Karbinec európsky vňať - Lycopus europaeus - 100g mletý

AR86275

Zloženie: Karbinec európsky vňať - Lycopus europaeus - 100g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

9,34 €

Detaily

Zloženie: Karbinec európsky vňať - Lycopus europaeus - 100g mletý
Zaradenie: Byliny

Karbinec obyčajný (Lycopus europaeus) obsahuje zlúčeniny, ktoré niekoľkými mechanizmami znižujú hladinu hormónov štítnej žľazy v krvi.

Táto rastlina sa v minulosti používala na úľavu od kašľa a dýchacích ťažkostí. Jeho sedatívne vlastnosti sa využívali pri problémoch so zaspávaním. Karbinec sa v minulosti používal aj na získanie trvalého čierneho farbiva.

Zdravotné vlastnosti:
Zvyšuje hladinu TSH – hormónu produkovaného hypofýzou, ktorý je zodpovedný za produkciu hormónov štítnej žľazy: T3 a T4. Čím vyššia je hladina TSH, tým nižšie sú hladiny T3 a T4.
Inhibuje premenu T4 na T3 a zvyšuje vylučovanie T4 z tela, čím zároveň znižuje hladinu oboch týchto hormónov v krvi.
Vyššie uvedené účinky majú upokojujúci účinok na príznaky hypertyreózy, ako je hyperaktivita, búšenie srdca, nadmerné potenie, úzkosť, nespavosť, chudnutie.

ZLOŽENIE
Karbinec obyčajný - bylina 100%. Najvyššia kvalita!
Účinnými látkami v bylinke sú glykozid lykopín, triesloviny, kyselina gallová, rozmarínová, litospermová a kávová, triterpény, deriváty luteolínu a apigenínu a silice.


NÁVOD NA POUŽITIE
Karbieniec - čaj (rezaná bylina):
1-2 čajové lyžičky bylinky zalejte 1 šálkou vriacej vody, prikryte a lúhujte 15-20 minút, potom sceďte.

Karbinec v prášku:
Karbiónovú bylinu rozdrvte na prášok a užívajte perorálne v množstve 2-3 g.

POZOR!
Používanie karbinca by sa malo zaviesť (a ukončiť) postupne. Prvé 3 týždne konzumujte 1 pohár nálevu alebo 1 porciu (2-3 g) práškovej bylinky denne, potom toto množstvo zvýšte na 2 poháre / 2 porcie denne počas ďalších 3 týždňov a po uplynutí tejto doby dávku zvýšte až 3 poháre / 3 porcie denne. To isté treba urobiť aj v prípade stiahnutia bylinky.
Karbieniec sa môže užívať dlhodobo, pretože je človekom dobre znášaný a nemá žiadne škodlivé vedľajšie účinky.

KONTRAINDIKÁCIE
Ak sa chcete bylinky vzdať, nezabudnite to urobiť postupne, aby ste sa vyhli náhlemu nárastu TSH a následne hormónov štítnej žľazy.
Počas užívania karbunky pravidelne kontrolujte hladinu hormónov štítnej žľazy!
Karbieniec sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám a osobám alergickým na túto rastlinu.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Karbieniec je trváca rastlina a patrí do čeľade lymskej. Miesto jeho výskytu siaha po celej Európe, až po Strednú Áziu. V Poľsku je to bežné. Má rád mokrade, preto ho možno nájsť na brehoch riek a potokov, pri lesných močiaroch a vo vlhkých priekopách.
Karbieniec dosahuje výšku 30 až 80 cm. Má nadzemný plazivý podzemok, ktorý vytvára stolóny. Jej listy vyrastajú krížom od stonky. Majú kopijovitý tvar a ich okraje sú hlboko členité. V pazuchách horných listov sa objavujú biele kvety. Na vnútornej strane koruny sú fialové škvrny a spodná časť kvetu je pokrytá bielymi chĺpkami, ktoré fungujú ako tyčinky. Zo stredu vyčnieva svetlý stĺp.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: