Kamala - Mallotus philippensis - 250g mletý Náhľad

Kamala - Mallotus philippensis - 250g mletý

AR76609

Zloženie: Kamala - Mallotus philippensis - 250g mletý
Zaradenie: Parazity

Tento produkt už nie je dostupný

19,73 €

Detaily

Zloženie: Kamala - Mallotus philippensis - 250g mletý
Zaradenie: Parazity

Kamala (Mallotus philippensis) je tropický strom, z ktorého sa získava prášok medenej červene s rovnakým názvom. Tento prášok je živica. Pokrýva povrch šupiek zeleného ovocia a dodáva im červenú farbu. Prášok Kamala sa používa nielen v prírodnej medicíne. V Indii a na Filipínach sa používa už veľa rokov na farbenie vlny a hodvábu. Po rozpustení prášku v alkohole sa vytvorí krásna rubínovo červená farba, preto v Ázii nájdeme farby na vlasy založené na kamale.

Použitie kamaly v tradičnej medicíne sa datuje 1000 rokov pred našim letopočtom a je opísaná v staroindických textoch. Už v tých časoch sa kamala používala na odstránenie pásomníc z vnútra tráviaceho traktu a na tento účel sa považovala za najlepší prostriedok.

Kamala je spoľahlivou podporou nášho tela v boji proti parazitickým infekciám.


Zdravotné vlastnosti:
Kamala je silná rastlinná surovina. Jeho najdôležitejšou vlastnosťou je podpora tela v boji proti gastrointestinálnym parazitom, ako sú pásomnice. Kamala navyše podporuje obranyschopnosť tela proti bakteriálnym a hubovým infekciám a má tiež silný preháňací účinok.

ZLOŽENIE
Kamala - 100% ovocný prášok. Surovina najvyššej kvality!
Rottleryin je hlavnou účinnou látkou kamaly, ktorá je toxická nielen pre parazity, ale aj pre baktérie, obojživelníky, hlodavce a iné malé zvieratá a niektoré druhy rýb.

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE
Zmiešajte 8-12 g kamala prášku s malým množstvom medu a konzumujte v 2 alebo 3 porciách každú pol hodinu.

SYNERGIA
Oplatí sa kombinovať kamalu s mletou bylinou/kvetinou vratiču v množstve: 8 g kamaly a 3 g vratiču. Zamiešajte malé množstvo tekutého medu a skonzumujte na lačný žalúdok.

Kontraindikácie
Tehotenstvo, laktácia, precitlivenosť na rastlinu. Nedávajte deťom.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Mallotus philippensis je tropický strom z čeľade Euphorbia (Euphorbiaceae). Vyskytuje sa v juhovýchodnej Ázii, najmä na Filipínach, ako aj v horúcich oblastiach Indie, Afganistanu a Austrálie. Zvyčajne rastie na okraji dažďových pralesov a na miestach, kde sú minimálne priemerné zrážky a vysoké teploty. Kamala dosahuje výšku až 25 metrov a jej priemer kmeňa je až 40 cm. Kôra je šedá a hladká, na niektorých miestach zložená alebo pokrytá hrbolmi. Horné konáre sú sivé a pokryté jemnými chĺpkami. Listy sú veľké, svetlo zelené, s podlhovastým tvarom. Ich dĺžka je od 4 do 12 cm. Kvety sú veľmi malé a žlté. Vytvárajú kvetenstvo vo forme vyvýšených zhlukov do 6 cm. Kamala je dvojdomá, takže na jednom strome sú len samčie alebo samičie kvety. Ovocie sa objaví asi 3 mesiace po odkvitnutí. Majú tvar eliptickej trojitej kapsuly so šírkou 6 až 9 mm. Vo vnútri sú lesklé tmavo hnedé semená. Škrupiny sú pokryté práškom z medenej červene, bežne nazývaným kamala.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

1 ďalších produktov v rovnakej kategórii: