Konopáč obyčajný koreň - Eupatorium cannabinum L. - 50g sekaný Náhľad

Konopáč obyčajný koreň - Eupatorium cannabinum L. - 50g sekaný

AR79463

Zloženie: Konopáč obyčajný koreň - Eupatorium cannabinum L. - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

8,32 €

Detaily

Zloženie: Konopáč obyčajný koreň - Eupatorium cannabinum L. - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Eupatorium cannabinum má pozitívny vplyv na zdravie pečene a žlčníka, má cholagogický účinok a podporuje tráviaci trakt. V staroeurópskej medicíne slúžil konopáč predovšetkým ako mierne preháňadlo, ktoré nespôsobuje podráždenie žalúdka a čriev. Používa sa tiež spolu s bylinkami na ochorenie pečene a žlčníka a na zlepšenie trávenia. Na druhej strane Indiáni zo Severnej Ameriky a Kanady úspešne využívali túto rastlinu počas horúčky a pri prvých príznakoch chrípky alebo prechladnutia.


Zdravotné vlastnosti

Konopáč obyčajný koreň:

Chráni štruktúru pečene a podporuje jej správne fungovanie
Postará sa o zdravie žlčníka
Zvyšuje produkciu a vylučovanie žlče
Funguje diastolicky
Stimuluje funkciu čriev a uľahčuje vyprázdňovanie

APLIKÁCIE
Pre zdravie pečene a žlčníka
Pre efektívnu funkciu čriev

ZLOŽENIE
100% koreň. Surovina najvyššej kvality!


DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

čaj (rezaný koreň):
1-2 polievkové lyžice koreňa zalejte pohárom vody, varte 20 minút. Pite 2-3 krát denne na pol šálky odvaru.

odvar (mlety koren)
1 čajová lyžička prášku zalejeme 100 ml vriacej vody, nechajte vychladnúť pod krytom. Vypite spolu so sedimentom. Používajte 2-3 krát denne.


Kontraindikácie
Precitlivenosť na rastlinu.
Používanie počas tehotenstva a dojčenia je zakázané!

Odporúčané množstvo by nemalo byť prekročené kvôli prítomnosti pyrolysidínových alkaloidov obsiahnutých v rastline.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Konopná rastlina patrí do čeľade Asteraceae. Vyskytuje sa v Európe, Severnej Amerike, severoafrických krajinách, ako aj v západnej a strednej Ázii. Rastie vo vlhkých lesoch, v bažinatých oblastiach a pri vodách. Preferuje úrodnú a bahnitú pôdu. Formuje zhluky. Dosahuje výšku 0,5 - 2 m. Jeho stonka je rovná, vyvýšená a zriedka rozvetvená, niekedy červenkastá. Vrchná časť pokrytá chĺpkami. Konopné listy trochu pripomínajú konopné listy, odtiaľ názov. Rozdiel je v tom, že listy sú trojlisté. Jednotlivé listy majú kopijovitý tvar a zúbkované okraje. Kvetenstvo sú veľkorysé baldachýny. Skladajú sa z malých, svetloružových kvetov. Plody sú červenohnedé achény.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: