdravotníckymi vlastnosťami.


Zdravotné vlastnosti:

Má ochranný účinok na tráviaci trakt a zabraňuje vzniku žalúdočných vredov
Olej z čiernej rasce bol opakovane testovaný na zvieratách, u ktorých bolo vyvolané poškodenie vnútornej výstelky gastrointestinálneho traktu alebo žalúdočný vred. V každom prípade konzumácia oleja z čiernych semien zachránila sliznicu zvierat pred stresom, poškodením spôsobeným chemickými látkami alebo etanolom v porovnaní s kontrolnou skupinou. Olej z čiernej rasce zabraňoval zápalom, zvyšoval tvorbu hlienu, znižoval kyslosť a podporoval regeneráciu žalúdočnej sliznice.

Zlepšuje stav sliznice hrubého čreva pri ulceróznej kolitíde
Uskutočnil sa experiment, v ktorom sa potkanom vyvolala kolitída a potom sa 3 dni liečili olejom z čiernej rasce. Na konci štúdie sa merali parametre súvisiace so zápalom v hrubom čreve a kontroloval sa vzhľad tkanív. Ukázalo sa, že čierny rascový olej výrazne znížil hladinu prozápalových cytokínov u chorých zvierat a prispel aj k zníženiu poškodenia sliznice hrubého čreva.

Chráni pečeň
Čierny rascový olej aj tymochinón v ňom obsiahnuté boli opakovane testované na ich účinok na poškodenú pečeň. Ukázalo sa, že olej z čiernych semien znižuje peroxidáciu lipidov v poškodenej pečeni, znižuje hladiny pečeňových enzýmov ALT a AST (ich zvýšené hladiny naznačujú ochorenie alebo poškodenie pečene) a posilňuje antioxidačnú obranu v tomto orgáne. Zjednodušene povedané, čierny rascový olej znižuje nepriaznivé zmeny v pečeni a podporuje jej regeneráciu.

Môže podporovať liečbu reumatoidnej artritídy
42 pacientov s RA podstúpilo klinickú skúšku s olejom z čiernych semien. Študijná skupina dostávala 500 mg oleja vo forme dvoch kapsúl denne počas 8 týždňov. Po tomto čase sa merali ukazovatele zápalu. U pacientov, ktorí konzumovali olej z čiernych semien, boli pozorované výrazne nižšie úrovne zápalu a oxidačného stresu v kĺboch ​​v porovnaní s kontrolnou skupinou, ktorá dostávala placebo.

Zlepšuje schopnosť učiť sa a pamätať si
Experiment sa uskutočnil na potkanoch, ktorým sa podával olej z čiernych semien počas 20 týždňov. Každý týždeň boli zvieratá podrobené dvom testom spočívajúcim v riešení priestorovej hádanky a prechode bludiskom. Potkanom konzumujúcim olej z čiernych semien sa darilo oveľa lepšie ako potkanom, ktoré ho nejedli a ich pamäť sa časom zlepšila.

Má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti
Laboratórne štúdie ukázali, že silice z čiernych semien inhibujú rast patogénnych baktérií patriacich k druhom E. coli, Salmonella typhi, Pseudomonas aeruginosa, Bacillus subtilis, S. aureus, ako aj plesní Candida albicans, ktorých premnoženie spôsobuje kandidózu.

Zloženie:
100% za studena lisovaný olej z čiernej rasce. Najvyššia kvalita!
Olej z čiernej rasce pozostáva hlavne z nenasýtených mastných kyselín (75-83%): arachidónovej, eikosadiénovej, olejovej, linolénovej a linolénovej, ako aj malého množstva nasýtených mastných kyselín (15-17%). Éterické oleje obsahujú biologicky aktívne látky ako tymochinón, tymohydrochinón, tymol, nigellon a jeho deriváty, karvón, limonén, melantín a taníny.

AKO POUŽIŤ
Olej z čiernej rasce má mierne horkú chuť a charakteristickú, korenistú vôňu a jeho farba sa pohybuje od medu po tmavohnedú. Mal by sa používať iba za studena. Pri zahriatí stratí väčšinu svojich cenných vlastností.
Na terapeutické účely sa odporúča konzumovať 1-2 čajové lyžičky oleja denne. Môže sa pridávať do šalátov, chleba a všetkých studených a chladených jedál.
Tento olej je možné použiť aj zvonka. Vyhladzuje pokožku a dodáva jej krásnu farbu, upokojuje kožné alergie a urýchľuje hojenie rán. Chráni pred škodlivým slnečným žiarením.
Olej z čiernej rasce by sa mal skladovať v chladničke. Najlepšie je spotrebovať do troch mesiacov od otvorenia.

KONTRAINDIKÁCIE
Odporúčaná denná dávka by sa nemala prekračovať, pretože melantín prítomný v oleji môže byť pri nadmernej konzumácii toxický.
Tehotné ženy by nemali konzumovať olej z čiernej rasce, pretože môže spôsobiť kontrakcie maternice!

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: