Benedikt lekársky vňať - Cnicus benedictus, Calcitrapa lanuginosa - 100g sekaný Náhľad

Benedikt lekársky vňať - Cnicus benedictus, Calcitrapa lanuginosa - 100g sekaný

AR87528

Zloženie: Benedikt lekársky vňať - Cnicus benedictus, Calcitrapa lanuginosa - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,37 €

Detaily

Zloženie: Benedikt lekársky vňať - Cnicus benedictus, Calcitrapa lanuginosa - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Cnicus benedictus je rastlina, ktorá vďaka horčinám, ktoré obsahuje, výborne pôsobí na tráviaci systém. V minulosti sa jam používal nielen na zlepšenie trávenia, ale aj na obnovenie ženskej hormonálnej rovnováhy, najmä v kombinácii s dong quai a chlpatým jamom. Odporúčal sa dojčiacim matkám na zvýšenie laktácie a ženám s nepravidelnou menštruáciou.

Doslovný preklad latinského názvu škrabadla je požehnaný bodliak. Toto meno dostal vďaka svojim početným vlastnostiam, ktoré boli cenené už od staroveku. Písali o nej grécky lekár Dioscorides a filozof Theophrastos, ktorí ju odporúčali na maláriu, mor a osýpky.

Zdraviu prospešné vlastnosti:

stimuluje sekréciu slín, tráviacich štiav a žlče,
znáša chuť do jedla,
má veľký vplyv na trávenie,
stimuluje pohyby čriev, prispieva k pravidelnému vyprázdňovaniu,
zmierňuje nepohodlie po ťažkom alebo ťažkom jedle,
upokojuje podráždenie sliznice žalúdka a čriev (možno použiť pri vredoch).

Hlavnou účinnou látkou prítomnej v bylinke je knicín, seskviterpénové laktóny. Seskviterpénové laktóny prítomné v mačacom strome sú horké látky, ktoré majú pozitívny vplyv na tráviaci systém.

ZLOŽENIE
Cnicus benedictus 100%. Surovina najvyššej kvality!

DÁVKOVANIE A AKO POUŽÍVAŤ

Čaj (rezaná bylina):

Infúzia:
1 čajovú lyžičku bylinky zalejte pohárom vriacej vody. Parte 10 minút. Konzumujte 2-3 krát denne.

Odvar:
1 polievkovú lyžicu bylinky zalejte 1 šálkou vody, priveďte do varu a prikryté varte 5 minút. Kmeň. Pite 2-3 porcie denne, najlepšie počas jedla alebo po jedle.


Prášok:
Bylinu je možné pomlieť v mlynčeku a konzumovať 2-3x denne 0,5-1g s pohárom vody.


KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na mačací strom a rastliny z čeľade Asteraceae, prekyslenie žalúdka.

Vedľajšie účinky:
Použitie vysokých dávok môže spôsobiť hnačku a vracanie a dráždiť obličky.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Bežná rastlina alebo benediktínsky cnikus patrí do čeľade Asteraceae a je to jednoročná rastlina. Prirodzene sa vyskytuje v oblasti Stredozemného mora. Dosahuje výšku až 40 cm. Jeho stonka sa rozvetvuje a je husto pokrytá lepkavými chĺpkami. Spodné listy sú perovito sperené a horné perovito kopijovité. Ich okraje sú pokryté ostňami. Kvety sú žlté a rúrkové, zhromaždené v košoch na vrcholoch výhonkov. Plody stromu sú nažky s páperovitými listami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: