Zlatobyľ obyčajná vňať - Solidago virgaurea - 100g mletý Náhľad

Zlatobyľ obyčajná vňať - Solidago virgaurea - 100g mletý

AR87935

Zloženie: Zlatobyľ obyčajná vňať - Solidago virgaurea - 100g mletý
Zaradenie: Byliny

Tento produkt už nie je dostupný

6,62 €

Detaily

Zloženie: Zlatobyľ obyčajná vňať - Solidago virgaurea - 100g mletý
Zaradenie: Byliny

Zlatobyľ obyčajná vňať - Solidago virgaurea - 100g sekaný (AR79533)


Zlatobyľ (Solidago virgaurea) sa stará o zdravie močového a tráviaceho systému, má pozitívny vplyv na štruktúru kapilár, ako aj na stav pokožky a slizníc. Zlatobyľ sa v minulosti používal hlavne ako dezinfekčný prostriedok na hojenie rán a protizápalový prostriedok v Európe aj Severnej Amerike. Všeobecný latinský solidago znamená „kombinovať“ a „zlúčiť“ a týka sa hojenia rán. Tiež sa používal na kloktanie v ústnej dutine a genitálie pri zápale a na umývanie hemoroidov. Táto bylina postupom času našla aj mnoho vnútorných použití - ľudová medicína ich odporúča na dnu, artritídu, astmu, cukrovku a na zväčšené krvácanie z pečene a vnútorných orgánov. Diuretický a antibakteriálny účinok sa použil ako pomocný prostriedok pri urolitiáze a pri všetkých infekciách močových ciest.


Vlastnosti podporujúce zdravie

Má diuretický účinok
Podporuje normálnu reakciu tela na zápal, ktorý sa objavuje v močovom trakte
Podporuje detoxikáciu a čistenie tela
Pozitívne ovplyvňuje činnosť žalúdka a čriev
Podporuje správnu štruktúru kapilár
Pomáha udržiavať zdravý krvný tlak
Jemne upokojí
Má čistiaci a sťahujúci účinok na pokožku a sliznicu


APLIKÁCIE
vnútorne:
Udržiavanie zdravého močového systému
Očistenie tela
Podporuje tráviace funkcie žalúdka a čriev
Udržiavanie normálneho krvného tlaku
Zníženie stresu a nervového napätia

navonok:
Výplach úst, hrdla a pohlavných orgánov
Starostlivosť o akné, mastnú a špinavú pokožku
Umývanie malých rán a odrenín


ZLOŽENIE
100% bylina Zlatobyľ. Surovina najvyššej kvality.


DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE


Čaj (rezaná bylina):

variť
1 lyžicu bylinky zalejte pohárom vriacej vody, zakryte na 15-20 minút, precedte. Konzumujte 2-krát denne. Ochladený odvar je možné aplikovať zvonka.

Iné použitia:

tinktúra
Pomer 1:4, alkohol 40%. Makerujte 14 dní, filtrujte. Konzumujte 5-10 ml 3-krát denne. Po zriedení vo vode sa môže použiť navonok.

Vino
Pridajte 450 ml teplého suchého červeného vína a 50 ml čistej vodky 40% na 100 g byliny. Macerujte 14 dní, filtrujte. Pite 30-50 ml raz denne.


Zlatobyľ v prášku:

odvar
1 čajovú lyžičku mletej byliny zmiešajte s horúcou vodou, nechajte vychladnúť. Používajte dvakrát denne.

Iné použitie
1 čajovú lyžičku mletej bylinky zalejte pohárom vriacej vody, nechajte vychladnúť. Po ochladení použite na umývanie pokožky a vlasov.


Kontraindikácie
Tehotenstvo a dojčenie, chronické zlyhanie obličiek.
Ak sa vyskytne alergická reakcia, liek sa musí vysadiť.


CHARAKTERISTIKY RASTLINY
Zlatobyľ je trvalá rastlina z čeľade Asteraceae. Vyskytuje sa takmer v celej Európe, v miernej Ázii a Severnej Amerike. Má ráda slnečné miesta a väčšinou rastie na lúkach, vo svetlých lesoch, na rašeliniskách a dunách a niekedy aj medzi skalami. Nájdete ju ľahko od augusta do septembra, keď polia kvitnú žlto. Výška dosahuje výšku 1 m. Stopka zlatobyľu je zdvihnutá, rovná a nie je vetvená. Je obnažená v dolnej časti a mierne chlpatá v hornej časti. Pod zemou tvorí korene. Listy sú podlhovasté a pomerne úzke, majú kopijovitý tvar a špicaté konce. Spodné listy majú ryhované okraje, horné listy sú všade zaoblené. Kvety sú malé a intenzívne žlté. Vytvárajú koše, ktoré sa potom zhromažďujú v hustých kvetenstvách v hornej časti výhonkov. Plody sú achény s kalichom.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: