Škumpa vlasatá list - Cotinus coggygria - 250g sekaný Náhľad

Škumpa vlasatá list - Cotinus coggygria - 250g sekaný

AR77000

Zloženie: Škumpa vlasatá list - Cotinus coggygria - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

13,55 €

Detaily

Zloženie: Škumpa vlasatá list - Cotinus coggygria - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Cotinus coggygria sa používal v ľudovej medicíne po celom svete. Pri používaní bol rozšírený hlavne v južnej Európe, na Kaukaze a v južnej Ázii. Tradične používali liečitelia listy ako liečivú surovinu. V prvom rade sa používala externe. Jej vlastnosti boli antiseptické, protizápalové, antibakteriálne. Listy mali pomáhať najmä pri krvácaní a hojení rán, takže to bola nevyhnutná rastlina počas nebezpečných výprav, kde bolo telo vystavené ranám.

V tradičnej čínskej medicíne bola škumpa vlasatá  považovaná za rastlinu, ktorá odstraňuje nadbytočnú vlhkosť a teplo z tela, a preto sa používala na horúčku. Rastlina by mala tiež zvýšiť obeh žlče, čím ochráni pečeň pred škodlivými látkami a posilnili imunitu. Na Kaukaze sa používala aj na poruchy trávenia a ako ochranné opatrenie proti mnohým infekciám. Na Balkáne sa používala na farbenie a zlepšenie chuti Rakie - domáceho silného nápoja.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Dnešný výskum na potkanoch potvrdil pozitívny účinok na hojenie rán. Podporuje a urýchľuje proces obnovy pokožky do normálneho stavu. To je spôsobené tým, že obsahuje triesloviny, flavonoidy a terpény v éterických olejoch. Má sťahujúce, anti-návaly a antiseptické vlastnosti. Treba poznamenať, že prispieva k zlepšeniu ochrany pokožky pred baktériami, plesňami a vírusmi, ktoré ju napadajú. Flavonoly, ktoré obsahuje, podporujú boj proti zápalom.

Má veľmi silný antioxidačný účinok. To znamená, že chráni bunky pred voľnými radikálmi, ktoré sú zodpovedné za proces karcinogenézy a poškodenia DNA. Chráni pred oxidačným stresom. Na druhej strane, kyselina gallová, obsiahnutá v nej, má širokú činnosť súvisiacu s neutralizáciou toxínov a podporou boja proti negatívnym procesom v tele.

APLIKÁCIE
Zlepšuje fungovanie pokožky s rôznymi ochoreniami
Podporuje hojenie rán
Antiseptické, sťahujúce a ničiace baktérie a huby
Podporuje hojenie popálenín, dekubitov, vredov
V kozmetike používaná na čierne farbenie

ZLOŽENIE
100% Cotinus coggygria. Surovina najvyššej kvality.


AKO POUŽÍVAŤ:

Len pre externé použitie!

Odvar
2 polievkové lyžice sušených listov namočené v liehu mierne riedenom vodou. Odložiť na 5 minút. Zalejte 2 šálkami vody a varte 30 minút. Precedte. Po ochladení pridajte trochu citrónovej šťavy. Môžete tiež robiť zábaly.

Víno
Približne 100 gramov sušených listov máčaných liehom mierne riedeným vodou. Odložiť na 5 minút. Potom nalejte červené víno, suché, varte a nechajte odstáť mesiac. Vhodné na umývanie a zábaly (nepoužívajte viac ako 50 ml).

BEZPEČNOSŤ
Nie sú žiadne informácie o vedľajších účinkoch pri vonkajšom použití. Je potrebné sledovať možnú alergickú reakciu.

Charakteristika rastliny:
Pôvodne sa vyskytovala v juhovýchodnej Európe a juhozápadnej Ázii. Je to ker rastúci až do výšky 5 metrov. Jeho drevo má žltú farbu a používa sa ako farbiaci materiál. Jej listy sú vajcovité a v závislosti od typu majú farbu od červenej po fialovú alebo žltú. Zelenožlté kvety sú veľmi malé. Často sa pestuje ako okrasná rastlina.Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: