ALCAR - 25g Náhľad

ALCAR - 25g

AR70501

Zloženie: ALCAR - 25g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Na sklade

7,86 €

Detaily

Zloženie: ALCAR - 25g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

ALCAR je acetyl L-karnitín. Používa sa na zvýšenie koncentrácie a kognitívnych schopností, posilnenie pamäte a ochranu mozgu. Napriek skutočnosti, že ide o derivát L-karnitínu, je úplne odlišný od účinku, takže tieto zlúčeniny by sa nemali navzájom zamieňať. Je však potrebné si uvedomiť, že v dôsledku metabolizmu ALCAR sa vytvára L-karnitín, a preto môže suplementácia ALCAR priniesť ďalšie účinky, charakteristické pre užívanie L-karnitínu, t. J. Zvýšenie výdavkov na energiu počas tréningu a inhibíciu prírastku hmotnosti.

ALCAR je aminokyselina produkovaná v našom tele. Vďaka významnému biologickému účinku je obsiahnutý vo vitamínových látkach. Táto zlúčenina sa rozpadá na acetylovú skupinu a karnitín. Acetylová skupina sa používa na budovanie dôležitých mozgových relé a lipidov obklopujúcich neuróny (myelínové pošvy), je tiež zdrojom energie pre bunky a používa sa na ich rast. Karnitín sa zasa podieľa na energetickom metabolizme mastných kyselín.

ALCAR sa tvorí z acylkarnitínu v mitochondriách - energetických centrách každej bunky. Acylkarnitín je tvorený z karnitínu, ktorý sa používa na prenos mastných kyselín s dlhým reťazcom na mitochondrie, takže sa môžu zahrnúť do transformácií vedúcich k tvorbe energie (t.j. podstúpiť beta-oxidáciu a potom dať substráty Krebsovmu cyklu). Ani mastná kyselina, ani samotný karnitín nemôžu prejsť cez mitochondriálnu membránu do svojho vnútra. Aby sa dostali dovnútra, obe molekuly sa premenia na acylkarnitín. Po prechode cez membránu sa acylkarnitín premení späť na karnitín, ktorý sa potom prevedie na acetylkarnitín alebo ALCAR a opúšťa mitochondrión. Acyl-CoA a CoA sa tvoria prostredníctvom týchto reakcií - molekúl potrebných na ďalšie energetické transformácie. Samotný ALCAR sa však nezúčastňuje na premenách energie. Stáva sa iba donorom acetylovej skupiny.

ALCAR + CoA -> acetyl-CoA + karnitín
acetyl-CoA -> acetylcholín, glutamát, GABA aminokyselina, myelínové obaly
karnitín -> energetický metabolizmus mastných kyselín

Acetyl L-karnitín používaný ako doplnok sa vyznačuje vysokou biologickou dostupnosťou a ľahko sa dostane do krvi a krvou sa dostane do mozgu, kde má nootropické a neuroprotektívne účinky.


ALCAR ako doplnok:
Stimuluje funkciu mozgu, zvyšuje koncentráciu, schopnosť učiť sa a pamäť. Štúdie na zvieratách ukázali, že ALCAR zvyšuje rýchlosť energetického metabolizmu v mozgu, a tým zvyšuje účinnosť jeho práce. Ukázalo sa tiež, že ALCAR pomáha zachovávať intelektuálne schopnosti starnúcich zvierat a znižuje fyzickú únavu a duševnú únavu starších pacientov, zlepšuje ich motorické a kognitívne fungovanie. Okrem toho je ALCAR darcom acetylovej skupiny, ktorá sa používa na výrobu mozgových poslov - acetylcholínu, glutamátu a aminokyseliny GABA. Acetylcholín je kľúčovým neurotransmiterom zodpovedným za učenie a pamäť, a preto sa ľudia, ktorí chcú zlepšiť svoje intelektuálne zručnosti, zvlášť zaujímajú o zvýšenie svojej úrovne. Glutamát je zase najbežnejším neurotransmiterom v našom nervovom systéme, ktorý je zodpovedný za vedenie rôznych nervových impulzov, a aminokyselina GABA je vysielač s inhibičným účinkom, vďaka ktorému je možné relaxovať. Zlepšuje náladu. Ukazuje sa, že pravidelné doplňovanie ALCAR môže spôsobiť zvýšenie hladiny serotonínu a noradrenalínu v mozgu, čo vedie k výraznému zlepšeniu pohody. Chráni mozog pred poškodením. Neurochrániace vlastnosti ALCAR boli potvrdené mnohými štúdiami na zvieratách a na ľuďoch. Ukázalo sa, že ALCAR zlepšuje funkcie mozgu po zraneniach, chráni pred prooxidačným poškodením a toxickými látkami (napr. Alkohol a iné stimulanty) a inhibuje neurodegeneratívne zmeny. Po oddelení acetylovej skupiny sa transformuje na karnitín, ktorý zvyšuje energetický výdaj počas cvičenia, čo môže byť užitočné pri redukcii a bráni ukladaniu mastných kyselín v tukovom tkanive.


APLIKÁCIE
zlepšiť kogníciu a pamäť
na zlepšenie fyzického a duševného fungovania starších ľudí
chrániť mozog
zlepšiť náladu
podpora chudnutia, zníženie

ZLOŽENIE
Hydrochlorid N-acetyl-L-karnitínu.
Bez pridania plnív, farbív, konzervačných látok a klzných látok.
Doplnok výživy.
Produkt je vhodný pre vegánov. Bez GMO.

NÁVOD NA POUŽITIE
1 naberačka až trikrát denne. Pridajte malé množstvo vody. Konzumujte pred jedlom.
1 odmerka (1 ml) obsahuje 700 mg ALCAR
Obsah v dennej dávke - 2100 mg ALCAR
Neprekračujte odporúčaný denný limit.
Výživové doplnky sa nemôžu používať ako náhrada pestrej stravy a nenahrádzajú zdravý životný štýl.

Odporúča sa užiť 1 až 3 g ALCAR denne, najlepšie ráno a okolo poludnia. Ak bude prijatá neskôr, môže spôsobiť problémy so zaspávaním. Prášok by mal byť zmiešaný s vodou a spotrebovaný 15 minút pred jedlom, najlepšie na lačný žalúdok.

Kontraindikácie
Nepoužívajte pri hypotyreóze! ALCAR a L-karnitín blokujú prenikanie hormónov štítnej žľazy do buniek a môžu zhoršovať príznaky.
Nepoužívať počas tehotenstva a dojčenia. Môže sa podať deťom v množstve menšom ako polovica pre dospelých.

Vedľajšie účinky
Stáva sa, že ALCAR dráždi žalúdok a spôsobuje nevoľnosť, sucho v ústach a bolesti hlavy. Môže spôsobiť nepríjemný zápach potu, moču a dychu.

Interakcie
Nepoužívajte ALCAR počas užívania acenocoumarolu a warfarínu.

AKO UCHOVÁVAŤ
Uchovávajte v uzavretej nádobe pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí. Chráňte pred svetlom a vlhkosťou.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: