Jasenec biely list - Dictamnus albus - 50g sekaný Náhľad

Jasenec biely list - Dictamnus albus - 50g sekaný

AR79248

Zloženie: Jasenec biely list - Dictamnus albus - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,76 €

Detaily

Zloženie: Jasenec biely list - Dictamnus albus - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny


List dyptamu zlepšuje krvný obeh, podporuje správnu menštruáciu, má pozitívny vplyv na tráviaci systém a trávenie. Je to tiež prírodný dezinfekčný prostriedok.

Dictamnus albus rastie hlavne v Ázii, preto bola v Tradičnej čínskej medicíne používaná pred viac ako 1 500 rokmi, v Európe bola prítomná aj v ľudovom liečiteľstve. Každá jej časť vykazuje pozitívne vlastnosti: listy, kvety, semená, podzemok a oddenková kôra. Nadzemné časti sa v minulosti používali na liečbu reumatizmu, nepravidelných menštruácií, chorôb pečene a obličiek. Pitie infúzií z listov sa odporúčalo v časoch podráždenia a stresu. Ženy navyše používali difhtam na vyvolanie potratu alebo urýchlenie menštruácie, pretože zlúčeniny, ktoré obsahuje, stimulujú kontrakcie maternice. Bolo tiež užitočné po pôrode rýchlejšie vylúčiť placentu.

V anglickej hovorovej nomenklatúre je fráza „horiaci ker“. Niektorí hovoria, že táto rastlina je horiaci ker spomínaný v Biblii. Vedci s tým však nesúhlasia, pretože dyptam nikdy nerastie a nikdy nerástol v Izraeli, Palestíne alebo Egypte. Je však pravda, že éterické oleje difhtam sa môžu na priamom slnečnom svetle samovznietiť.

Pro-zdravotné vlastnosti:

list dyptamu zlepšuje krvný obeh v končatinách, mozgu a srdci,
zintenzívňuje slabú menštruáciu a urýchľuje jej vzhľad,
podporuje trávenie stimuláciou vylučovania tráviacich štiav a žlče,
upokojuje žalúdok,
má diastolický účinok, zmierňuje bolestivé napätie v brušnej dutine,
ukľudňuje sa,
stimuluje vylučovanie moču a očistu tela,
pri aplikácii na pokožku má antiseptický účinok a podporuje opravné procesy.

ZLOŽENIE
Dyptam list - 100% list. Najkvalitnejšia surovina!


DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Infúzia:
1 čajovú lyžičku bylinky zalejte pohárom vriacej vody. Prikryte a parte 10 minút. Vypite 2-3 poháre denne. Možno použiť na umývanie strihov a pokožky so sklonom k ​​akné.


Tinktúra:
100 g listov dyptamu zalejte 500 ml 50-60% alkoholu. Macerujeme 2 týždne, precedíme. Užívajte 15 ml jedenkrát denne.


Extrakt z vína:
100 g dyptamových listov navlhčite v liehu, potom zalejte 700 ml teplého suchého červeného vína. Macerujte 1 mesiac, potom sceďte. Pite 100 ml denne po dobu jedného mesiaca. Kúru je možné použiť raz za štvrťrok.

Pozor!
Počas používania dyptamu sa nevystavujte slnku. Rastlina je fotosenzitívna.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.
Dyptam môže spôsobiť potrat!


CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Dyptam list (Dictamnus albus, syn. Dictamnus fraxinella, Fraxinella dictamnus) patrí do čeľade Rutaceae. Oblasť jeho výskytu sa rozprestiera od južnej Európy po severnú Čínu, Sibír, Japonsko a Kóreu. Celá rastlina je veľmi aromatická, pretože uvoľňuje veľké množstvo silíc. Dosahuje výšku 50 až 120 cm. Vytvára podzemok podzemku a jeden kmeň nad zemou. Listy dyptamu sú podobné listom jaseňa - odtiaľ pochádza názov rastliny. Sú zpeřené s menšími listami so špicatými koncami a zúbkovanými okrajmi. Kvety dyptamu sú veľmi pôsobivé, preto sa často vyskytuje ako okrasná rastlina. Majú svetlo ružovú farbu a ružové tyčinky a ich okvetné lístky sú zrezané červenými žilkami. Kvety sú husto zoskupené vo zvislých strapcoch v hornej časti stonky. Plody dyptamu sú 5-komorové vrecká s čiernymi semenami vo vnútri.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: