Damiana vňať - Turnera diffusa - 100g mletý Náhľad

Damiana vňať - Turnera diffusa - 100g mletý

AR76041

Zloženie: Damiana vňať - Turnera diffusa - 100g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

8,68 €

Detaily

Zloženie: Damiana vňať - Turnera diffusa - 100g mletý
Zaradenie: Byliny

Damiana (Turnera diffusa) sa preslávila ako afrodiziakum a mierne sedatívum. Obyvatelia Latinskej Ameriky ho už po stáročia využívajú na zlepšenie kvality pohlavného styku, ako aj na pozdvihnutie nálady, upokojenie nervov a uľahčenie spánku. Vedecká literatúra zaradila damiánu medzi afrodiziakum asi pred 100 rokmi a prvé výťažky z tejto rastliny, predávané ako prípravky na zvýšenie sexuálnej túžby, sa objavili v amerických lekárňach v roku 1874.

Tradičné používanie damiany siaha až do staroveku. Mayovia nazývali damiana mis kok, teda lapač astmy, a používali ju vo forme liečivých nálevov a tiež ju fajčili a konzumovali vo forme prášku, aby sa zbavili problémov s dýchaním. Mexičania odporúčali infúzie damiany ženám, ktorých menštruácia bola intenzívna, bolestivá alebo nepravidelná. Používali ho aj pri bolestiach hlavy a žalúdka, psychickej slabosti a nervozite a po uštipnutí škorpiónom.


Zdraviu prospešné vlastnosti:

má pozitívny vplyv na ženské a mužské libido,
upokojuje nervový systém,
uľahčuje relaxáciu a zaspávanie,
má pozitívny vplyv na náladu,
pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi.


APLIKÁCIA
Znížená sexuálna túžba, ťažkosti so zaspávaním, stres a zvýšené nervové napätie.

ZLOŽENIE
Damiana 100%. Surovina najvyššej kvality!


DÁVKOVANIE A AKO POUŽÍVAŤ

Infúzia:
1-2 polievkové lyžice bylinky zalejte pohárom vriacej vody, prikryte a nechajte 15 minút lúhovať. Konzumujte pohár nálevu 2-3 krát denne.


Odvar:
V hrnci prevarte liter vody a pridajte 1-2 plné polievkové lyžice bylinky. Varte 5 minút na miernom ohni.

Ak chcete získať veľmi silný odvar, môžete damiánu povariť až hodinu a potom počkať, kým vychladne a scedí sa. Odvar bude najsilnejší na druhý deň.


Damiana prášok:
0,5-1 čajovú lyžičku mletej bylinky zalejte 0,5 šálkou vriacej vody. Po vychladnutí vypite spolu so sedimentom. Používajte 2-3 krát denne.


Fajčenie:
Damiana sa dá aj fajčiť. Niektorí ľudia pociťujú miernu eufóriu trvajúcu až hodinu, iní však nemusia zaznamenať žiadne účinky. Oplatí sa experimentovať.


SPOLUPRÁCA
Pozitívny vplyv na libido umocní muira puama, catuaba, ženšen, ginkgo biloba.

KONTRAINDIKÁCIE A UPOZORNENIA
Nepoužívať v tehotenstve, pri dojčení alebo pri precitlivenosti na rastlinu.
Tinktúra Damiana a alkoholové extrakty sa neodporúčajú pri duševných chorobách a Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe, pretože tlmia centrálny nervový systém.
Damiana môže znížiť hladinu cukru v krvi.
Damiana sa nemá užívať, ak užívate lieky obsahujúce progesterón.


CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Damiana patrí do rodiny mučeniek. Je to ker dosahujúci výšku okolo jedného metra. Rastie v horúcich a suchých oblastiach južných Spojených štátov, Mexika, Strednej a Južnej Ameriky. Damiána je pokrytá olivovozelenými, podlhovastými listami kopijovitého tvaru a zúbkovanými okrajmi. Vytvára malé, intenzívne žlté kvety pozostávajúce z piatich okvetných lístkov. Kvety aj listy damiány príjemne voňajú. Jeho plody sú svetlozelenej farby a oválneho tvaru rozdeleného na 3 časti. Sú pokryté drobnými výstupkami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: