Sarsaparilla indická - Sarsaparilla koreň - Hemidesmus indicus - 1kg sekaný Náhľad

Sarsaparilla indická - Sarsaparilla koreň - Hemidesmus indicus - 1kg sekaný

AR76878

Zloženie: Sarsaparilla indická - Sarsaparilla koreň - Hemidesmus indicus - 1kg sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

51,11 €

Detaily

Zloženie: Sarsaparilla indická - Sarsaparilla koreň - Hemidesmus indicus - 1kg sekaný

Zaradenie: Byliny

Indická sarsaparilla - koreň
Indická sarsaparilla (Hemidesmus indicus), známa tiež ako sugandi alebo sariva, je rastlina pochádzajúca z Indie, kde sa používa podobne ako mexická sarsaparilla, pretože spolu s ňou hĺbkovo čistí organizmus, má diaphoretický a močopudný účinok, priaznivo ovplyvňuje vzhľad pokožky a kĺbov. Okrem toho vás upokojí, uľahčí zaspávanie a môže dokonca navodiť lucidné snívanie. Pozitívne ovplyvňuje metabolizmus glukózy a cholesterolu a jeho účinné látky sú baktericídne.

Táto rastlina je cennou surovinou v ajurvédskej medicíne. Hinduisti ju nazývajú ananthamoola a pripisujú jej revitalizáciu, očistu, tonizáciu vnútorných orgánov a tiež afrodiziakálny účinok. Sarsaparilla vyrovnáva všetky tri dóše. V minulosti sa používal na liečbu závažných infekčných chorôb, ako je syfilis a kvapavka, a na liečbu reumatických bolestí. Nie je to však všetko. Vďaka svojej sladkej chuti a príjemnej aróme sa jeho koreň používa na výrobu osviežujúceho nápoja s názvom nannari sherbet, ktorý je populárny v južnej Indii. Čerstvý koreň sa tiež nakladá a konzumuje ako prídavok k ryžovým jedlám.


Vlastnosti podporujúce zdravie:
Hromadí procesy detoxikácie a odstraňovania nepotrebných metabolitov z tela.
Zlepšuje vzhľad pokožky.
Pomáha regulovať hladinu glukózy a cholesterolu v krvi.
Pomáha tráveniu a zlepšuje chuť do jedla.
Podporuje správne fungovanie kĺbov.
Môže to zvýšiť váš sexuálny apetít.

Ďalšou veľmi zaujímavou vlastnosťou tejto rastliny je jej upokojujúci účinok na nervový systém. Sarsaparilla upokojuje roztržitú myseľ, zlepšuje náladu a pomáha vám hlboko sa uvoľniť pred spaním. Rovnako prispieva k zaspávaniu. Používatelia tejto rastliny uvádzajú, že sarsaparilla pomáha vstúpiť do jasného stavu snívania a pohoda po konzumácii trvá celý nasledujúci deň.

APLIKÁCIA
očista a posilnenie tela
pre krásnu pleť
pre relaxáciu, hlboký spánok a zlepšenie nálady
ako afrodiziakum

ZLOŽENIE
Indická sarsaparilla - koreň (Hemidesmus indicus) 100%. Najkvalitnejšia surovina!


DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA
Indická sarsaparilla - čaj (koreňový):

Odvar: 
Varte 2 šálky vody, znížte teplotu a pridajte 2 lyžice sarsaparilly. Varíme pol, najlepšie hodinu, na miernom ohni, aby voda nevarila. Pripravený odvar vypite v dvoch dávkach počas dňa, jednu večer. Sarsaparilla sa vyznačuje jedinečnou vôňou a chuťou, vďaka ktorej sa varí s potešením. Pri varení vývaru v kuchyni stúpa vanilkovo-mandľová aróma a hotový nápoj je prirodzene sladký.

Sarsaparilla prášok:
Koreň možno rozdrviť na prášok a užiť perorálne v množstve pol čajovej lyžičky 2 - 3 krát denne.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Indická sarsaparilla (Hemidesmus indicus) patrí do čeľade toines (Apocynaceae). Vyskytuje sa v Pakistane, Indii a na Srí Lanke. Rastie na miestach s tropickým a subtropickým podnebím. Najčastejšie sa s ňou stretávame vo vlhkých dažďových lesoch. Táto rastlina je ker s tenkými, zdrevnatenými, krútiacimi sa výhonkami. Jeho listy sú podlhovasté, kopijovitého tvaru a tmavozelenej farby. Prejavujú belavú inerváciu. Kvety sú veľmi malé a žlté s oranžovým sfarbením. Skladajú sa z piatich mäsitých lístkov. Zhromažďujú sa v súkvetiach v pazuchách listov. Existujú aj odrody s fialovými kvetmi. Plody tejto rastliny sú vrecká s početnými semenami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: