Konopáč fialový koreň - Eupatorium purpureum - 50g sekaný

AR77033

Zloženie: Konopáč fialový koreň - Eupatorium purpureum - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

10,28 €

Detaily

Zloženie: Konopáč fialový koreň - Eupatorium purpureum - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny


Sadec nachový / konopáč (Eutrochium purpureum) pochádza zo Severnej Ameriky. Už pred mnohými rokmi sa používal v tradičnej medicíne pôvodných indiánov. Verili, že koreň pomáha rozpúšťať obličkové a žlčové kamene a že spláchne sediment nahromadený v kĺboch, ktoré teraz nazývame dnou. Tieto aplikácie spôsobili, že európski osadníci pomenovali tento rastlinný štrk alebo ľadvinový piesok. Indiáni našli niekoľko ďalších spôsobov použitia, prostriedok na liečenie horúčky a používali ho ako prostriedok na zvyšovanie libida a pridávanie energie.
Eupatorium purpureum koreň je surovina, ktorá sa veľmi stará o zdravie močových ciest a prostaty, zlepšuje fungovanie obličiek a pomáha ich čistiť od usadenín. Okrem toho zvyšuje potenie, ktoré spolu s diuretickým účinkom podporuje čistenie organizmu. Má tiež pozitívny vplyv na stav kĺbov.

Vlastnosti podporujúce zdravie:

Zvyšuje množstvo produkcie moču
Podporuje telo v boji proti infekciám v močových orgánoch
Podporuje vyplavovanie usadenín obličiek
Zaujíma sa o zdravie prostaty

Okrem toho funguje na vypotenie a pomáha znížiť zvýšenú telesnú teplotu, a podporuje správne fungovanie kĺbov.

APLIKÁCIE
Pre zdravie močového systému, prostaty a kĺbov
Čistenie tela

ZLOŽENIE
100% Eupatorium purpureum koreň. Surovina najvyššej kvality.

DÁVKOVANIE A METÓDA POUŽITIA

Čaj (rezaný koreň):

Odvar:
2 lyžice byliny varíme v 2 šálkach vody po dobu 20 minút. Prefiltrujte. Získaný odvar konzumujte v malých dávkach počas dňa.

Ďalšie použitie:

Tinktúra 1:5
Alkohol 40-60%. Macerovať po dobu 14 dní, prefiltrovať. Užívajte 2-3 ml trikrát denne.

SYNERGIA
Pozitívne účinky na močové cesty a prostatu budú zosilnené bylinou vŕbovka alebo koreňom žihľavy.

Kontraindikácie
Nepoužívať počas tehotenstva a dojčenia!
Rastlina môže spôsobiť alergiu u ľudí alergických na Asteraceae.

CHARAKTERISTIKY RASTLINY
Eutrochium purpureum patrí do čeľade Asteraceae a pochádza zo Severnej Ameriky. V súčasnosti sa s ňou stretneme v kultivácii aj v iných regiónoch sveta, pretože je oceňovaná pre jej dekoratívne kvality. Vo voľnej prírode rastie vo vlhkých lesoch a močaristých lúkach. Uprednostňuje polotieň a úrodné pôdy bohaté na vápnik. Dosahuje výšku od 1 do 2 m. Vytvára husté, vysoké zhluky, preto sa môže podobať kríku. Jeho stopka je rovná, nerozvetvená a má tmavočervenú farbu. Bočné listy s kopijovitým tvarom z nej vyrastajú, sú dlhé a nie príliš široké. Ich hrany sú zrezané a povrch hrubý. Kvety sú fialové a veľmi malé. Vytvárajú veľkolepé corymbum na vrchole výhonkov. Kvitnú od augusta do októbra a sú medonosné.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: