Imelo - Viscum - 250g sekaný Náhľad

Imelo - Viscum - 250g sekaný

AR76197

Zloženie: Imelo - Viscum - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,39 €

Detaily

Zloženie: Imelo - Viscum - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Pozitívne ovplyvňuje krvný tlak a reguluje činnosť srdca. Je to dobre známa semiparazitická rastlina, ktorá rastie na stromoch a extrahuje z nich vodu a minerálne soli. V Európe a Severnej Amerike existuje veľa druhov imela, ale v prírodnej medicíne sa používa iba prírodný imelo. Bylina sa zberá v zime, pretože v tomto okamihu je koncentrácia účinných látok najvyššia.

Imelo hrá v kultúre dôležitú úlohu už od predkresťanských čias. Bol symbolom večnosti, prosperity a plodnosti. V keltskej kultúre sa imelo uctievalo a verilo sa v jeho magické sily. Človek, ktorý lezie na strom na imelo, musel byť oblečený v bielej farbe a prerezaný zlatou šerpou. Imelo nemohlo spadnúť na zem. Dnes spájame imelo s bozkmi, a to preto, že za starých čias sa nevesta a ženích bozkávali pod imelom a toto gesto bolo veľkým záväzkom.


Zdravotné vlastnosti:
pomáha udržiavať normálny krvný tlak
upokojuje srdce pri nervovej stimulácii
diuretikum
pomáha regulovať nadmerné menštruačné krvácanie

Aplikácie:
hypertenzia
v stavoch nadmerného nervového napätia
počas menopauzy
v prípade ťažkého menštruačného krvácania


ZLOŽENIE
Imelo - 100% bylina. Surovina najvyššej kvality!
Imelo obsahuje účinné látky, ktorých obsah sa môže líšiť v závislosti od stromu, z ktorého bol získaný. Medzi tieto látky patria lektíny, polypeptidy, organické kyseliny, flavonoidy, triterpény, cholín, histamín, glykozidy a visotoxíny.


DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Imelo - čaj (rezaná bylina):

Napar:
1 lyžicu imela zalejte pohárom vriacej vody, prikryte a nechajte odstáť 10 - 15 minút alebo povarte v hrnčeku 5 minút. Konzumujte 2-3 krát denne na pol pohára.

Odvar:
Varte 1 polievkovú lyžicu bylinky po dobu 5 minút s pohárom vody.

za studena:
1 polievkovú lyžicu byliny zalejte pohárom studenej vody a nechajte ju cez noc alebo 4-8 hodín odstáť.
Infúzia, odvar alebo studený extrakt by sa mali konzumovať 2-3 krát denne pol pohára.

Tinktúra so suchým vínom:
Zalejte 1 diel byliny s 5 dielmi suchého červeného vína. Nechajte stáť minimálne 2 týždne, potom prefiltrujte. Užívajte 1 malý pohár raz denne.

Prášok:
Imelo bylina sa môže zomlieť na prášok a užívať 2 až 3-krát denne na 1 g.

Kontraindikácie
tehotenstvo a dojčenie, precitlivenosť na imelo.

Vedľajšie účinky
Nadmerná konzumácia imela môže spôsobiť zvracanie, bolesť žalúdka, nevoľnosť a kŕče.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Imelo alebo európske imelo je semiparazit, čo znamená, že absorbuje vodu a minerálne soli z hostiteľského stromu. Patrí do rodiny santalového dreva a nachádza sa v celej Európe a v južnej a západnej Ázii. Imelo rastie na listnatých a ihličnatých stromoch a vytvára sférické zhluky. Je vždyzelená rastlina. Jeho koreň sú prísavky, pomocou ktorých rastie do vetiev stromu a prijíma potrebné látky. Imelo a výhonky sú žlto-zelené. Listy sú hrubé, všestranné a majú tvar pretiahnutej trhliny. Kvety sú veľmi malé, okolo 2-3 mm dlhé. Sú žlté a objavujú sa na vetvičkách. Vonia pekne a opeľuje ich hmyz. Plody imela sú biele a guľovité.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: