Andrographis paniculata - Andrographis paniculata - 250g sekaný Náhľad

Andrographis paniculata - Andrographis paniculata - 250g sekaný

AR75811

Zloženie: Andrographis paniculata - Andrographis paniculata - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

17,06 €

Detaily

Zloženie: Andrographis paniculata - Andrographis paniculata - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Andrographis paniculata je bylinka používaná v Ayurvede, ako aj v tradičnej čínskej medicíne, kde sa podáva počas infekcie a všeobecnej slabosti tela. Andrografis má veľmi horkú chuť, v severovýchodnej Indii sa dokonca nazýva "Maha-tikta", čo doslova znamená "kráľ horkosti". Hlavné zložky obsiahnuté v listoch sú andrografolidy - diterpény a flavonoidy.

Pomocou orrografie môžete pripraviť odvar alebo extrakt na báze alkoholu. Bylina v rezanej a mletej forme je surovina najvyššej kvality. Dováža sa z Indie, je čistená, rezaná a zabalená na mieste v našom závode. Každá časť je dôkladne skontrolovaná, vďaka čomu garantujeme pravosť produktu, ktorý ponúkame.

Vlastnosti podporujúce zdravie
Stimuluje chuť do jedla, podporuje trávenie
Tradične používané pri prechladnutí

Andrographis je extrémne horká bylina, ktorá účinne podporuje trávenie a pomáha pri poruchách trávenia. V Ayurvede sa andrografia používa aj ako prostriedok na hnačku. Tradične sa andrographis paniculata používa aj pri infekciách a nachladnutí.

AKO POUŽÍVAŤ
Štandardná dávka Andrographis je 3-6 g v podobe prípravy na odvar alebo 2-5 ml tinktúry. Keďže bylinka je veľmi horká, odporúča sa, aby sa prášok podával v kapsulách.

Odvar
1 polievková lyžica andrographis byliny na 1 šálku vriacej vody - zalejte a nechajte 20 minút pod krytom. Precediť a piť v malých dávkach.

Varenie
1 lyžičku byliny zaliať 1 šálkou studenej vody, pomaly priniesť do varu, potom variť ďalších 20 minút na nízkej teplote. Pite 200 ml odvaru denne - rozdelené na menšie porcie.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Tehotenstvo, dojčenie, anizol a oligospermia, poruchy plodnosti. Nepoužívajte súčasne so syntetickými antikoagulanciami a hypertenziou (môže znížiť ich účinnosť a súťažiť o rovnaké receptory).

BEZPEČNOSŤ
Pri prvom použití je potrebné byť opatrný, pretože Andrographis paniculata môže v niektorých prípadoch spôsobiť alergickú reakciu.

BOTANICKÝ POPIS
Andrographis paniculata je prirodzene sa vyskytujúca rastlina v ázijských tropických krajinách, najmä v Indii a na Srí Lanke. Patrí do čeľade Acanthaceae, dosahuje výšky 30 až 110 cm. Jedná sa o jednoročnú rastlinu, ktorá uprednostňuje vlhké a tienisté miesta. Surovinou je bylinka, korene a listy.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: