Houttuynia cordata vňať - Houttuynia cordata - 250g mletý Náhľad

Houttuynia cordata vňať - Houttuynia cordata - 250g mletý

AR76201

Zloženie: Houttuynia cordata vňať - Houttuynia cordata - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

23,71 €

Detaily

Zloženie: Houttuynia cordata vňať - Houttuynia cordata - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Houttuynia cordata podporuje prirodzenú imunitu a podporuje očistu organizmu od baktérií, vírusov a plesní.Je to ázijská rastlina používaná v tradičnej medicíne Indie, Číny, Japonska a Nepálu. Je známa už niekoľko tisíc rokov a je vysoko cenená vďaka svojim veľmi silným a efektívnym vlastnostiam. V minulosti sa používala na mnohé bakteriálne a vírusové ochorenia, ako sú osýpky, kvapavka, cholera a dyzentéria. Podporovala aj liečbu diabetu. Bola kedysi cenným zdrojom potravy a dodnes sa v Indii môžete stretnúť so šťavou pripravenou z jej byliny alebo šalátu.


Vlastnosti podporujúce zdravie

Posilňuje prirodzenú imunitu a podporuje organizmus v obrane proti škodlivým baktériám, vírusom a hubám.
Podporuje správnu protizápalovú reakciu organizmu.
Pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi.

ZLOŽENIE
100% Houttuynia cordata bylina. Surovina najvyššej kvality.

SPÔSOB POUŽITIA
Houttuynia čaj (rezané byliny):

Odvar
1 polievkovú lyžicu byliny zalejte pohárom vriacej vody, parte pod krytom po dobu 15-20 minút, prefiltrujte. Konzumujte 2-3 krát denne.


Ďalšie použitie:

Tinktúra 1:5
Alkohol 40%, macerovať 7 dní, užívať 3-5 ml 3 krát denne.
Prášok z byliny užívať v množstve 1-3g 3-krát denne.

Kontraindikácie
Nepoužívať počas tehotenstva a dojčenia. Ak sa vyskytne precitlivenosť, liek sa má vysadiť.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Houttuynia cordata vytrvalá, nevysoká, vlhkomilná bylina, jediný druh monotypického rodu touleň. Pochádza z Ázie, kde sa s ňou môžete stretnúť v Indii, Nepále a Bhutáne, na juhu Číny, v Japonsku a v Kórei a niekedy aj v krajinách juhovýchodnej Ázie. Je plazivá rastlina. Listy majú tvar srdca a jasnú inerváciu. Zvyčajne sú zelené, ale odroda "chameleon" má listy s červenými a žltými okrajmi, ktoré sa používajú na okrasné účely. Kvety sú malé a tvoria žlté klasy až 2,5 cm dlhé. Pod kvetenstvom sú 4 biele struky.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: