Pakost smradľavý - Geranium koreň - Geranium robertianum - 250g mletý Náhľad

Pakost smradľavý - Geranium koreň - Geranium robertianum - 250g mletý

AR76089

Zloženie: Pakost smradľavý - Geranium koreň - Geranium robertianum - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

11,57 €

Detaily

Zloženie: Pakost smradľavý - Geranium koreň - Geranium robertianum - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Pakost smradľavý (Geranium robertianum) podporuje zdravie pečene, podporuje trávenie a gastrointestinálne funkcie, má pozitívny vplyv na pokožku. Pracuje najlepšie, keď sa používa jeho koreň v kombinácii s byľou.

Pakost smradľavý bol obzvlášť dôležitý v ľudovom liečiteľstve Rumunska. Predtým bol považovaný za liek na vitiligo a dodnes veľa ľudí hľadá túto bylinu na tento účel. Neexistuje však žiadny spoľahlivý dôkaz pre takéto tvrdenie. Okrem toho bol odporúčaný na žalúdočné vredy, krvácanie, hnačku, ochorenia pečene a obličiek a na výplach úst, keď bolesť zubov. V stredoveku boli čerstvé byliny rozdrvené a aplikované na rany a krvácanie.

Medzi portugalskými bylinkármi a lekármi prírodnej medicíny je pakost známy tým, že podporuje obranu tela v boji proti rakovine. Táto bylina je v Portugalsku považovaná za najúčinnejšiu prirodzenú podporu pre liečbu rakoviny, s najväčšou pravdepodobnosťou preto, že obsahuje kyselinu ellagovú, ktorá pri laboratórnych testoch inhibovala vývoj rakovinových nádorov.

Vlastnosti podporujúce zdravie
Podporuje fungovanie pečene
Podporuje správnu reakciu organizmu na zápal
Podporuje trávenie
Pozitívne ovplyvňuje fungovanie gastrointestinálneho traktu
Používa sa externe, pomáha hojiť rany, redukuje akné a škvrny
Upokojuje podráždené oči postihnuté konjunktivitídou

APLIKÁCIE
Pre zdravie pečene
Pre zdravie žalúdka a čriev
Na trávenie
Na starostlivosť o pokožku a očné zábaly

ZLOŽENIE
Pakost smradľavý 100%. Surovina najvyššej kvality!

DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA

Čaj (narezaný koreň, byľ):

Varenie:
2 polievkové lyžice koreňa zalejte pohárom vody, priveďte do varu, varte 10-20 minút, precedte. Pite 3 poháre denne. Môže sa použiť na umývanie pokožky, zábaly, klystír, ovlažovanie.

Prášok z koreňa Geranium:

Odvar:
1 zalejte malú lyžičku prášku s malým množstvom teplej vody. Po ochladení vypite spolu so sedimentom. Aplikujte dvakrát denne.

SYNERGIA
Koreň by sa mal používať spolu s byľou.

Kontraindikácie
Tehotenstvo, laktácia, precitlivenosť na rastlinu.

Charakteristika rastliny:
Páchnuce Geranium vďačí za svoj názov skutočnosti, že po trení čerstvé listy vydávajú špecifickú vôňu. Nachádza sa v celej Európe, Ázii a severnej Afrike.  Rastie v listnatých lesoch a húštinách, niekedy v blízkosti železničných tratí. Dosahuje výšku 20-40 cm. Jeho listy rastú na dlhých stopkách a ich tvar je perovitý alebo dvojitý. Kvety majú priemer približne 1 cm, sú intenzívne ružové a pozostávajú z piatich okvetných lístkov. Celá rastlina je pokrytá chlpmi.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: