Olej svetlicový lisovaný zastudena Olvita 500 ml Náhľad

Olej svetlicový lisovaný zastudena Olvita 500 ml

AR221

Zloženie: Olej svetlicový lisovaný zastudena Olvita 500 ml
Zaradenie: Rastlinné oleje

Na sklade

12,58 €

Detaily

Zloženie: Olej svetlicový lisovaný zastudena Olvita 500 ml
Zaradenie: Rastlinné oleje

Svetlicový olej používaný v potravinách a kozmetike, ktorý má hydratačný a vyživujúci účinok na pokožku a vlasy, je veľmi bohatým zdrojom esenciálnych mastných kyselín. Ide o cenný olej získaný mechanickým pretláčanim zo semien svetlice. Druhy tejto rastliny sa pestovali už v staroveku (Egypt, India). Oej sa získal zo semien mechanickým pretláčaním, kým okvetné lístky boli zdrojom silného rastlinného farbiva (kartamyna). Kvetiny svetlice sa používali aj ako afrodiziakum, rovnako ako činidlo s expektorantom, povzbudzujúcim a laxatívnym účinkom.

POUŽITIE
Hydratačný, výživný (na vlasy a pokožku)
Používa sa v strave má podobné vlastnosti ako slnečnicový olej

APLIKÁCIE
Používa sa v kozmetike priamo na koži a koncoch poškodených vlasov, zvlhčuje a vyživuje.
Tento olej je tiež známy ako prírodný epilátor. Aplikovať minimálne 6 týždňov na nohách by malo pomôcť znížiť ochlpenie. Bohužiaľ, účinok závisí od individuálnych genetických predispozícií, pokiaľ ide o stupeň ochlpenia
V kuchyni sa používa: šaláty, omáčky a všetky jedlá podávané studené

ZLOŽENIE
Obsahuje asi 63 až 79% polynenasýtených mastných kyselín, 14 až 24% nenasýtených kyselín (omega-9) a iba 3 až 10% nasýtených mastných kyselín. Je tiež bohatý na vitamín E (približne 35 mg / 100 g produktu) a fytosterolov.

Informácie o alergénoch
Môže obsahovať lepok, sezam, sóju, orechy: arašidy, lieskové orechy, makadamové orechy, mandle.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: