Santalové drevo, červené - Pterocarpus santalinus - 50g sekaný Náhľad

Santalové drevo, červené - Pterocarpus santalinus - 50g sekaný

AR76059

Zloženie: Santalové drevo, červené - Pterocarpus santalinus - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,65 €

Detaily

Zloženie: Santalové drevo, červené - Pterocarpus santalinus - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Santalové drevo, červené - Pterocarpus santalinus - 50g sekaný (Kód: AR76059)

Červené santalové drevo (Pterocarpus santalinus) pochádza z Indie, kde sa vo veľkej miere používa ako prírodné farbivo a rastlinná surovina. Tento strom je zdrojom tmavočerveného dreva, z ktorého sa vyrába nábytok, figúrky a nástroje. Svoju krásnu farbu vďačí za santalín - farbivo, ktoré sa používa na výrobu kadidla, mydla, sviečok a ďalších drobných predmetov, ako aj na farbenie potravín a liekov. Santalové drevo môžete spáliť ako kadidlo, pretože to vonia pekne.Táto surovina sa predtým používala na výrobu odvarov používaných ajurvédskou medicínou na horúčku, očné choroby, úplavicu, krvácanie a vredy. Infúzie santalového dreva zmierňovali bolesť a konzumovali sa ako afrodiziakálny, tonizujúci a chladiaci nápoj. V kombinácii s inými bylinkami bol liekom proti uštipnutiu hadom a škorpiónom.

APLIKÁCIE
farbivá na látky, kozmetiku, potraviny, nápoje, alkohol
kadidlo
na výrobu odvarov a ako doplnok k čajom
Odvar červeného santalového dreva má pozitívny vplyv na pečeň a vykazuje antioxidačné vlastnosti.
Pravidelne konzumácia podporuje metabolizmus uhľohydrátov a cholesterolu. Nedráždi žalúdok a črevné steny, takže ho môžu konzumovať ľudia trpiaci na vredy.

ZLOŽENIE
100% červené santalové drevo. Surovina najvyššej kvality.

NÁVOD NA POUŽITIE
Na vytvorenie infúzie zalejte jednu alebo dve čajové lyžičky dreva vriacou vodou a nechajte odstáť.
Rezané drevo sa môže použiť nad plameň, aby sa uvoľnila príjemný vôňa.
Najlepšie je použiť mleté drevo na farbenie potravín, nápojov, textílií a kozmetiky.

Kontraindikácie pre vnútorné použitie
Tehotenstvo a dojčenie.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Pterocarpus santalinus pochádza z Indie, kde sa bežne používa ako malý strom. Vyskytuje sa v tropickom podnebí a nachádza sa hlavne v Indii, na Srí Lanke, na Taiwane av Číne. Dosahuje výšku 8 až 15 ma šírka kmeňa je 30 - 150 cm. Kôra je sivohnedá a popraskaná a jadro kmeňa je tmavočervené. Po odrezaní kôry vytiahne rubínovo červená živica zo stromu. Listy santalového dreva pozostávajú z troch širokých oválnych listov a lesklého povrchu, ktorý v suchom období spadne. Kvety sú malé a žlté, vytvárajú zhluky podobné zhlukom a príjemne vonia. Plody santalového dreva sú guľaté struky, ktoré vyzerajú ako zelené a po dozrievaní zhnednú. Vo vnútri je jedno alebo dve semená.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: