Hluchavka biela vňať - Lamium album - 50g mletý

AR76194

Zloženie: Hluchavka biela vňať - Lamium album - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,10 €

Detaily

Zloženie: Hluchavka biela vňať - Lamium album - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Hluchavka biela pomáha zmierniť silnú menštruáciu a menštruačné bolesti, preto je cenným prvkom ženskej lekárničky. Táto rastlina pripomína žihľavu a je s ňou často zamieňaná. Na rozdiel od nej nepŕhli a vytvára biele, jedlé kvety. Niektorí ich zbierajú, aby ochutnali kvetinový nektár z ich špičiek. Tento zvyk poznajú v Poľsku, Lotyšsku, Anglicku, Nemecku a Belgicku. Jedlé sú aj čerstvé listy, ktoré sa dajú použiť do šalátov.

APLIKÁCIA
Zdraviu prospešné vlastnosti:

Hluchavka biela sa odporúča ženám s výraznou menštruáciou, pretože znižuje objem krvácania. Uvoľňuje a upokojuje ženské reprodukčné orgány a pomáha zmierniť menštruačné bolesti.
Pomáha obnoviť rovnováhu vaginálnej flóry. Tradične sa používal v prípade abnormálneho vaginálneho výtoku.
Hluchavka biela priaznivo ovplyvňuje činnosť obličiek a močového mechúra. Pôsobí močopudne a stimuluje odstraňovanie odpadových látok močom.
Podporujú činnosť tráviaceho systému. Zlepšujú trávenie a pomáhajú zmierniť nadúvanie zvýšením sekrécie žlče do dvanástnika.
Nálev z bylinky mäty pôsobí mierne upokojujúco.
V minulosti sa bylinka používala aj zvonka v prípade kŕčových žíl, hemoroidov a opuchnutých očí. Akné a podráždenú pokožku umývali infúziami.

APLIKÁCIA
ťažké, bolestivé menštruácie
vaginálny výtok
detox
poruchy trávenia, plynatosť

ZLOŽENIE
Hluchavka biela - bylinka (Lamium album) 100%. Najkvalitnejšia surovina!
Bylina hluchavky bielej obsahuje bioaktívne látky, medzi ktoré patria flavonoidy, saponíny, glykozidy, triesloviny a sliz.

AKO POUŽIŤ

Hluchavka biela – čaj (rezaná bylina):
1 alebo 2 čajové lyžičky bylinky zalejte pohárom vriacej vody a prikryté lúhujte 10 minút. Konzumujte 2-3 krát denne po pohári nálevu.


Extrakt na umývanie intímnych miest:
3 polievkové lyžice bylinky zalejte 500 ml vriacej vody, lúhujte 10-15 minút, sceďte. Sedieť v miske s nálevom na 10-15 minút alebo použiť nálev pri umývaní. Používajte raz denne počas 2 týždňov.


Prášok:
Pol lyžičky mletej bylinky zalejte malým množstvom vriacej vody. Po vychladnutí vypite spolu so sedimentom. Používajte 2-3 krát denne.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotné a dojčiace ženy môžu používať iba zvonka.


CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Hluchavka biela patrí do čeľade mätových. Vyskytuje sa v Európe a Ázii. Má rád mierne a mierne teplejšie podnebie – nájdeme ho v Indii, Nepále a Pakistane. Dorastá do výšky 0,5 až 1 metra. Pod zemou vytvára podzemok a nad zemou tvorí nerozkonárené stonky pokryté srdcovitými listami so zúbkovanými okrajmi. Stonka a listy sú pokryté chĺpkami, ale neštípu. Listy majú výraznú vôňu. Kvety sú biele, najskôr guľovité a počas kvitnutia sa otvárajú a vytvárajú „pysky“. Kvety milujú včely a jeho semená roznášajú mravce.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: