Quassia amara - Quassia amara - 50g sekaný Náhľad

Quassia amara - Quassia amara - 50g sekaný

AR76621

Zloženie: Quassia amara - Quassia amara - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

5,72 €

Detaily

Zloženie: Quassia amara - Quassia amara - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny


Quassia amara alebo horká horúčka sa v Južnej Amerike vyskytuje prirodzene. Hovorí sa, že je to amargo, čo v španielčine znamená „veľmi horká chuť“. Dôvodom je skutočnosť, že kyslé drevo obsahuje quassin - jednu z horkých látok vyskytujúcich sa v prírode.
Indiánske kmene žijúce v Južnej Amerike používajú Quassia amara ako liek na horúčku, infekcie, všetky druhy parazitov a tráviace problémy. Kyslé drevo tiež nahradilo kôru quinquina na ošetrenie malárie, najmä v oblastiach, kde sa quinquina nevyskytuje. K dnešnému dňu sa extrakty Quassia amara používajú na odstránenie vši, blchy, nematód, hmyzu a škodcov. Môžu sa používať na umývanie vlasov a zvieracích chlpov, ako aj na postrek plodín. Výťažky z kvasného dreva sa na ekologických farmách čoraz častejšie používajú ako prírodný insekticíd (insekticíd).
Quassia amara obsahuje veľa jedinečných účinných látok so silným účinkom, a preto vzbudzuje široký záujem nielen v Južnej Amerike, ale aj po celom svete.

Zdravotné vlastnosti:

Quassia amara bojuje proti parazitom vlasov a pokožky, ako sú vši, blchy a nematódy.
Quassia amara má veľký potenciál v boji proti rôznym druhom parazitov. Pomáha odstraňovať vši a blchy, ktoré sa kŕmia na koži ľudí a zvierat. Kyslé extrakty sa môžu vtierať do pokožky, používajú sa vo forme výplachu a na umývanie.

Môže byť použitý na ekologickú ochranu rastlín proti škodcom.
Výťažky z Quassia amara sa používajú na ekologických farmách ako prírodný prostriedok na ochranu rastlín proti hmyzím škodcom (vošky, chrobák zemiakový, jabloň kvitnúca, húsenice, húsenice). Dokonca aj licencovaný prípravok obsahujúci extrakt Quassia amara je dokonca k dispozícii vo Švajčiarsku. Doteraz sa nezistili žiadne negatívne účinky kyslých extraktov na prospešné organizmy.

Larvicídne vlastnosti sú celkom dobre zdokumentované - a to aj proti larvám komárov. Za týmto účelom je možné do domácich rybníkov, rybníkov atď. Umiestniť hŕstku dreva. Kyslé drevo nemá negatívny vplyv na ryby a vtáky.

ZLOŽENIE
Drevo (Quassia amara) 100%. Najvyššia kvalita!

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Pre externé aplikácie!
Odvar - sekané:
1 čajová lyžička Quassia amara na pohár vody, privedte k varu a varte na miernom ohni ďalších 20 minút. Prefiltrujte.

Odvar - mleté:
Pol lyžičky Quassia amara na pohár vody, privedte k varu a povarte asi 10 minút. Prefiltrujte.

Macerát za studena:
Namočte 2 čajové lyžičky sekanej suroviny alebo 1 čajovú lyžičku surového prášku do pohára studenej vody a nechajte pôsobiť 12 hodín (napr. Cez noc). Prefiltrujte.

S odvarom a macerátom si môžete umyť pokožku hlavy, aby ste sa zbavili parazitov, ako sú blchy a vši.

Insekticídy na ochranu rastlín:
Namočte 200 g suroviny do 2 litrov vody po dobu 24 hodín, potom povarte 30 minút a prefiltrujte. Zmes sa zriedi 10 - 20 litrami vody a použije sa ako postrek.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE REAKCIE
V Spojených štátoch udelila Americká agentúra pre potraviny a liečivá (FDA) priznala status - látka sa všeobecne považuje za bezpečnú.
Aplikácia kyslých extraktov zvonka na pokožku by nemala byť spojená s rizikom, avšak pred použitím je vhodné vykonať alergický test.
Nepoužívajte počas tehotenstva a dojčenia.
Štúdie na laboratórnych zvieratách naznačujú, že extrakty horkých kyselín môžu mať negatívny vplyv na kvalitu spermy samcov. Malo by sa však pamätať na to, že pokusom sa zvieratám podávali kyslé extrakty orálne a vo veľkých množstvách až 6 týždňov.

CHARAKTERISTIKY RASTLINY
Quassia amara je ker alebo, zriedka, malý strom, ktorý sa prirodzene vyskytuje v Peru, Venezuele, Kolumbii, severnej Brazílii a Guyane. Pestuje aj v iných regiónoch s horúcou klímou - v Strednej Amerike, Afrike a Ázii. Patrí do rodiny Simaroubaceae. Má veľmi dekoratívne červené kvety. Horké kyslé drevo sa niekedy používa zameniteľne s drevom patriacim k druhu Picrasma excelsa - s podobnými vlastnosťami a tiež sa bežne nazýva Quassia. Ostatné názvy: horká horúčka, horká horúčka, pravá gorila, kyselina, amargo, horký popol, horké drevo, guabo, hombre grande, jamajská kôra, kashshing, maraubá, marupá, palo muneco, pau amare, quassia amarga.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: