She Chuang Zi semená - Cnidium monnier - 50g vcelku Náhľad

She Chuang Zi semená - Cnidium monnier - 50g vcelku

AR76891

Zloženie: She Chuang Zi semená - Cnidium monnier - 50g vcelku
Zaradenie: Byliny

Na sklade

8,50 €

Detaily

Zloženie: She Chuang Zi semená - Cnidium monnier - 50g vcelku
Zaradenie: Byliny

Semená Cnidium sa v tradičnej čínskej medicíne používajú už od staroveku. V Číne sa jej hovorí chuang zi a je klasifikovaná ako bylina s hrejivým charakterom a horkou a koláčovou príchuťou. Podľa tradičnej čínskej medicíny primárne ovplyvňujú poludník obličiek a posilňujú jangovú energiu.

V minulosti boli semená chuang zi surovinou odporúčanou pre sexuálnu impotenciu a chlad. Pôsobili teda ako afrodiziakum. Užívali sa každý deň vo forme odvaru z 3-12 g semien. Používali sa aj pri neplodnosti a keď sa ukázalo, že reprodukčný systém je slabý. Okrem toho sa osvedčili pri infekciách a zápaloch intímnych partií. Ich o niečo menej dôležitá funkcia pri vnútornom použití bola protireumatická, karminatívna, sedatívna a antiparazitická.

Semená Cnidium mali tiež veľmi významné vonkajšie použitie. Aplikovali sa vo forme odvaru, masti alebo prášku na rôzne kožné ochorenia, pretože podporovali hojenie tkaniva a mali protizápalové vlastnosti. V Číne sa dodnes používajú na ekzémy, svrab, mykózy, vyrážky, opuchy, hemoroidy a vytekajúce kožné lézie.


Vlastnosti pre zdravie:

Semená she chuang zi majú priaznivý účinok na pokožku:

Urýchľujú jeho regeneráciu.
Zmierňujú začervenanie, opuchy, svrbenie a zápaly.
Pomáhajú zbaviť sa vyrážky.
Zmierňujú zmeny ekzému.
Sú sťahujúce a tlmia vylučovanie.

APLIKÁCIA
na pokožku vo forme masti, obkladov, prášku

ZLOŽENIE
She chuang zi (Cnidium monnieri) - 100% semená. Najkvalitnejšia surovina!

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA

Na vonkajšie použitie!
Nepoužívajte pred opaľovaním!


Odvar na čistenie pleti a obklady:
Nasypte 1-3 lyžice semien do pohára alebo dvoch vody (v závislosti od povrchu pokožky), priveďte do varu a povarte ich 15 minút. Potom preceďte, ochlaďte a naneste na pokožku alebo namočte látku a použite obklady.

Masť:
Semená zomelieme na mlynčeku na prášok a spojíme s olejom alebo vazelínou. Aplikujte na pokožku 2 krát denne.

KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosti na bylinu.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Cnidium monnieri patrí do čeľade zelerovitých (Apiaceae). Vyskytuje sa vo východnej Ázii, presnejšie v Číne, Kórei, Mongolsku a Rusku. Rád rastie na vlhkých lúkach, v priekopách a na okrajoch orných polí. Dosahuje asi pol metra na výšku. Jeho listy sú úzke a perovité. Pripomínajú mrkvové listy. Kvety sú malé a biele, zhromaždené v typickom zelerovom kvetenstve. Po opelení sa premenia na vrecúška s drobnými semiačkami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: